Dárek

• Česko Křivdy z minulosti (více)

Simon (Jason Bateman) a Robyn (Rebecca Hall) jsou mladý manželský pár, jehož život se odehrává přesně podle představ a plánů. A to až do dne, kdy náhodně potkají Gorda (Joel Edgerton), Simonova dávného známého ze střední školy. Od té chvíle se jejich budoucnost začíná pomalu ale jistě rozjíždět po děsivém a šíleném tobogánu. Po několika dalších náhodných setkáních a nečekaných návštěvách Simon a Robin začínají být z Gordova chování a slov znepokojení. A navíc se začnou objevovat záhadné dary, díky nimž se odkrývají podivná tajemství z minulosti. A Robyn se tak nejen dozvídá znepokojující pravdu o tom, co se odehrálo před dvaceti lety mezi Simonem a Gordem, ale především stojí před nečekanými otázkami. Jak dobře opravdu známe nám nejbližší lidi? Je dávná minulost navždy už jen minulostí? (CinemArt)

Doutas.blogspot.cz

"Dárek je film, který se vymyká běžným představám o nenáročné letní zábavě a hrozí mu tak, že kiny bez větší pozornosti prošumí. A to by byla určitě škoda, takže si udělejte radost a zajděte si na něj. Stojí to za to." více

FandimeFilmu.cz (Petr Slavík)

"Zkrátka a dobře se režisérskému debutantovi podařilo natočit velice sebevědomý thriller, který pozvolna budované napětí proplétá dobře napsanými a zahranými postavami, jejichž chování i motivace by byly zajímavé, i kdyby se film divákům neustále nesnažil rozbušit srdce." více

Filmpress.sk (Nina Hradiská)

"Prepracované postavy a ich interakcia naznačujú, že scenárista a režisér venoval hádam väčšiu pozornosť psychologickej stránke svojho príbehu ako jeho akčnému stvárneniu, pri ktorom využíval žánrové stereotypy thrilleru. Výsledok – väčšmi pocitový ako akčný film - je však zaujímavý a na debut…" více

Kritiky.cz

"Téma tajemství v životě lidí bylo, je a bude stále vést člověka k zamyšlení, jestli zná nejen sám sebe, ale jestli zná i své nejbližší. Ve snímku Dárek se díky ústřední trojici odehraje drama, které má různý dopad. Škoda jen, že nebylo dáno více prostoru i ostatním postavám a společné akci s…" více

MovieScreen.cz (Adam Fiala)

"Vždy, když se před dveřmi domu Simona a Robyn objeví nový předmět s výraznou rudou mašlí, která vlastně začne působit hrůzostrašně, vybudí se zvědavost a příběh získává impuls. Předměty samotné nejsou tak důležité jako reakce, které zanechají, a že je Edgerton dovede šponovat." více

MovieZone.cz (Matěj Svoboda)

"Dárek by přeci jen mohl být kratší nebo svižnější a v první polovině by to mohlo šlapat o něco lépe, ale jako debut jde o vynikající práci a i díky komerčnímu úspěchu věřím, že Edgertonovi přihraje pár dalších zajímavých nabídek. Rozhodně rád uvidím něco nového od něj než třeba od Angeliny Jolie." více

Okodivaka.cz (Lukáš Plaček)

"Po dlouhé době debut, který se zapíše do historie. Nenápadná novinka od Joela Edgertona příjemně kombinuje drama a thriller do podoby pomalu ale zato pečlivě vrstveného příběhu s naprosto strhujícím finále. Velice příjemné, slušně zahrané i natočené. Zkrátka debut, který si s chutí dám znovu." více

TotalFilm.cz (Svatoslav Hofman)

"Hlavně chování Simona mi často přišlo mimo mísu. Posuďte však sami. Podle mě si Edgerton vybral hodně vděčné téma a každý si v jeho debutu najde něco, co se ho přímo či nepřímo dotýká. Mnohé neempatické jedince jistě donutí k zamyšlení nad svým okolím i sebou samým. Tím to ale končí." více