Lovci stínů: Nástroje smrti

• USA Shadowhunters: The Mortal Instruments (více)
USA, (2016–2019), 38 h 34 min (Minutáž: 39–60 min)

Tvůrci:

Ed Decter

Předloha:

Cassandra Clare (kniha)

Katherine McNamara, Dominic Sherwood, Emeraude Toubia, Harry Shum Jr., Alan Van Sprang, Curtis Morgan, David Castro, Jon Cor, Kaitlyn Leeb, Vanessa Matsui (více)

Série(3) / Epizody(55)

Život typické náctileté holky Clary Fray se převrátí naruby, když zjistí, že je součástí rasy lovců démonů s andělskou krví. (Netflix)

Ladunka

Zatím mám za sebou pouze tři díly, ale jsem hrozně zklamaná. Nejvíce mě irituje hlavní hrdinky, která působí jako naivní lolitka, která by se lépe uchytila ve filmech pro dospělé a to v sekce amatérských videi. Dialogy raději ani nekomentuji, to je prostě bída, stejně jako herecké výkony. Děj je zajímavý, ale dost tuctový. Naprosto nezkušená holka bez schopností přebírá velení celé skupiny, hraje si na strašně drsnou a ze zkušených lovců dělá bandu zmatených amatérů. Jsem zvědavá zda se to zlepší, protože horší už to snad být nemůže. ()

koldin odpad!

Doporučuji, pokud se chcete trošku potrápit naprosto tragickými dialogy a ještě horšími hereckými výkony. Jo a klidně můžete půl dílu dělat něco jiného, stejně vše říkají tak pětkrát. ()

Deeena

Většinu seriálu mi v hlavě (leckdy i nahlas) běželo: "bože to je kráva"... Ano, hlavní hrdinka, která zásadně nepoužívá mozek. Takhle pokonit tak skvělou knižní sérii - nepochopitelný. ()

Jady

Tady si oblíbíte všechny OSTATNÍ postavy KROMĚ hlavní postavy. Protože to je s prominutím ale taková blbka a namyšlená tupka, že to svět neviděl. Střídá nálady/vyjadřování jak vítr, chíli je v tom "nová" chvíli se chová jak největší frajerka namyšlená. Já jenom doufám, že ji někdo špatně zrežíroval a nechová se tak ta herečka i v reálu. Ovšem nebojte se, není to úplně ztracené, je to takové hezčí, lepší Béčko, kde jsou i normální postavy a nějaké počítačové efekty tam taky jsou (není to top kvalita, ale zas tak špatně taky ne). Každý si tam najde záporáka nebo klaďase, který ho zaujme :-) Dávám tomu takových 65% (3 hvezdy sou asi malo, ale 4 zase moc). UPDATE: Od cca půlky druhé série už to je s Clary lepší, Jace je pořád blbec, ale aspoň něco :-) ()

Lucka07

Je to asi první seriál, co si tak vybavuji, kdy herci vedlejších rolí hrají mnohem lépe, než dva hlavní hrdinové. První řada se opravdu moc nepovedla, ale druhá a třetí už je na tom mnohem lépe. Přestože věkově určitě nespadám do fanouškovské základny, beru Lovce stínů jako dobrý relax pro mou hlavu. Možná je to i tím, že v televizi momentálně není na co se dívat. Moje oblíbená postava je Maia. Alisha Wainwright je totiž jedna z mála hereček, co tady dokáže hrát uvěřitelně. Clary a Jace mi prominou, ale jiskra mezi nimi nepřeskočila za celé tři řady, přestože dialogy se mi to snaží vnutit od začátku až do konce. To už mě mnohem více baví sledovat Alexe s Magnusem, kteří to občas umí mezi sebou opravdu rozparádit. ()

Stupet

Naprosto strhující seriál. Člověk má problém se odtrhnout. Po skončení jednoho dílu chce vidět hned další, aby věděl, co se bude dít dál. Film byl o ničem, ale seriál nám to mnohonásobně vynahrazuje. A ten Dominic Sherwood je fakt kus krásného mužského. 😍 Kam se na tohle hrabou knížky. A to mám Cassandru Clare ráda. Její svět lovců stínů miluju, ale zrovna tahle sága je dost slabá. Seriál ji mnohonásobně předčil. ()

Thalin

Když vyšla první kniha, hrozně mě to vtáhlo a opravdu mě to bavilo. Měla jsem svoje představy, jak by ten svět měl vypadat. Pak vyšel film a já byla dost zklamaná, protože mi to prostě nesedlo a nepřekvapivě to propadlo. Seriál byl druhá naděje. A byla jsem rozpačitá. Jediný, kdo mi přišel opravdu dobře ztvárněný byl nejspíš Magnus, v závěsu se sourozenci Lightwoodovými, ale jinak zklamání pokračovalo. Hlavní představitelka jako by vůbec neuměla hrát ( i když pořád lepší než hrůzné obočí Lily), Sherwood celou dobu působil, jako by měl v řiti násadu od smetáku a spousta změn oproti knihám mi nesedla. Nebyla jsem nadšená a vlastně jsem byla docela naštvaná. Až postupem času, kdy jsem si na herce a podivné a nesmyslné změny začaly zvykat, jsem se uklidnila. A začala jsem to brát spíš jako volnou adaptaci, protože svět stínů si autorka vymyslela celkem podrobně a tady toho bylo dost nevyužito. Je to takový nemastný neslaný průměr, sem tam vtipná scéna nebo hláška, ale jinak se tam všichni berou až moc vážně, což mi kazilo celý dojem. Takový Simon je tu mnohem větší neurotik a chybí tu tak 60% jeho vtipných momentů, které mě v knihách bavily. Neurazí nenadchne. ()

Ryorka

eště větší hrůza než jsme čekali... filmoví herci mi seděli k postavám daleko líp. film prostě ztroskotal na scénáři a režii. tohle je celý špatně. z Institutu udělali základnu agentů z bondovky, ty děcka hrajou, nehrajou, efekty děsný. další seroš pro náctileté, hormony přetékající, holčiny, které budou slintat nad klukama z plakátu. ()

JohnX

Proč, proč, proč... Proč vždycky, když jde a nadějný fantasy koncept, to musí dopadnout v tý americký televizi takhle katastrofálně. Obsazení - bleh... scénář - super velký bleh... postavy - bleh... Rozhoduji se, jestli dám šanci druhýmu dílu. ()

kecal

Tak takhle zasviněnej scénaristickejma zvratkama sem už dlouho nebyl ! Druhou hvězdu dávám za to že je to fantasy, i když oni tomu žánru spíš ubližují. ()

Evanlyn odpad!

Film mi nevadil a klidně bych se podívala i na další, ale lidem co četli knihy ne. Tak sem se těšila, že uvidim jak to bude pokračovat, ale nevím zda na to budu mít ještě nervy. Co se týče obsazení tak to posrali. Clary? Katherine McNamara byla příšerná nikoho horšího snad ani vybrat nenohli. Navíc film jde tak ryche že si myslíte že po pátym díle bude druhá kniha. Ale i když většina herců je naprosto příšerná chci vidět jak to dopadne, ale už jen myšlenka že za tohle někdo utrácí prachy je hrozná. ()

DDCC

Komentář, jaký nám zde napsal verbal, je naprosto nemístný. Seriál není určený pro rozsáhlou skupinu lidí. Není to GOT, není to TWD. Zaujme přesně toho, koho má. Fantasy a magie ze seriálu přímo sálá. Já po dvou dílech hodnotím velmi kladně (a to dokonce i mě dost překvapilo) a těším se na další díly. Btw- Neznám ani film, ani knihy. ()

DobraVila

Priznávam, knižnú predlohu som nečítala, film však celkom ušiel. Taký priemer, neublížil ani nenadchol. Ale toto? Tento seriál je čistá katastrofa! Dávam jednu hviezdu kvôli Magnusovi a Alecovi, lebo to medzi nimi naozaj funguje. Inak v tomto seriály nefunguje absolútne nič. Clary je ako mŕtva, Jace ako zombie, skrátka celé zle. Ani neviem ako slovami vyjadriť svoje rozčarovanie. Dúfam, že druhá séria nebude. ()

ter285

Nebudeme si klamať, seriál nestojí za veľa. Má svoje lepšie ale aj horšie momenty. Knižnú predlohu som čítala, film som videla, takže seriál som si takisto nenechala ujsť. Herečka ktorá hrá Clary mi miestami strašne lezie na nervy. Naopak seriálová Isabelle je presne taká ako som si ju predstavovala keď som čítala knihy. Ďalej sa mi páči postava Aleca. Dostal oveľa viac priestoru ako vo filmovom spracovaní a každý týždeň ma baví sledovať ako sa vyvíja. Tiež sa mi páči ako poňali vzťah Aleca a Magnusa. Som zvedavá akým smerom sa bude seriál vyvíjať v druhej sérii, keďže dej do určitej miery pozmenili. Seriál sa premňa stal tak trochu guilty pleasure a tri hviezdičky dávam hlavne za predstaviteľov Aleca a Isabelle, ktorí podľa mňa odvádzajú skvelú prácu. ()

Ashleen

Proboha, proč? Tak nějak jsem si říkala, že když nedopadl film, tak se povede seriál. Ne, byla jsem vedle. Kromě toho, že nová verze Města z kostí má úplně předělaný (a dle mého názoru i mnohonásobně horší) obsazení, od původního filmu se téměř vůbec neliší (což je chyba). Otřesný, trapný a viditelně umělý dialogy, hlavní postava (kolem které se očividně točí celý vesmír) je ztělesněním Mary Sue a efekty jsou naprosto fádní. Hned po Pilotu jsem to zabalila. Tohle se nedá. ()

T.Khin

Knihy jsou naprosto skvěle napsané a nedokážete se jich nabažit. Od filmu jsem čekala více, obsazení bylo vcelku dobré, především Jamie, který ztvárnil Jace dokonale. Na seriál jsem se těšila jako malé dítě, protože to je zase jiné zpracování a očekáváte něco nového a vzrušujícího. Kromě čtyř obsazení je to katastrofa....Chvílemi jsou epizody skvěle a na druhou stranu i trapné. Ale i přesto se na seriál dívám a to hlavně kvůli Malecovi a Sizzy. No nic jiného se o tom říct nedá. Doporučuji si přečíst knihy a pak sledovat filmové či seriálové zpracování. ()

wholock6 odpad!

Nejvíce mně na tomto seriálu štve, že nemá se svojí předlohou (kniha) společného skoro nic. Sice hodnotím z prvních osmi minut, protože déle se na to nedalo kouat, ale myslím si, že dále to bude podobně. Takže abychom zhrnuli prvních osm minut. Clary jde do nějaké galerie, kde nějakým lidem ukazuje svoje obrázky (v knize sice Clary ráda kreslí, ale jinak se nic z toho nestalo). Dále Clary je osmnáct! (to jako myslí vážně? tady jsem si to musela několikrát vrátit, abych uvěřila svým uším. Clary je v knize 16, což je opravdu velký rozdíl) Potom se dozvídáme, že Simon zpívá v kapele s Maureen. (v knize je Maureen Simonova čtrnáctiletá fanynka a objeví se až ve druhé knize) Následně dostane Clary stélu od svojí matky. (to se v knize fakt nestalo, nechápu co je to popadlo) Plus z Luka udělali černocha (nejsem rasista, ale je to divné), Lovci stínů jsou úplní spidermani (v knize jsou na tom Lovci stínů s fyzičkou dobře, ale opravdu neskáčou 4 metry do vzduchu jako by se nechumelilo) a v knize postarší madam Dorothea má asi tak 20 let. Mám pocit, že se neudálo podle knihy vůbec nic, což mě opravdu neuvěřitelně iritovalo a doufám, že nikdy neuvidím víc, než těch osm minut. Na závěr vám poradím, abyste si kdyžtak pustili film, přestože ten taky nebyl úplně přesně podle knihy, ale pořád byl milionkrát lepší, než tato kreace. Nebo si samodřejmě přečtěte knihu, protože ta je nejlepší. Toto vše bylo o obsahu a o hereckých výkonech raděli raději ani mluvit nebudu. Přijde mi totiž smutné, když mi nebyl sympatický vůbec nikdo a navíc asi nikdo tam neumí hrát. Proto nemůžu dát víc než odpad! ()

snezenka01

No, odkud jen zacit. Tak treba tim, ze jak uz zde bylo napsano, serial ma nekdy pomerne dobre epizody, ale pak jsou tu ty ostatni pri kterych se nevericne chytate za hlavu a rikate si,, Jako fakt ''? Bojove sceny jsou asi jako nedochucena jidla, neda se to. Je to skoda, protoze serial, jako takovy ma potencial, ale hold ho nevyuzili. Co je nejvice dech berouci jsou hlavni tri hrdinove. Zrzka, ktera je po cely serial desne ufnukana a furt musi byt po jejim, herecka se do role absolutne nehodi. Jeji blondaty, az nechutne vyumelkovany napadnik, co pro ni udela vse po par stretnuti, no to je komedie a tretiho nebudu ani rozebirat. Dale, co me zarazi je, jak jsou hlavni dve nadhery priserne zmalovane, clovek si pak rekne, kde oni na to berou cas, kdyz jsou ty lovkyne demonu :D Clovek by radsi uprednosnil nejaky ten culik a prirozene krasky, nez zmalovane nakulmovane velikoncni vajicka :D Jediny, kdo to tam drzi je ten parek hochu, co to tam trosku opeprili, jinak to vse stoji za prd. Koukam na to, protoze skoro vsechny serialy mi zkoncily a po druhe serii uz se to nejak da. Kdyz si to nepustim v originalnim zneni v anglctine, kdy mi hlas hlavni hrdinky trha usi, tak je to uz v poho. ()