Lovci stínů: Nástroje smrti

• USA Shadowhunters: The Mortal Instruments (více)
USA, (2016–2019), 38 h 34 min (Minutáž: 39–60 min)

Tvůrci:

Ed Decter

Předloha:

Cassandra Clare (kniha)

Katherine McNamara, Dominic Sherwood, Emeraude Toubia, Harry Shum Jr., Alan Van Sprang, Curtis Morgan, David Castro, Jon Cor, Kaitlyn Leeb, Vanessa Matsui (více)

Série(3) / Epizody(55)

Život typické náctileté holky Clary Fray se převrátí naruby, když zjistí, že je součástí rasy lovců démonů s andělskou krví. (Netflix)

Rathe

Ok, chápu, že jsme hození do nového světa stejně jako hlavní hrdinka, ale tohle je takový paskvil, že to není snad ani možný. Asi do 6. dílu je to absolutně nekoukatelný. Nejen, že většina herců jsou úplně nepoužitelní (hlavně hl. hrdinka), ale dialogy jsou úplně na mrtvicu. Člověk jen kroutí hlavou, jak někdo mohl napsat tak stupidní scénář. Postava je schopná zde za minutu říct, že potřebuje pomoct, miluje ho, udělá to sama a nemiluje ho. A to je prostě strašný. I vývoj hl. postavy je naprosto směšný. Její úplně první představení na konkurzu ve škole bylo introvertní a ona špitala jak myška. Za 3 minuty už se pasuje do role vedoucího Shadowhunterů. Je dobré, že seriál alespoň na konci předvedl pár dějových zvratů, ale kromě toho je to zatím dost nepoužitelné. Jediní herci, kteří mě svým hraním nějak přesvědčili jsou Alec, Luke a Raphael. Jinak některé postavy jsou tak nezajímavé, že ani po 1. sérii si nepamatuju jejich jména (třeba Isabel, která mě zaujala na začátku, ale pak jsem na ni úplně zapomněl). Nevěřím tomu, že je chyba jen na straně herců, ale velkou chybu připisuju i režii, která asi není schopná režirovat. A úplně bych zapomněl na tu příšernou úvodní znělku. 1. série: 50% Po druhé sérii pořád nejsem dostatečně přesvědčený, že to někdy změní směr na trochu vyšší cíle. Nejen, že dialogy zůstávají na dále kýčovité, ale už je to všechno i strašně předvídatelný. Opět tam jsou "nesmrtelné" postavy, které prostě můžou být v bezvýchodných situacích, ale pokaždé si "najdou" cestu ven (zázrakem, haha). Vztah Aleca a Magnuse mi přijde naprosto směšný. Vypadá to, jakoby seriál chtěl ukázat na to, jak jakou jsou otevření 21. století, ale jejich vztah je založen jen na hádkách a nedorozumění a na větě "I love you" a přijde mi prostě úplně zbytečný. Efekty by mohli být mnohem lepší a nechápu, kdo to pořád financuje, že už jedou 3. sérii. Viděl jsem mnohem lepší seriály, které končili se skvělým nástupem 2. série, ale nedostali šanci. 2. série 53% ()

JamesXY

Ze začátku se to trochu dalo...když sem se nudil a zhruba polovinu každýho dílu jsem přetočil...ale postupně se z toho stalo jen čisté utrpení. Podíval sem se na pár dílů nové série, abych viděl vyřešení cliffhangeru - a končím. Už nikdy víc. Jednu hvězdu za to, že to má aspoň nějakej děj. Děj, kterej by se sice dal shrnout do pár samostatných dílů, ale nějakej tam ještě je. Ale k odpadu má tadyta strašná věc skutečně blízko - už jen kvůli skutečně otravným, teenagerovským postavám. Ne, že bych měl něco proti teenagerům, ale armáda "mocných lovců stínů" - puberťáků, kteří jsou rádi, že umí chodit na záchod? Vždyť to ani nedává smysl... ()

Simir.ma

Vím, že to není něco extra, kdy se ani nebudu víc rozepisovat, avšak musím říct, že mě se to líbilo. Osobně miluji seriály a filmy tohoto žánru, kdy u nich úplně vypnu. Za mě pět hvězd. ()

Stultus27 odpad!

No tak já mám ale dost. Viděla jsem první dva díly, a je to odpad. Chápu, nástroje smrti jako knižní série nejsou bůhví jak skvělou sérií, ale mají své kouzlo. Knihy nejsou o ději, ale o postavách. Nevím, čím přemýšlel scénárista tohoto veledíla, ale takhle nevypadá sympatická hlavní hrdinka. A už vůbec ne Clary. Clary je holka v teniskách, co zakopává o vlastní nohy, není nijak krásná a ani si to o sobě nemyslí, a není to ufňukané děcko. Děj úplně mimo, záporáci totální paka, a zobrazení institutu jako moderní kryt FBI či co. Díky, ale nenabídnu si. ()

majlika3

Jestli vám Mortal instrumenst přišlo, špatný, tak na tohle se ani nedívejte. Představitelka Clary mi nesedí, stejně jako její vlasy. Do role mi výborně zapadla Emeraude, jako Izzy. Představitelům Aleca a Magnuse tleskám, ze důvěryhodné ztvárnění gey páru, naprosto sem jim to věřila. Nelze očekávat oscary, je to vlastně scifi pro  mladší publikum, ale pár večerů se u toho jistě zabít dá. ()

Tom10000

Nevím, proč všichni tento seriál tolik kritizují. Možná považují tato mistrovská díla za špatná, jelikož jejich úroveň je až příliš vysoko, a nebo seriál vůbec nepochoopili. Mne se velmi líbil, když ho srovnám s díly jako The Originals či Hra o trůny, patří ještě lehce nad ně. Seriál pojednává o dívce jménem Clary Fray (Katherine McNamara), která se stane v jednom klubu svědkyní vraždy. Vrazi ale nejsou obyčejní lidé, ale Lovci stínů, bytosti s andělskou krví, které nejsou normálně vidět, jelikož jsou zahaleni množstvím kouzelných run. Clary je jediná z civilů, jež je může vidět. Poznává tak Jace (Dominic Sherwood), Aleca (Matthew Daddario) a Isabel (Emeraude Toubia). Brzy poté, co jí démoni unesou matku, zjišťuje, že je skutečnou součástí Lovců Stínů, že je jednou z nich. Postupně se s nimi spřátelí, a zjistí, že se zamilovala do jednoho z nich, do Jace. Ačkoliv má kamaráda Simona, také civila, stává se postupně středobodem jejího zájmu být s Lovci. S nimi se cítí více svá, více přirozená. V průběhu seriálu bude muset projít mnoha zkouškami. Seznámení se svým pravým otcem, bujnou a napjatou láskou s Jacem, zjištěním, lhavým, že jsou s Jacem bratr a sestra, bolestí ze ztráty své matky, a mnohým dalším, viz. mé komentáře k dílům a sériím. Samotný seriál byl boží, a neváhám přečíst ijejich knižní zpracování. 100 procent, tento seriál si to prostě zaslouží! ()

Akret120

29.11.  Zatiaľ po 1 sérií je to neskutočne zaujímavý seriál najviac ma dostal ship Malec omg i can't they are so cute okey ,ale všetko okolo lovcu stinu a Valerian je proste WOW 3.12. Po 2 sérii som čakala že to z tým zloduchom je u konca ale není takže počkám ako to dopadne bolo tu viac Malec moments sú hrozne cute takže zatiaľ proste skvelý serial 8.12 po 3 sérii je škoda že není 4 séria a hlavne že to nemá dabing pretože zatiaľ je to pre mňa top séria najviac mometov Malec a happy ending omg cute okey ()