Co žere Gilberta Grapea

• USA What's Eating Gilbert Grape (více)

Gilbert Grape nie je z tých, čo by nemal do čoho pichnúť. Aj keď Endora je miesto, kde sa toho veľa nedeje. Jediný raz, čo mestečko navštívila polícia, bolo vtedy, keď sa Gilbertov retardovaný brat Ernie pokúsil vyškriabať na neďalekú vodnú vežu. Dávať pozor na brata je hlavnou úlohu Gilberta, čo vie byť pekne otravné. Najmä, ak Gilbert okrem toho pracuje v obchode. Potom ale Gilbertovi skríži cestu niekto, kto ho nenecháva ľahostajným. Becky so svojou starou mamou začnú mať problémy s autom práve vo chvíli, keď prechádzajú cez Endoru. Becky je krásna a Gilbert sa práve zaľúbil. Nájsť si však čas pre svoj vlastný život sa zdá byť pre Gilberta nemožné... (oficiální text distributora)

Verilla

Film, který si možná zaslouží víc pozornosti, než se na první pohled zdá. Lidský přístup ve scénáři a dobré herecké výkony asi nikoho nenechají chladným. Prostě takový život, jakým může být. ()

Profík

Je to výborně napsané, ale příběh to až tak nosný nemá, aby to bylo na nejvyšší hodnocení. Zato herecké výkony jsou excelentní, v čele s fenomenálním Leonardem DiCapriem, který je oscarový, přestože sošku nemá. 85%. ()

Elanornegra

Silny film, silne obsadenie, Leo a jeden z jeho TOP hereckých vykonov, Johnny Depp vysoky nadpriemer. Aj takto strucne sa da zhodnoti film, ktory sa odohra na amercikom venkove. resp pre nas aj zapadakove,kde riesi Gilbert svoje moralne dilemy aj problemy svojsky. Rozhodne by som sa nehcel ocitnut v jeho situacii kedy, ma clovek chut fakt vypadnut z takej diery, ale nemoze kvôli rodine, ktora by to bez neho vysoko pravdepodobne nezvladla. Aj preto ma isty odstup od zien, nie tak fyzicky ale hl. psychicky. Nakoniec to ale vsetko ako tak dobre dopadne pre kazdeho. Btw Juliette je fakt nadherna 95% ()

Bertramm

Tak todleto jsem viděl vlastně nedávno. Od začátku mi to přišlo dost povědomý a postupem stopáže jsem se rozpomínal, že už jsem to kdysi kdesi viděl. No a pak jsem si uvědomil, že tehdy jsem si myslel, že v tom hraje mentálně postiženej kluk. Plná palba, bez debat. ()

Duston_Movie

Gilbert Grape aka Johnny Depp sa musí denodenne starať o rodinu bez otca, samovraha, na čele s postihnutým bratom Arniem aka Leonardom DiCapriom. Film sa odhohráva v okolí bezvýznamného zapadnutého mestečka v USA - v Endore (trochu mi to pripomínalo mesto v Rambovi). Gilbert nehľadá nejaký zmysel života, snaží sa prežiť a postarať sa o rodinu, celý film pôsobí mierne depresívne. Arnie si naopak život užíva a občas spraví, niečo, čo by nemal. Koniec filmu je celkom pekný a hrdinovia filmu stoja na novom začiatku. Za ťažký osud rodiny, DiCapriov výkon v roli postihnutého, atmosféru takej bezvýznamnosti a pozitívny koniec dávam 4 hviezdičky. ()

milunech

No wooow, to jsem nečekala. DiCapria jsem neměla ráda, ale začíná mne překvapovat. No a Johnnyho mi bylo úplně líto. Film báječný a jsem ráda, že jsem ho viděla. Věřila jsem i ten sopel u nosu. :) ()

Vilma007

Nejde než říct DiCapriova životní role, aneb jak se z obyčejného kluka vyklubal překvapivě dobrý herec. Nedivím se, že když film přišel do amerických kin, holky Leonardovi psaly, že jim nevadí, že je retardovaný, že ho milují i tak. Kdybych DiCapria neznala, asi bych taky uvažovala, jestli je to role, nebo je fakt „na hlavu". Naštěstí a) je správně. V tomto případě jindy výborný Johnny Depp bohužel zůstal zcela ve stínu Leonardova hereckého koncertu. Hořkosladká komedie o klukovi, co má bráchu, který nemá všech pět pohromadě, si zaslouží všech pět pohromadě (hvězd). ()

Sicilius

Hodně emotivní film, který vás vezme za srdce. Leonardo diCaprio tu dokonale hraje mentálně postiženého chlapce a to opravdu věrohodně. ()

Martazoe

Poprvé jsem film viděla asi před patnácti lety a některé momenty mi zůstaly v paměti až doteď , kdy jsem si ho pustila znovu. Čas mu neubral na síle. Pro mě je to příběh o hrdinovi všedního života, který věnuje svůj čas a sílu péči o druhé, aby si vzápětí uvědomil, že má také právo mít i trochu času na sebe. To ovšem neplatí jen pro Gilberta, ale také pro jeho sestry, které musí pečovat o mladšího bratra a svou nepohyblivou matku. Film je pravdivý a velmi lidský tím, že ukazuje jak moc je taková péče náročná a že takových obětavých lidí je okolo nás hodně a bohužel si jich málo vážíme. DiCaprio jako retardovaný bratr Gilberta hraje úžasně, i díky této roli jsem si ho více oblíbila. ()

myself24

Tento film neni buhvijak svetoborny a nehledejte tam okouzlujiciho Deepa nebo DeCapria. Je to ale film skutecne lidsky a krasny o osudu jednoho mladeho muze, ktery musi se svym osudem zit kazdy den a skutecne ho to zere! Vykon J. Deepa je predvidatelny, ale co predvedl Decaprio je ale prekvapive. Tohoto herce jsem nemusela, ale pote, jak zahral dementniho uslintanyho retarda ve svych teen letech, jsem zmenila svuj nazor. Jemu jsem to tady zkratka verila od zacatku do konce, klobouk dolu! ()

kiva

Film, který jsem viděla už několikrát, a stejně mě pokaždé znovu dostane svou jednoduchou působivostí a skvělými hereckými výkony. ()

Panel250

Jestli nekdo tvrdi, ze LdC neumi hrat, at se podiva na tenhle kousek... Klobouk dolu. Zastinil vsechny a vsechno. A povedlo se mu to naramne. ()

hejkalakate

Vidím prvně až teď, v době, kdy film vyšel, si moje vrstevnice rvaly vlasy, když Lea viděly, já se mu spíš vyhýbala. Moje chyba a předsudky, toto je jeho koncert, stejně tak i Deppa. Nádherný herecký výkon obou dvou. ()

ryhy

Jestli DiCaprio a Depp někde opravdu dokázali, že jsou páni herci, tak je to právě tento film. Neskonalý respekt. ()

Dagousek

Celý film jsem čekala, kdy se konečně stane něco zásadního. Něco, co děj trošku zdramatizuje, nakopne. Ale v podstatě šlo jen o mou deformaci moderní kinematografií, kdy se jde z akce do akce, pořád se něco děje... Nakonec jsem byla ráda, že film tak nějak pokojně plynul a pokojně skončil. Dějově trošku plytší, ale snímek ve mě vyvolal dojetí i tak - mateřská láska, nevěra, hrdost, pokora, sobectví i obětování se - to vše a mnohé jiné se ukazuje v čiré podobě. No a Leo - zatraceně skvělý výkon! ()

Daumatin

Gilberta žerie veľa vecí, v prvom rade pribrzdený brat Arnie, nadrozmerná veľrybia matka, spráchnivený na poli rozpadnutý dom a nadržaná milfka, ale teraz vážne. Depp ma nudil, nedokázal ma zaujať počas celého filmu (asi to introvertné stvárnenie), pričom spolu s Juliette Lewis hrali podobne. Film vytiahol retardovaný DiCaprio, nebyť jeho tak by bol film ako celok o dosť slabší. Nenudil ma a hral skvelo. Na druhej strane si myslím, že hrať retarda nepatrí medzi najťažšie filmové role, každopádne klobúk dole. Finále ma mierne prekvapilo, emócie žiadne. Za DiCapria dávam **** inač by to bolo menej. ()

joffreydepeyrac

Já jsem DiCapria viděl poprvé snad tady a v Úplném zatmění, takže jsem ho od samého začátku považoval za jednoho z nejlepších herců. Odsoudit ho jen proto, že hrál v Titanicu, mi přišlo úplně mimo (mimochodem ani tam vůbec nezahrál špatně). Depp super výkon, ale, jak tu píší mnozí, nebyl přes Lea moc vidět, ten si to prostě ukradl pro sebe. Skvělý zážitek. ()

Filmslover14

Nádherný film o nádherném sourozeneckém vztahu. Výborný DiCaprio i Depp (nepatřím k jeho velkým fanouškům, ale tenhle film jasně ukazuje, že kdyby se neustále nepitvořil v prapodivných rolích, byl by excelentní). Pátá hvězdička za to, že jsem se ani minutu nenudila a za milý konec. ()

Normální festival

Normální festival