K1K0

Inšpirovaný životom amerických ulíc mesta Detroit kde realita zužuje mnohých obyvateľov. Eminem si v tomto filme zahral postavu Jimiho ktorú dokonale stvárnil, život mladého muža ktorého sen je rapovať, a dostať sa do rapovej súťaže. Žije v chudobných podmienkach v malom karavane spolu so svojou matkou a malou sestrou. Aj keď ma tento film svoje muchy a miestami je to celkom nudne, herecké výkony obzvlášť Eminema to zachraňujú a dávajú tomu šmrnc. ()

Tristan_nsc

Detroit, rap, bydlíky, fabrika a kámoši. To tvoří obsah 8. míle a chvílemi to funguje dost dobře a chvílemi zase ne. Co stojí za zhlédnutí je finále filmu, které vynahrazuje méně zábavné části a funguje výsostně dobře. ()

Danik_

8 Mile je klasickým příkladem úspěšného hip-hopového drama, které se odehrává v těžkých uličních podmínkách Detroitu. Hlavní hvězdou filmu je Eminem, který ztvárňuje Jimmyho Smitha Jr., mladého rapera, který bojuje s chudobou, osobními problémy a snem o úspěchu v rapové scéně. Scénář je silný a autentický, a dokonale zachycuje atmosféru rapové kultury v Detroitu. Příběh sleduje Jimmyho cestu, jak se snaží překonat vlastní strachy a vnější překážky a dosáhnout svého snu stát se respektovaným rapperem. Eminem si v této roli vedl velmi dobře, přináší autentičnost a emocionální hloubku do svého charakteru. Režie od Curtise Hansona je energická a podporuje rychlé tempo filmu. Film obsahuje i několik působivých rapových bitev, které jsou vrcholem filmu a ukazují vynikající dovednosti rapu Eminema. Kromě toho je v "8 Mile" kvalitní hudba, která přispívá k celkové atmosféře filmu. Obzvlášť píseň Lose Yourself se stala ikonickou a získala Oscara za nejlepší píseň. Celkově je 8 Mile skvělým hudebním dramatem, který se neomezil pouze na fanoušky rapové hudby. Film poskytuje pohled do života mladého muže, který bojuje s osobními démony a snaží se najít své místo ve světě. Eminem se osvědčil nejen jako rapper, ale i jako herec, což přispělo k celkové kvalitě filmu. Doporučuji tento film všem, kteří mají rádi silné příběhy a autentickou kulturu. ()

555borac555

Za pozornost stojí snímek především, protože hlavní postavu hraje Eminem. Jeho písničky mám velmi v oblibě. Hraje tu k mému překvapení hodně dobře. Film i přesto, že je to jenom příběh kluka, co chce rapovat a dokázat, že v něm něco je, tak umí být velmi inspirátorovi. Tedy, že lide by se neměli nechat zastavit překážkami a jít za svým snem. Dávám 7/10. ()