Bostonská učitelka dějepisu Gail Hartmanová (Meryl Streepová) se ve volném čase věnuje veslování. Každý rok odjíždí s manželem Tomem a synkem Roarkem na tradiční výlet na divokou řeku poblíž kanadské hranice, kde kdysi pracovala jako průvodkyně. Hned na začátku plavby se rodina seznámí se sympatickým Wadem (Kevin Bacon) a jeho kamarádem Terrym (John C. Reilly), kteří mají stejnou cestu. Malý Roarke spatří ve Wadeovi správný chlapácký vzor místo věčně upracovaného otce. Jenže brzy se ukáže, že oba kumpáni jsou všeho schopní kriminálníci, kteří si plavbu na řece vybrali jako způsob útěku po provedené loupeži. A jelikož podcenili divokost řeky, budou potřebovat Gailinu pomoc… (Česká televize)

iXtr3m3

Skvelý thriller, skvelé výkony hercov, úžasné prírodné scenérie... Takto presne sa z minima ťaží maximum. Žiadne blockbusterovské megaefekty, žiadne naháňačky s multiexplóziami na diaľniciach, žiadne divoké prestrelky. Len trochu rozumu, super výprava, gradujúca atmosféra a filmík ako stvorený pre mňa... :-) ()

Billie777

Nebezpečný výlet se dvěma zločinci, který může stát život ale paradoxně dá do kupy jedno rozhádané a pomalu rozpadající se manželství. Tenhle film mám moc ráda. Za prvý jsou mi moc příjemní herci - obzlášť skvělá Meryl Streep a i Kevin Bacon je jako "ten zlý" výborný (nezapomenu nezmínit ani výborný dabing Zlaty Adamovské a Lukáše Langmajera). A za druhý je to neuvěřitelně napínavá podívaná. Když jsem Divokou řeku film viděla poprvé, byla jsem šíleně napnutá, jak to dopadne a ikdyž tenhle snímek vidím už po několikáté, vždy se skvěle bavím a prožívám to. Přišlo mi, že se film i brzo pěkně rozjede a ani chvíly se nenudím. A navíc skvělá hudba. ()

Davej

Napoprvé slušný thriller, jestli si chcete na tenhle film nechat slušné vzpomínky radši se na něj víckrát nedívejte, je postavený tak aby vás napoprvé (alespoň trochu) překvapil. Podruhé už nemá co říct. Vidím to na 73 procent. ()

mirkaaa

Meryl Streepová patří k mým oblíbeným herečkám a v tomto dobrdružném thrilleru, kde musí sjet divokou řeku a zároveň se vypořádat s nebezpečnými zabijáky, aby zachránila svou rodinu, se mi líbila. Film je napínavý a tempo svižné. ()

Prochy38

Celkem povedený thriller z ne zrovna běžného prostředí. K. Baconovi ti magoři vždycky šli. M. Streep jako mamina není špatná. Celkově to bylo dobré, ale zápletka asi lehce tuctová. Zklamání určitě ne, ale velké nadšení se nedostavilo taky. ()

Paldiny

Jednoduchý dej o manželoch v kríze, ktorých spojí až spoločný nepriateľ, si zakladá na postupnom budovaní napätia, spoľahlivých hercoch a v neposlednom rade tiež atraktívnom prostredí. Adrenalínom nabité splavovanie je aj z dnešného pohľadu na vysokej úrovni, našťastie nezostáva iba pri ňom a filmom iskria i meniace sa vzťahy postáv. ()

valasek.m

Celkem příjemné překvapení. Opět klasicky naše skvělá Meryl, na které celý film stál, ale nesmím zapomenout na výborného mladého Josepha Mazzello, který to zahrál parádně. Velice napínavý snímek a já si ho užil takže 70%. ()

orkadimenza

Divoká řeka byl jeden z prvních thrillerů, které jsem viděl jako malý a do paměti se mi zaryla jako velmi napínavý snímek. Dnes to vidím úplně stejně, Curtis Hanson vytváří každou scénu napínavou, kde se vám tají dech a napoprvé nevíte co se stane. Pohledy kamery z vrchu nebo zmatená kamera při sjíždění řeky ještě více dodávají napětí a herecké výkony Meryl Streep s Kevinem Baconem nesou snímek ještě o něco výš. Tady jde vidět kouzlo zlatých devadesátek. P.S. Při volbě Divoká řeka x Tajemná řeka volím Divokou :-) ()

Disease

Takový ten krmný "thriller" pro celou rodinu, jak se tenkrát točily. Závěrečné sjíždění peřejí je ovšem fakt pěkně nasnímané. ()

mira007

Asi nejakčnější film s Meryl Streepovou a vůbec ne špatný a docela originální s tématikou sjezdu divoké řeky. ()

Marius_ss

Ďalší z filmov, ktoré si vždy rád pozriem znova. Kevin Bacon tu bol skvelý a tu jeho rolu psycho zloducha som mu žral. ()

Garch

Výborně natočený "rodinný akční thriller". Fajn, že záběry ze sjíždění divoké vody jsou tak dobře nafilmované.   Meryl Streep se totiž vytrénovala na profi level. Ona je prostě ženský De Niro. Respect. ()

Pedro

Chvílemi sice docela napínavý, ale přesto poměrně předvídatelný thriller, na který se i díky solidním hereckým výkonům příjemně dívá, ale nic nového nepřináší. ()

no2

8/10 - Film jsem viděl v kině, takže hodnotím optimističtěji než většina uživatelů a přidávám k třem a půl hvězdičkám ještě půl hvězdy za opravdu divokou řeku. Nadprůměrný thriller v netradičním prostředí, s vynikající Meryl Streepovou - matkou /v některých momentech mi svým chováním spíš připomínající puberťačku/, správně slizkým záporákem Kevinem Baconem a ´uťápnutým´ Davidem Strathairnem, z kterého se nakonec vyklube nejen zodpovědný, ale i odvážný otec. ()

(Z)denny

Vzal jsem si na hlavu helmu, dotáhl jsem si popruhy od plovací vesty, protože jsem očekával pořádnej sešup dravým vodním proudem. Ale nakonec jsem byl rád, že jsem měl sebou potřebný sáček, neboť z tohoto snímku jsem měl akorát tak mořskou nemoc.. ()

Zeek

Kdo miluje Maryl Streep, tak pro něj je tenhle film něco víc. Jinak je to průměrný film v pěkné přírodě, u kterého víme jak skončí už na začátku. Moje hodnocení: 60% ()

Mallinali odpad!

Na tenhle odpad jsem si myslel hodně dlouho. Divokou řeku jsem vždycky nesnášel skoro jako chlupáče z Návratu Jediho a kdyby bylo po mým, nechal bych tu rodinku povraždit už v traileru. ()

inachisio

Kvůli vynikající Meryl Streep a nádherné řece nemůžu jít s hodnocením níž. Snímek byl strhující a znepokojivý, nemohla jsem odtrhnout oči od obrazovky. Samozřejmě, chyby se zde našly, ale příběh obsahoval snad vše a - no, ta řeka je prostě nádherná. Určitě se k filmu ještě vrátím. ()

Čertova švígrmutr

Čertova švígrmutr