-Dawe-

Nejzajímavější hudební drama, co jsem kdy viděl. Eminem je výborný herec a ještě lepší raper. Velmi podhodnocený film. ()

Cracker

Tak v prvom rade po hudobnej stránke je film geniálny! Ďalej. Obsadenie nemohlo byť lepšie, síce som sa divil čo tu robí Kim Basinger, ale filmu výrazne pomohla. Mekhiho som vôbec nespoznal a kráska Brittany, ach Brittany... Všetko tu funguje perfektne, šialené charaktery, každodenná dráma a nakoniec zaslúžený vzostup. Jedna jediná vecička ma však, nemôžem povedať naštvala, bol som sklamaný že Eminem do toho nezatiahol jeho vlastný príbeh. Napriek tomu je to skvelá jazda a každý kto aspoň pozná meno Eminem or Slim Shady or Marshall B. Mathers III by si mal film pozrieť :) ()

Eraserhead

Rozhodně jeden z nejúspěšnějších přechodů od hudby k filmu. Odpůrcům Eminema: Tenhle film neodsuzovat jenom proto, že tam hraje Eminem. On tu totiž dokázal, že hrát umí a to velice slušně. ()

cold

To prostě musím dát ani ne tak za příběh, který je prostý až to bolí, ale za dva vydařené herecké výkony. Kim Basinger a překvapivě Eminem (píší to tu všichni, ale je to prostě pravda - to jsem opravdu nečekal). ()

Balu...

Na tomhle jde krásně pozorovat; čí že to jsu vlastně ofce. Nedokonalé, umělé, ostatním nic neříkající, vykonstruované ku dokonalosti hlavního hrdiny, který postrádá jakýkoli náznak špatných vlastností, pointa jasná po prvních 10ti minutách. Líbí se mi to; nasrat na názory ostatních; béééé... ()

Arach.No

Eminema a jeho hudbu opravdu ani trochu nemusím. 8. míle se mi nelíbila, ale přeci jenom je tady spousta velmi podařených hereckých výkonů, vynikající režie a opravdu dobrá písnička, která oblomila věčně konzervativní Akademii. A za tohle už si to těch 50% zaslouží. ()

zbysik

Proc vlastne hodnotim maximem, kdyz hip-hop posloucham jenom okrajove a plakaty s Eminemem v pokoji vyvesene taky nemam? Je to hlavne za uprimnost, z tohoto filmu obrovskou silou cisici. Moc se mi libilo, ze se tvurci nebali vykreslit skutecnou podstatu zivota cernosskych gangu v USA. Chteli by ste zit ve svete, kde se i sebemensi spory neresi maximalne pesti v obliceji, ale kudlou v brise ci prostrelenou hlavou? ()

khue

Eminemovo výkon mě docela překvapil, a i přestože nemám moc rád hip-hop, tak tenhle americký rap mi vubec nevadil. Právě naopak. Některé texty byly vážně kvalitní a celkově me 8. míle dost pohltila. No a závěrečná skladba Lose yourself je fakt skvělá. A to musí uznat skoro každý. Takže hodně dobré 4*. ()

Pretender

''Look, if you had one shot or one opportunity to seize everything you ever wanted in one moment, would you capture it or just let it slip? ...You can do anything you set your mind to, man.'' ()

Mičl

Určitě to nebylo daleko od skutečného Eminememova života, jen si myslím, že ten byl ještě o fous drsnější, což se dozvíme i díky textu pecky Lose Yourself, která si oscara rozhodně zasloužila a díky níž si vychutnáte i závěrečné titulky (neobvykle) až do konce. V té době když ještě hlavní hrdina nebyl nejslavnější white rapper se v Detroitu žilo opravdu krutě. ()

rapstorm

Musím říct, že Eminem udělal úžasnou práci na svém debutu. I když hrál takřka sám sebe, jeho herectví bylo parádní. Rapové bitvy a soutěže jsou mé oblíbené pasáže filmu, považuji je za hodně realistické. Můj osobní názor je, že film není jen o vyprávění života Eminema s nepatrnými změnami, ale také o útrapě, chudobě a boje o přežití v Detroitu. ()

Ilhan

8 Mile je film, který jsem chtěl opravdu dlouho vidět. Ani nevím proč, nejsem velkým fanouškem rapu, ani Eminema, i když z rapperů je Eminem asi jediný koho jsem schopný poslouchat. Možná je to moje hodnocení trochu přitažené za vlasy,ale tenhle film mě prostě neuvěřielně sednul do náladu, bylo to přesně to, co jsem ten večer potřeboval. Byl jsem zdrchanej a unavenej a ten film mě dokázal úžasně nabudit a zvednout náladu. Navíc jak píše golfista, z Eminema se vyklubal velice dobrý herec, nemá sice výrazné obličejové prostředky, ale dokáže hrát neuvěřitelně hrát očima, kterýma vyjádří to, co byste jinak jen těžko vyjadřovali. Taky mi celý film pomohl pochopit, že rap je v mnohém hodně o textu, protože ty battly byly co se týče textu opravdu luxusní. A Lose Yourself? Nic lepšího asi Eminem nikdy nesložil a už asi ani nesloží. Oscar překvapivý, ale zasloužený. 90 % ()

Paity

Na to, že šlo o roli napsanou pro Eminema, kterou si také sám zahrál to není až taková hrůza. Naopak bych řekl, že film překvapil, i když toho fuck tam na mě bylo až moc, ale asi se v Detroitu tak mluvilo a mluví. ()

Pat.Ko

Som viac-menej veľký fanúšik Eminema, a je to veľká rapová osobnosť, ktorá pre rap urobila (robí) toho veľa. Tento film sa prihovára hlavne k tínedžerom, keďže ja som tiež tínedžer, tento film je pre mňa inšpiratívny, hoci nie som americký chlapec vyrastajúci na ulici, ale každý má svoje problémy. Beriem to tiež ako odkaz Eminema, že týmto filmom vyjadril aká jeho cesta na vrchol bola ťažká. Skvelý soundtrack, ktorý presne zapadol do tohto filmu. Najlepší herecký výkon: Brittany Murphy, Kim Basinger 8/10 ()

pjotr76

Huh...dobrý film? Není to náhodou strakonický dudák v Detroitu? Místo Gotta sprostý raper Eminem...jak chudý kluk z předměstí ke štěstí přišel, stokrát obehraná story, dokola a dokola, dokud to lidi neotráví a to se asi hned tak nestane... Relativně slušný výkon Eminema, takže dvě hvězdičky pro našeho milého herce a rapera v jedné osobě. Kdyby něco chystala Britney Spears na to téma dejte mi vědět.)-update z 15.11.2004 - po druhém náhodném zhlédnutí to není až tak zlé, Eminem zahrál tak kvalitně jako Stallone ve svém prvním Rockym a repované texty jsem si tentokrát vychutnal. Závěrečná "bitva" v repu na improvizované téma má podobné grády jako právě onen "final fight" již ve zmíněném Rockym. Zvyšuji hodnocení a dokonce váhám mezi 3-4, nakonec se přikláním ke čtyřce - je to totiž fakt docela dobrý film, ale schválně nechávám pro dokumentaci vývoje názoru na tento film i můj první komentář z doby bezprostředně po shlédnutí v kině, protože i ten má jistou vypovídací hodnotu. ()

Ondis

Ne, ne. 2* pořád zůstávají. Film o ubohým životě rappera žijícím v detroitské splodině, mě teda nezaujal. I když Eminema nemám moc rád, tak si myslím, že roli Rabbita zahál solidně. Další malý plus za song Lose Yourself. ()

Haymar

Pozdě v noci jsem dodělával ještě článek do práce a na nove zacal tenhle film. Původně jsem to měl jen jako zvukovou kulisu, ale postupně jsem se přesunul od notebooku před obrazovku. Čekal jsem bezduchou ptákovinu, ale výsledek mě opravdu překvapil - překvapivě civilní a působivej Eminemův výkon, naprosto lehká podmanivá režie a především hustá atmosféra detroitského gheta. I Kim Basinger nebyla vůbec špatná! Akorát s tím hip-hopem jsem měl ze začátku trochu problém - než jsem si zvykl... Ačkoli se jednalo tak trochu o alternaci Rockyho, celkové provedení a vyznění filmu mě přesvědčilo - Určitě nadprůměrná záležitost! ()