Bostonská učitelka dějepisu Gail Hartmanová (Meryl Streepová) se ve volném čase věnuje veslování. Každý rok odjíždí s manželem Tomem a synkem Roarkem na tradiční výlet na divokou řeku poblíž kanadské hranice, kde kdysi pracovala jako průvodkyně. Hned na začátku plavby se rodina seznámí se sympatickým Wadem (Kevin Bacon) a jeho kamarádem Terrym (John C. Reilly), kteří mají stejnou cestu. Malý Roarke spatří ve Wadeovi správný chlapácký vzor místo věčně upracovaného otce. Jenže brzy se ukáže, že oba kumpáni jsou všeho schopní kriminálníci, kteří si plavbu na řece vybrali jako způsob útěku po provedené loupeži. A jelikož podcenili divokost řeky, budou potřebovat Gailinu pomoc… (Česká televize)

J.CTORN

Tak, jak v některých thrillerech dávají do větších roli děti, mě někdy vadí, a to často, protože jsou otravně vyděšený a jsou brzdou filmu. Tady to říct nemohu, až na pár momentů jsem byl s klukem clkm dost vpohodě. Hlavní záporáci jsou fajn, mají jasné motivace které jsou ve filmu vidět a clkm dobrý plán. Dokonce i do poloviny filmu působili děsivě, což po druhé polovině žel přestal z nich být až takový respekt a byla vidět převaha naší hlavní hrdinky. Soundtrack na 90. léta vpohodě, líbil se mi vývoj postavy taťky, tuto postavu cením a oblíbil jsem si ji, a klidně tento film doporučuji. Není to ani horor ani vymývárna mozku, takže konečně dobrý rodinný thriller. 7/10 ()

Pattrick

Já si v Thrillerech hodně libuji a když jsou vidět emoce a napětí, tak o to se mi to líbí víc :) a ani to nemusí být nějak skvěle natočené či přeakční. ()

honzahucin

NIkdy jsem nejel žádnou řeku, proto možná obdivuju sjezd Gauntletů až nekriticky a kovaného vodáka to nezaskočí. I jinak jsem byl ale v úžasu - drama s malým počtem postav, kde tíseň a napětí narůstají minutu po minutě, vynikající Meryl Streepová, vynikající kamera. Za ten zážitek to na plný počet hvězdiček vychází, ačkoliv uznávám, že každé další shlédnutí by ho mohlo oslabit. ()

PRASÁK

Americký režisér, scénárista, producent a herec Curtis Hanson si z pozice režisérské stoličky ve světě udělal jméno hlavně díky snímkům jako "Okno z ložnice", "Špatný vliv", "L. A. - Přísně tajné" nebo "Skvělí chlapi". Když mu producent David Foster z firmy David Foster Productions, která se spolu s Turman-Foster Company a Universal Pictures podílela na financování filmu "Divoká řeka", nabídl jeho režii, s radostí přijal. A proč? Protože věděl, že se bude točit v krásných přírodních scenériích, na řekách Kootenai River v Montaně a Rogue River v Jižním Oregonu. V čele příběhu je samozřejmě Meryl Streep jako Gail Hartman (máma, učitelka a profesionální raftařka), které sekundují David Strathairn v roli jejího manžela, architekta Toma Hartmana, Joseph Mazzello jako jejich syn Roarke a Buffy jako jejich rodinný psí přítel Maggie. Na "druhé straně řeky" se s výhrůžnými pohledy na nás dívají Kevin Bacon coby ozbrojený lupič číslo jedna, Wade, a John C. Reilly jako lupič číslo dvě, Terry. A sešup na řece již může začít. Záběry na přírodní krásy i ony dramatické scény na řece skvěle umocňuje hudba Jerryho Goldsmitha. Na závěr musím říct, že tahle akční podívaná s malou kriminální zápletkou patří mezi moje oblíbené stálice. ()

Lucky001

Skvělá proměna rodinné dovolené v zácharnu vlastních životů. Meryl Streep excelovala ve scénách bez kaskadérského záskoku. ()

JARDAHONDA

Stále dobře vypadající Meryl Streep v hlavní roli tohoto dobrodružného dramatu, kde si na své příjdou milovníci campu a raftu. Gail (M.Streep) je násilí donucena sjet s dvojicí vrahů řeku, pro které je to jediná cesta. V dramatickém snímku si zahrál, také skvělý Kevin Bacon, pro kterého role padouchů jsou šité přímo na míru. Jednoduchý námět, skvělá kamera, kde se divák opravdu pokochá úžasnou přírodou.. Závěrem hodnotím za **** ()

A.ZziK

Místy napínavý, předvídatelný, občas bohužel až příliš nelogický drama. Musím uznat že příroda je skvělá, záběry na vodu a její sjíždějní překvapivě slušný a Meryl Streep báječná, takže tak někde na půlce ()

old_school

Jedna hvězdička patří Merryl Streep. Druhá je za výběr exteriérů. Třetí za kameru. Děj předvídatelný. Hlavní padouch jasný krátce potom, co řekne první větu. Dodržena základní klišé žánru: psík i hošík to přežijí. Hajzlík nezvítězí. Objímačka na konci. Přes tuto všechnu sra*kovitost se film dá dokoukat do konce i za střízliva. ()

Pono

Za tenhle film jsem ráda,Bacon hraje svoji roli velmi dobře.Meryl Streep jsem nikdy neměla ráda,ale budiš.Dohromady je to celkem slušný kousek. ()

McLeader

Dobrej film ale dobrovolně bych si ho asi nepustil a herečka v roli maminky co s drsným výrazem dává moudra je mi hrozně nepříjemná. ()

Kosir

Takový příjemně mrazící, nízkonákladový snímek, ve kterém jsou vířící voda a rafting prokládány krátkými hereckými etudami několika málo aktérů včetně roztomilé labradorky, aby se pro příští vstup udržela divákova pozornost při sledování vodního živlu. Ve své podstatě takový zfilmovaný rodokaps, který si nezaslouží ani **, kdyby mě při prvním shlédnutí nezaujal natolik, že jsem si ho po letech znovu vybral ke shlédnutí. Když Gail definitivně zúčtovala s Wadem, tak jsem spokojeně usnul a spal až do ranního budíku jako dudek. ()

andydufrsn

Zajímavá kombinace téměř přírodopisného snímku a solidního akčňáku. Meryl Streep v netradiční roli téměř akční hrdinky rozhodně nezklamala a krásná příroda posouvá film o něco výš nad úroveň „těžkých kopů do hlavy“ ()

anonim

Jediný film, kde jsem viděl Meryl Streep v akční roli ............ a světe div se, docela pěkně jí sedla. Sice je to poněkud předvídatelné, ale když jsem viděl poprvé (asi tak ve dvanácti letech), byl jsem filmem vyloženě nadšen. Později jsem samozřejmě pochopil, že to až zas taková bomba není, ale když náhodou někdy v televizi chytím, podívám se pořád docela rád. Už pro pohled na krásné přírodní scenérie a nahatou Meryl při nočním koupání. ()

Zacharod

Velmi zajímavě zpracovaný námět. V podstatě ve filmu není chvilka která by vás nějakým způsobem nudila. Proto se divím proč má tak nízké hodnocení. No sto lidí sto chutí. Za mě slabší 4* ()

andy60

Krásná příroda, trochu adrenalinu, slizký záporák v podání K. Bacona a rozpadající se manželství M. Streep, které při sjíždění řeky dostane nový náboj. ()

Čertova švígrmutr

Čertova švígrmutr