Bostonská učitelka dějepisu Gail Hartmanová (Meryl Streepová) se ve volném čase věnuje veslování. Každý rok odjíždí s manželem Tomem a synkem Roarkem na tradiční výlet na divokou řeku poblíž kanadské hranice, kde kdysi pracovala jako průvodkyně. Hned na začátku plavby se rodina seznámí se sympatickým Wadem (Kevin Bacon) a jeho kamarádem Terrym (John C. Reilly), kteří mají stejnou cestu. Malý Roarke spatří ve Wadeovi správný chlapácký vzor místo věčně upracovaného otce. Jenže brzy se ukáže, že oba kumpáni jsou všeho schopní kriminálníci, kteří si plavbu na řece vybrali jako způsob útěku po provedené loupeži. A jelikož podcenili divokost řeky, budou potřebovat Gailinu pomoc… (Česká televize)

Clark_Kent

Dobrodružství. Krásná fauna a flóra, trocha divokosti na divoký řece s vynikající Meryl Streep. Moje oblíbená podívaná. ()

Numerobis

Meryl válí - nazvěme to hezkou pohádkou, obdivujme krásnou přírodu a vězme, že i thriller s pětašedesáti procenty dokáže potěšit. Jasně, že ste mi hodně nasrali - je to rodinné stříbro, ale tak...nebudu se hněvat. ()

svetylko

Moje hodnocení trochu ovlivňuje, že jezdím vodu. Hvězda za herecké výkony a odvahu - tohle byla divoká řeka. Hvězda za hudbu, hvězda za přírodu, hvězda za scénář. Je pravda, že na řece se často lidé sblíží nebo rozdělí a pár dní na řece ukáže každou duši bez příkras. ()

ac1976

Obyčajný, zábavný film s Kevinom  ako zloduchom a výbornou Meryl, ktorá síce veľa krásy nepobrala, ale o prirodzenom herectve vie svoje. ()

1V4N

Milujem filmy, kde hrá Kevin Bacon zápornú postavu a toto je jeden z nich. Akčný thriller, ktorý je napínavý až do samého konca som si pozrel niekoľkokrát a urobím tak aj v najbližšej dobe. ()

pestak

Meryl Streepová je moje jedna z neoblíbenějších hereček, tak jsem zvolil film, který považuji za jeden z nejlepších, kde se ukázala v akčním žánru. Napínavá podívaná s klasickým rozestavením dobra a zla se opírá o její herectví. Strhující záběry divoké řeky jsou velmi dobře natočeny, podpořené nádhernou hudbou. ()

cinema_cz

Téma rodiny v ohrožení je v žánru thrilleru či akčního dramatu vděčné a spolehlivé. Divák je nejdříve ukolébán popisem jednotlivých postav i nádherným přírodním prostředím. Zlo se přibližuje v temných náznacích, aby pak náhle vybuchlo s až nečekanou surovostí. Každý divák se musí smířit se stokrát použitými prvky a motivy. Dívá se přece na americký film! Pokud divák neočekává nic víc, může být po zhlédnutí spokojený a tiše si říkat: "To se mi na Lužnici stát nemůže." 60 % (Ci 01/1995, str. 46) ()

PlayEasy

Velmi solidní dobrodružný thriller se správnou atmosférou devadesátek, napínavý, adrenalinový, zábavný a překvapivě i oddychový. Meryl si - jak se zdá - dokáže skvěle poradit s jakýmkoliv žánrem a k tomu výborný padouch Kevin Bacon - obrovská spokojenost! P.S. u scény, kdy Wade vlepí tomu prckovi pořádnou facku, jsme fakt nemohli :-)) 80% ()

ostravak30

Divoká řeka není špatné drama. O napětí není nouze ačkoli si žádných scenérií neužijeme. Krom řeky divoké řeky toho totiž jinak moc neuvidíme. Dohromady je to místy takový rozpačitý film, kdy postavy (hlavně rodinka) reaguje trochu zvláštně. Něco jako Nebezpečná rychlost, akorát se vyměnila dálnice za řeku. Nenadchne, ale ani neurazí. Dopředu je jasné, jak to skončí, ale Kevin Bacon s tím svým falešným úsměvem působí dost nevypočitatelně. Nutno zmínit, že se jedná o scénáristův první scénář. Film, který neurazí, ale ani nenadchne. Ovšem něco o raftu se člověk dozví. A přestože bych z některých sjezdů měl strach, láká mě to. ()

Lucius

(-) Příliš mnoho feminismu v podobě téměř nadlidské superhrdinky (+) velmi dobrý výkon této superhrdinky coby herečky Maryl Streep (-) povrchní, nepřekvapující, nudná zápletka (-) příliš mnoho průměrnosti (+) nové prostředí, netradiční a zajímavé (-) Kevin Bacon se pravděpodobně probudil z komatu těsně před natáčením, protože jeho herecké výkony jsou nulové ==> * * * ()

waltosin

Překrásná příroda a ještě krásnější divoká řeka mě uchvátili a k tomu bonus dobrodružství pěti lidí v člunu. ()

klarajaja

Tento film jsem shlédla před pár týdny a musím uznat, že mě uchvátil. V tomto snímku vidíme Meryl Streep v neobvyklé roli, které se zhostila na výbornou, je opravdu poznat, že je to herečka s velkým H. Další herecký výkon, který musím vyzdvihnout je Kevin Bacon, slizkého záporáka zahrál naprosto úžasně a šlo vidět, že ho role velmi bavila. Tento film je velmi efektivní a nadčasový i v dnešní době a to je tu déle než já (1994). Divoká řeko... děkuji! **** ()

J.Mayen

Jedna z mych nejoblibenejsich herecek v hlavni roli, krasna priroda, raft, silenej Kevin Slanina, co vic si prat? Tenhle snimek vzdy rad znova pustim, nebo se podivam, kdyz zrovna bezi. Holt devadesatky se svoji qalitou nezaprou. Mozna bych jen dal pryc roli toho psa,nejak moc mi tam nesedl. ()

Čertova švígrmutr

Čertova švígrmutr