One Punch Man

• Japonsko ワンパンマン (více)
Japonsko, (2015–2024), 14 h 24 min (Minutáž: 24 min)

Předloha:

One (komiks), Júsuke Murata (komiks)

Aoi Júki, Júki Kadži, Kendžiró Cuda, Mamoru Mijano, Masaja Onosaka, Teššó Genda, Daisuke Namikawa, Júdži Ueda, Ken'iči Ogata, Mijuki Sawaširo, Šin'ičiró Miki (více)

Série(3) / Epizody(36)

Nejsilnější superhrdina na světě dokáže zabít kohokoli jednou ranou. Ale nemá žádného soupeře, takže bojuje s nudou a depresí. (Netflix)

TomX2

Celkový dojem: Čo, keby tu bol neznámy hrdina, ktorému stačí jedna rána na to, aby mohol kľudne zničiť aj celú zem, a nikto a nič ho nezastaví? Či už Naruto, Superman, či Batman, nikto. Pred dvoma rokmi začalo vychádzať jedno z najznámejších anime, One Punch Man, supernaturalná akčná komédia, ktorého hlavný hrdina je plešatý, na prvý pohľad úplne obyčajný týpek, Saitama, ktorý je hrdinom len tak zo srandy. Pri jednej akcii zachráni Genosa, ktorý má tiež nadpozemskú silu. Saitama sa tak stane jeho ,,majstrom", avšak je stále nespokojný z toho, že ho nikto nepozná. V tomto geniálnom svete ale existuje spolok hrdinov, ktorí svojími schopnosťami chránia obyčajných pozemšťanov. Saitamovi aj Genosovi sa podarí do spolku zapísať, avšak zatiaľčo Genos vždy stúpa hore, Saitama je považovaný za podvodníka a slabocha, pričom svojou silou si zoberie do rúk aj boha. A aký je môj dojem? 1-4 ep. [85% Na prvý pohľad tu máme výbornú animáciu, skvelú hudbu, zaujímavé boje a.. vajca na hla - teda chlapca s dvoma bradami? Okej, no prečo nie? Vlastne, za prvé 4 diely som sa stihol zosympatizovať so všetkými postavami a mohol som len umierať smiechom.. na začiatok to bolo naozaj fajn a vôbec neľutujem, že som do toho išiel. 5-8 ep. [80%] Moja spokojnosť a dobrý zážitok, trochu upadol, ale na druhu stranu som sa znovu mohol nad každou vtipnou scénou smiať. Boje síce zaujímavé až tak nie su, ale dostali sme sa do ďalšiej dejovej linky. Poznávame nové postavy a že ich nie je málo! Spokojnosť. 9-12 ep. [75%] Deviaty a desiaty diel sú fajn - je to trochu akčnejšie a po bojovej stránke sa je na čo pozerať. Vtipných scén je tu síce menej, než obvykle, ale aj napriek tomu sa vôbec nenudíme. Posledné 2 diely mi už ale veľmi nesadli. Nie že by boli vyložene zlé, ale nudili ma a aj napriek veľkej snahe pobaviť diváka, sa to tvorcom nedarí a ja som sa len mohol znudene pozerať na obrazovku. Celkový dojem: Ako celok sa mi One Punch Man veľmi páčil. Výborná hudba, zaujímavé boje, dobrá animácie, sympatické postavy a naoazaj vydarený humor. Pri sledovaní som sa naozaj bavil, a môžem to odporúčiť každému, kto sa na anime pozerá, pretože One Punch Man má naozaj čo ponuknúť. Moje hodnotenie: 80% ()

Hees

Nechápem ako môže hrdina, ktorý každého zneškodní na jeden HIT, alebo na jeden úder byť naozaj taký úžasný ako je to v tomto anime. Nedáva to zmysel, ale tu to naozaj funguje. Vlastne to ničí všetky ostatné anime, kde sú hrdinovia čo majú mamoru komplex a stále sa vyvíjajú a ukazuje to úplne inú cestu a to najprv síce nepochopiteľnú cestu, ale neskôr som pochopil, že toto je naozaj výborné anime, ktoré nenudí ani sekundu. A čo viac hlavný hrdina je naozaj divný a vedľajšie postavy sú zábavné. ()

ElStupido

Anime moc nemusim, ale když jsem poprvé uviděl flegmatického One Punch Mana, který je otrávený tím, jak snadné je zabíjení všech oponentů, když z nich jednou fackou udělá smoothie, pomyslel jsem si že ti úchylní velrybáři konečně taky jednou načmárali něco pro mě. Bohužel zajímavé parodování suprhrdinů vydrželo jen asi do třetího dílu a pak se to transformovalo do typické japonské klišoidní pičoidnosti, kde se svalnatí hrdinové třídy S hádají mezi sebou, kdo má největšího čuráka (nápověda: všechny jsou stejně miniaturní) a hlavní postavu radši úplně zazdí, protože jim dojdou nápady, proti čemu by ho měli nechat bojovat tentokrát. Potenciál tam byl, jenže ťamani to zas posrali, co už. ()

Andrew_Deer

Neznám mangu. --- Přemýšlím, jestli někdy dojde k tomu, že nebude stačit jeden úder. Bojím se, že jo a že tím pádem dojde k nějakému porušení jakési premisy, která vyplývá ze samotného názvu. Pokud taková chvíle nastane, tak šlus. Zatím ale nenastala. Taky doufám, že té tajné formuli nepřfaří nějakou nadpřirozenost jako třeba nějakej elixír nebo tak něco, že to zůstane tak, jak to je. ()

Hamaradža

Skončil som pri ôsmom dieli, ďalej sa to proste pozerať nedalo. Kladom tu asi bude pomerne pekná animácia, kreativita tvorcov pri vymýšlaní rôznych záporákov a (absolútne nevyťažený) námet, ale ináč tento tradične Japonsky-uvrieskaný pogrc predstavuje pre mňa takmer nestrávitelný sled fetišisticky prehnaných bojových scén, plochý až bieda a takmer bez deja. Chcel by som vedieť čo tým autor zamýšlal, pretože to nie je ani napínavé, ani vtipné, ani zábavné, ani nič - iba ak nevkusné, nepríjemné, otravné. ()

• Úvodní píseň první série slovy „One Punch!“ začínala a úvodní píseň série druhé jimi končí. (CarnTheNunya)
  • Když si hrdina King kupuje ve druhé sérii videohru, je velmi natěšený, jelikož hra vychází po 3,5 letech. Naráží tím na to, že druhá série One-Punch Man vyšla se stejným odstupem od té první. (Mancunian)
  • Mrakodrap se zlatým lejnem na střeše, patřící miliardáři Zenirovi, který se objeví ve 4. epizodě 1. série s názvem The Modern Ninja, má skutečnou předlohu ve jedné z budov tokijského sídla největší japonské pivovarnické společnosti Asahi (která mimo jiné půsubí i v ČR). Zlatá skulptura na střeše měla údajně představovat „planoucí srdce piva Asahi“, nicméně výsledek je poněkud rozpačitý. Od místních si proto vysloužila onu posměšnou přezdívku – „kin no unko“, tedy zlaté lejno. K tomuto výrazu se pak ještě pojí slovní hříčka, díky které se v Japonsku zlatá lejna prodávají jako předměty pro štěstí – „un“ totiž znamená štěstí. (Mates2106)

Pokračování Venoma má název

Pokračování Venoma má název

22.04.2020

Dvojka Venoma od režiséra Andyho Serkise má oficiální název, snímek ponese titul Venom: Let There Be Carnage, což je jasný odkaz na hlavního záporáka Carnage, jehož ztvární Woody Harrelson. Hlavní… (více)