Režisér Lasse Hallström natočil drama Ostrovní zprávy na motivy románu spisovatelky Annie Proulxové, jenž byl oceněn Pulitzerovou cenou. Kevin Spacey hraje hlavní roli Quoylea, živořícího, citově vyčerpaného redaktora novin, který trpí v nešťastném manželství s tyranskou Petal, promiskuitní nezkrotnou ženou. Ta se pokusí prodat jejich dceru Bunny k adopci, ještě než sama zahyne při autohavárii. Quoyle získá dcerku zpět a vydá se s ní i s dávno ztracenou tetou Agnis (Judi Denchová) do starého rodinného domu na Newfoundlandu. I když Quoyleovi život na ostrově zpočátku připadá stejně nepřátelský a krutý jako Agnis sama, dostane místo redaktora námořních zpráv ve zdejších novinách. Quoyle si díky své práci brzy získá uznání vděčných čtenářů a začne si dávat život do pořádku. Zároveň naváže vztah s místní svobodnou matkou Wavey (Julianne Mooreová), osvojí si pár námořních pravidel, odkryje temnou rodinnou historii a nakonec najde i vlastní sebeúctu. Agnis, která mezitím rozjede vlastní úspěšný byznys, čelí traumatickému zážitku z dětství, do nějž je zapleten i Quoyleův zesnulý otec. (HBO Europe)

LucMosss

Nádherný snímek podbarvený laskavou kamerou. Příběh je sic trochu neuvěřitelný, však o to krásnější a povzbudivější... A nejlépe jej vystihují právě poslední Quoylova slova: "Mnoho věcí jsem stále nepochopil. Ale když může uzel na provázku rozpoutat bouři a utopenci můžou obživnout, tak věřím, že se zlomený člověk může uzdravit... Titulek: Smrtící bouře si vzala dům. Otevřel se nový obzor..." Mně mohou nadále oči i po skončení toho skvostu přecházet a snít... ()

imaginer21

Významný posun Hallströma od vysloveně citlivých témat k drsné severské divočině, a to jak výpravou, tak i prostředky vyprávění. Kevin Spacey opět podtrhává svou hereckou genialitu, když jinak poměrně komorní příběh dotahuje k takovým výšinám. Významná role pro Judi Dench a záverečná myšlenka - ač není úplně ze zlata - dává tomuhle snímku víc, než na co si prvoplánově hraje. Překrásná Julianne Moore a až meditačně mrazivá hudba mi nedovolují jít s hodnocením níž. ()

tomino28

Mám rád oba hlavní herce, ale navzdory jejich dobrým hereckým výkonům mě tento snímek asi nechytil tak, jak by měl. Atmosféra krutého severu a divočiny je fajn, ale jinak je to jen "obyčejné" drama, u kterého mě nenapadá, čím by vynikalo mezi ostatními. ()

silvusaak

fuha, drama co me celkem desilo. Hudba vyborna - tak akorat na husi kuzu, kdyz je ve filmu bourka. I kdyz jsem moc nepobrala ten pribeh a nektere souvislosti, melo to neco do sebe. ()

Perunwit

Tak tenhle film mě naprosto rozstřelil. Nevinnej Spacey v kombinaci s femme fatale Moore, ostrovy na severu, duchové a moře. Naprostá pecka, nechápu, jak mi bylo tak dlouho utajeno. Btw. nevím, jak je možný, že zde někdo z hodnotitelů vidí snahu o pochmurno. Tohle je mystika, na to už musí mit člověk anténky. ()

rigby

Velmi sympatický film, který se nese spíše v poklidném duchu. Ačkoli se jedná o pohodové odpočinkové dílo, divák odchází s pocitem, že viděl něco kvalitního a silného. Tak dobrou práci odvedl Kevin Spacey. 3+ ()

PTuranyi

Perfektne vyrozprávaný skvelý príbeh. Netypický hrdina, netypické okolnosti, zaujímavé charaktery a každý má tajomstvo. Výborný Kevin Spacey. ()

Vital

Filmy s Kevinem Spaceym začínám výdávat až v poslední době,a vždy mí tento herec ukáže,že i ze dna se dá vstát a jít dál,např. zde mu umře manželka,i když je to pěkná mrcha která ho podvádí a sama mu řekne ať si taky najde bokovku,ale on nechce,protože jí miluje,když se pak manželka při autonehodě zabije tak jede ke svým domovským kořenům začít znovu.. ()

Trevize

Asi nejvíc na mě působilo prostředí filmu. Vše je výborně zahráno a záběr ukotveného domu vystrelil film raketově nahoru. Dát neživé, obyčejné věci olbřímí duši u mě vždy sklidí úspěch- 100 % ()

Janebuschka

Manžel přinesl domů tenhle film se slovy, "trochu romantiky neuškodí, miláčku"!!! A já jen zírala!!!! Nic tak naprosto neromantického a depresivního jsem dobrovolně neviděla!!! Pesimisticky optimistický film, na který však nedokážu ani po letech zapomenout a který mě naučil, že vždycky může být hůř. Perfektní herecké obsazení. ()

FireFox

Jeden z náhodných objevů v půjčovně - příjemné překvapení. O tom že je dobré mít a ctít své kořeny, protože bez nich nejsme ničím. Film je nabitý hutnou, snovou atmosférou, umocněnou prostředím drsné severské krajiny, přesto však nesklouzává k duchařině (ač by mohl). Jednu z hlavních rolí má dům. A hraje zatraceně dobře. ()

JoudaCZ

Nejpůsobivější film Lasse Hallströma s celkem temnou, leč přesto optimistickou atmosférou, které se drží těsně nad hranou kýče, ale nesklouzne pod ni. Film má výborné herecké obsazení v čele s ústřední čtveřicí, jimž zdatně sekundují Rhys Ifans, Pete Postlethwaite či Scott Glenn. Po skončení filmu vám v paměti zůstanou krásné obrazy krajiny, atmosférická (byť mírně vlezlá) hudba a velmi působivá scéna Quoyolů táhnoucích dům přes moře. ()

palailogos

Dalo by se říct, že Quoyle je zbytečný člověk. Neschopný vzdorovat městskému, velkoměstskému světu, bez dravosti a bezohlednosti, využíván až k absurditě. Domů se vrací jako čistý ztroskotanec a první záběry míst vzbuzují dojem, jako by se vracel do trestanecké kolonie. Ale setkání s odkazem předků, s místem, kde jméno Quoyle NĚCO znamená, ať už z jakéhokoli důvodu, jako by mu postupně vlévalo do žil TO, co mu část života chybělo. A tenhle fenomén postupného ožívání mě držel u obrazovky a střídavě jsem se divil, usmíval, ale hlavně jsem to Quoylovi PŘÁL. A musím říct - Kevin Spacey mě v téhle roli uchvátil. Pro tyhle okamžiky se vyplatí být dobrým hercem ...Ještě douška k určité myšlence filmu - pro mnohé lidi opravdu platí, že jsou spojeni se svým krajem, s určitým místem a jen to jim dá možnost vyniknout, nebo se prostě jen umístit ve společnosti. Jinde strádají a hynou. Miluju tenhle film ()

Martazoe

Lasse Hallstrom patří mezi mé oblíbené režiréry, ale tomuto filmu jsem moc na chuť nepřišla. Děj šel tak nějak kolem mně a nemohla jsem se do něj ponořit, vizuální stránka filmu je ale pěkná. ()

DavidAAAA

Kevin Spacey ve své další roli životem fackovaného chudáka, které mu tak bezvadně jdou, v hereckém koncertu dalších hvězd ( Julianne Moore, Rhys Ifans ) vedeném nesmírně citlivou a klidnou rukou režiséra Hallströma, podbarveném podmanivou hudbou a drsnou přírodou dalekého severu a bouřlivým mořem.. Co z toho může vzniknout jiného, než krásný a duši hladící film, u kterého si řeknu - Sakra, vždyť se nemám zas tak blbě... Klasický Hallström, nepřekvapí, ale ani nezklame a nastavenou laťku drží stále proklatě vysoko. 90% ()