Lovci stínů: Nástroje smrti

• USA Shadowhunters: The Mortal Instruments (více)
USA, (2016–2019), 38 h 34 min (Minutáž: 39–60 min)

Tvůrci:

Ed Decter

Předloha:

Cassandra Clare (kniha)

Katherine McNamara, Dominic Sherwood, Emeraude Toubia, Harry Shum Jr., Alan Van Sprang, Curtis Morgan, David Castro, Jon Cor, Kaitlyn Leeb, Vanessa Matsui (více)

Série(3) / Epizody(55)

Život typické náctileté holky Clary Fray se převrátí naruby, když zjistí, že je součástí rasy lovců démonů s andělskou krví. (Netflix)

Lucia.T

Upřímně řečeno? Tohle mi přijde jako odpad všech odpadů. S knihou to nemá absolutně nic společného, vidím v tom ubohou a nudnou parodii. Nic víc. Jedna hvězdička? Za tu pěknou zrzku v lodičkách. ()

IZFNP

Knihy prečítané, film pozretý, seriál nemôžem vynechať. Stupídnučká to vec, títo Shadowhunters, ale zároveň ma prvá séria vcelku bavila. Scenár šuští papierom ako už dlho nič papierom nešušťalo, postavy sú sympatické len tak napol a réžia je mizerná. Hudba je však fajn a celé prostredie je tak zaujímavé, že upozerať sa to dalo. Opäť priemer, daná látka už asi lepšie spracovanie nedostane, ale zas narovinu - knižná predloha nijak zvlášť kvalitná tiež nie je, takže berúc tento fakt do úvahy, seriál bol v prvej sérii fajn spestrením repertoára pre mladých divákov. V druhej sérii som však veľmi rýchlo pochopila, že toto už lepšie nebude. Dokonca to bolo s každou pribúdajúcou epizódou horšie, urážajúc inteligenciu divákov, a tak sa môj záujem vytratil ako sucho po daždi. ()

Claire.TJ

Okay okay okay. Ta knížka není nedementní, to si nebudeme lhát. Ale Jace v ní opravdu neodpovídá popisu "emo Matěj Ruppert po peroxidu, dietě, posilce a kurzu rádoby silácký chůze" (ty jo, srsly http://img.ceskatelevize.cz/cache/216x288/lideCT/photos/cards/medium/4247.jpg?1386843427) a Clary není tolik na pěst, aby její ztělesnitelka musela bejt umělá zrzka bez špetky talentu - jako srsly, McNamaře nevěříte ani její v knížce neexistující a v seriálu přebývající kozy. Všichni jsou tam prostě víc hot a všichni úplně stejně rádoby cool, jen je tam navíc totální kripl master friendzonu Simon, kterej má bejt vtipnej a vlastně není. Prostě Freeform potřeboval svýho Teen Wolfa, a tak kvůli tomu znásilnili ne úplně špatný knížky a dopadlo to blbě. Jediný body za Izzy, která je uvěřitelná prostitutka. No, aspoň už se nestydim za to, že mě baví Reign. ()

katka74

Na první 3 díly jsem jen nevěřícně koukala a kroutila hlavou. Asi jsem nikdy a nikde neviděla horší herečku, než představitelku hlavní hrdinky v tomto seriálu. Jace jako postava není šťastně napsaný, v podstatě jen tajně miluje a souží se láskou ke Clary (nechápu, proč??). Nejlepší postava Magnus, jejich lovestory s Alecem byla jediným důvodem ke sledování dalšího dílu. Simon asi nejlepší výkon ze všech mladých a krásných, ze starší generace byl hodně fajn Luke. Dokoukala jsem z povinnosti, když už jsem se do toho dala, přeci to nevzdám. ()

nuwer

První dil ....špatne ,špatne ,herecké vykony málo uvěřitelné ,spousta klišé ,což mi většinou nevadí ,kdyz je to ovšem dobre zahrane ,což tohle fakt neni . ()

Clowers

Nedivím se, že tak spěchají a první 2 díly mají oproti standardu ostatních seriálů mají rychlejší spád, protože byl film a oni se chtějí dostat za tu dějovou linii, aby diváka neodradily, ale někdy je to úsměvné. Snažit se předat to co i v knihách formovalo pomaleji a naservírovat to divákovi okamžitě. Alec nesnáší Clary, Simon a Jace si přebrat Clary. Ale nevadí, těším se až budeme za první knihou/filmem a já uvidím jak se potrápili s další dějovou linií, i když už teď vidím, že se od ní trošinku oprostili. ()

Tinusa14

Narozdiel od filmového spracovania má toto určite niečo do seba! A musím podotknúť že či už to je seriál alebo film musí sa niesť v akomsi teen žánri, keďže kniha nieje napísaná inak. ()

Necrolock

Achjo. Vím, že se tu muj komentář ztratí, protože prostě nemám tolik bodů a tudíž nejsem v komunitě ČSFD nic... ale přesto, pokud si to alespoň jeden člověk přečte a dá na mě: Tenhle seriál je na první dojem příšerná slátanina.. další wannabe stmívání, divergence, hunger games, cosi cosi cosi. A první jeden-dva díly takové asi i fakt jsou. Ale časem se ukáže poměrně kvalitní a zábavný příběh. Postavy se začnou prohlubovat a já si to nakonec celý fakt oblíbil. Mrzí mě, jaký to dostává kotel, jen protože je to podle tolik nenáviděnýho receptu. Dejte tomu šanci, má to i pětihvězdičkový momenty. Jinak ale spíš za 4 hvězdy. ()

soukup_b

Ne. Po první sérii jsem doufala, že se seriál v sérii 2. trochu zvedne. Inu, nestalo se tak. Je to ještě horší. Upřímně říkám, že tak hrozné herecké výkony jsem snad ještě neviděla. Dialogy na úrovni mateřské školy. Člověk co psal scénář by měl okamžitě přejít na jinou profesi, prosím. Za mě vše, udělejte si laskavost a téhle hrůze se vyhněte obloukem. Edit: Ačkoliv tomu sama nevěřím, 3. série je poměrně slušná! (tedy, v porovnání s těmi předchozími) ()

klara.leb odpad!

Přesně takovéhle ubohé výtvory odrazují od čtení knižních předloh. Jsem obrovský fanoušek knih Mortal Instruments, tím pádem jsem pro sepsání petice, aby se seriál s okamžitou platností přestal vysílat. Je to jedním slovem strašné. Z hereckých výkonů se mi chce upřímně zvracet. Z té mrkvové hlavy mám chuť sundat nohu z plynu, protože automaticky předpokládám, že po téhle barvě naskočí červená a ten krček, na kterém sedí, bych nejradši podřízla. Její projev je z celého castu snad nejhorší, myslím, že k tomu není co dodávat. A s tou blonďatou patkou, rádoby Jace, bych nevytřela ani záchod. Ani exotický zjev Isabely nic nezachrání, zas tak pěkná zase není. Děláte si srandu? Příběh je nesmyslný, skáče z prvního do třetího během dvou epizod, s předlohou to nemá vůbec NIC společného. Chápu, že se někdy něco nepovede, někdy jedna chyba zkazí celý projekt a někdy si režisér prostě potřebuje něco odepsat z daní. Nu, účty musíme platit všichni. Ale tohle?! Štáb v čele s režisérem a obsazením, dokonce - pro mě neskutečně nepochopitelně - i s autorkou knih Cassandrou, si kráčí po ulicích, jako by šlo o bůhví jaký trhák. Tak milí zlatí, já vám něco řeknu. Je to sračka! ()

NikaIn

Moje hodnotenie nie je relevantné pretože som videla iba prvé dve časti,ale bola to pre mňa taká katastrofa,že keď vidím koľko to má sérii a to množstvo častí, ďalej do toho nejdem. Možno to ďalšími sériami naberie na obrátkach,ale ja to určite nebudem zisťovať. ()

Wajny13

Jsem velký fanda celé knižní série - Nástroje smrti. Když jsem se dozvěděla, že bude seriál, byla jsem nadšená. Z filmu jsem totiž nebyla moc nadšená - nelíbil se mi představitel Jace. U seriálu mám opačný problém - nelíbí se mi představitelka Clary - zdá se mi moc mladá, naivní, rozmazlená a moc roztomilá. S ostatními představiteli jsem spokojená - hodně se mi líbí Alec, kterého jsem si přesně takhle v knize představovala. Myslím, že nikdo nemůže počítat s tím, že seriál bude přesně podle knižní předlohy - hlavně si myslím, že každý si v knize představoval někoho jiného a scény, tak pro každého můžou vypadat odlišně. Po prvním dílu jsem se seriálem spokojená, ani mi nevadí změny, které nejsou nějak ohromné (Luke, Mauren). V jediné, co doufám v dalších dílech bude, že Clary se trošičku „obrní“ a nebude taková „křehká“. ()

Tibb-Shäe

Tak veľké secondhand embarrassment som nezažila už dlho ako pri sledovaní tejto zbierky barbie dolls bolestivo sa pokúšať o niečo približné hereckému výkonu. Totálne neúspešne, samozrejme. Hlavne tá hlavná herečka so žltou hlavou, wow, Miley Cyrus je pri nej Meryl Streep. Neinvestovalo sa ani do writers room, pravdepodobne to píše nejaký produkčný asistent počas jeho lunch breaks, lebo tie dialógy spôsobujú bolesti hlavy a efekty sú katastrofálne smiešne aj na TV produkciu. Tie knihy až takéto zlé neboli, ale už film preukázal (a ten mal aspoň niekoľko obstojných hercov), že čo je čitateľné na papieri sa nemusí vydariť na obrazovke. Či už kina alebo TV. ()

breebee

A mě se to tak líbí! Sice jsem se bála a očekávala jsem shit, po prvním díle jsem z toho byla dost rozladěná ale je to čím dál lepší! ()

AmunRa

Slušný zástupce young adult urban fantasy podle známé knižní série Mortal instruments od Cassandry Clare (vyšlo i v češtině). Po vyloženě nepovedeném filmu je seriál trošku zábavnější zajímavými postavemi a udivuje solidní výpravou, kde se zjevně nešetřilo. Hlavní hrdinka Clary (Katherine McNamara) je sice poněkud toporná po herecké stránce a scénář jí předepisuje povahu na zabití, ale vyvažuje to svou pohledností. Její herecký partner Dominic Sherwood na tom ostatně není jinak. Naštěstí jsou v pozadí zábavnější postavy hrané lepšími herci (Matthew Daddario, Emeraude Toubia, Harry Shum Jr.). Škoda hlavního záporáka Alana Van Spranga, který je všechno ostatní jen ne charismatický vůdce opozice, jak by měl podle scénáře působit. V příběhu je vidět knižní předloha, takže dává smysl a rozehrává množství zápletek, které by měly vydržet na několik sérií. Teenagery může nadchnout, dospělí se možná budou nudit, ale přežijí bez následků, což se o jiných young adult seriálech říct nedá. ()

Tess92

Koukám na druhý díl a vím, že pokračovat nebudu. Nikdy jsme nebyla fanoušek Young Adult a od Twilight po Hunger Games a Divergent jsem všechno úspěšně ignorovala. Pak mi na facebooku vyskočil post kamarádky, že na to kouká. Tak jsem si řekla, že to zkusím. Zjsitila jsem si, že film byl fail, že autorka vydává knížky jako na běžícím páse a byla ještě víc skeptická než dřív. Pustila jsem si první díl, no, budiž, pustila jsem si druhý díl - to je nějaký další pokus o female empowerment? Holka, která je úplně tupá ale všemu rozumí a všechno nejlíp ví, o světě, který vůbec nezná, perou se o ni dva týpci a oblíká se jako prostitutka, protože jediná další holka v domě je spokojená se svým tělem? Je mi teda jenom 23, ale asi jsem na takovýhle věci moc stará (i když, asi bych na to byly stará už v 15). ()