Smrtonosná past 2

• USA Die Hard 2 (více)

Policista John McClane čeká na letišti ve Washingtonu, až přiletí jeho žena. Ve stejnou dobu je v jiné zemi za přísných bezpečnostních opatření do letadla naložen svržený diktátor generál Esperanza, který má být předán k soudu do USA. Nedaleko washingtonského letiště přijedou ke starému kostelu ozbrojení muži, zabijí správce a vysílačkou dají někomu zprávu, že vše probíhá podle plánu. V letištní hale se pohybuje několik mužů jednajících podle stejného plánu. Dvou z nich si všimne John a začne je sledovat až do zázemí pro personál. Když po nich chce doklady, dojde k přestřelce, při které John jednoho z mužů zabije. Když pronásleduje druhého, je zatčen letištní policií a muž uprchne. Přidá se ke zbytku skupiny, kterou vede plukovník Stuart a která si základnu vybudovala ve starém kostele... John jde za kapitánem letištní policie, aby pořádně místo činu vyšetřili, ale ten si je jistý, že jen někdo kradl kufry, a případem se odmítá zabývat. John si provizorně sejme otisky mrtvého muže a pošle je faxem Alu Powellovi, aby mu je prověřil. Powell zjistí, že muž je podle záznamů mrtvý už dva roky a pravděpodobně se jedná o žoldáka. John předpokládá, že má něco společného s příletem Esperanzy, největšího drogového obchodníka...  Venku se zatím strhne silná bouřka, hlavní letiště je uzavřeno a letadla čekají na přistání. Stuart se svými muži zřídili v kostele řídící letové centrum, odpojí celou řídící věž a zhasnou všechny přistávací dráhy. Pak Stuart zavolá řídící věž a oznámí jim, že když nechají Esperanzovo letadlo přistát dle jeho pokynů a dají mu letadlo s plnou nádrží, odletí a vrátí jim řízení letiště. Technik Barnes přijde na způsob, jak lze zprovoznit komunikaci na letišti z nového terminálu ve výstavbě, a spolu se zásahovou jednotkou se tam vydává. I tam však čekají teroristé a celou jednotku postřílí. Barnese zachrání John McClane, který se zde objeví. Uvědomí si, že vše byla jen návnada k odvedení pozornosti a k tomu, aby letiště obětovalo své nejlepší muže. Stuart zavolá velení řídící věže a oznámí jim, že svým pokusem o obnovení komunikace nedodrželi jeho podmínky. Jako trest nechá spadnout jedno letadlo tak, že mu překalibruje výšku, kterou ukazují pilotovi přístroje. John se pokusí letadlo varovat světlicemi, ale marně... Vláda posílá na letiště speciální protiteroristickou jednotku vedenou majorem Grantem. Barnes dostane nápad, že by mohli ke komunikaci s letadly využít navigačních majáků a teroristé to nezjistí. Opravdu se to povede, a tak o situaci na letišti mohou informovat všechny piloty. V letadle, ve kterém je McClaneova manželka je ale ambiciózní reportér Thornburg, který frekvenci odposlouchává také a chce to pro sebe využít... (TV Prima)

0verseer

Bol som trochu na pochybách, či Die Hard 2 oceniť štyrmi* alebo prilepšiť na plný počet. Druhej možnosti nahralo tématické vzhliadnutie filmu vo vianočnom čase a taktiež fakt, že by som si veľmi nerád rozhneval Bruce-a a skončil s cencúľom v oku ;) :) ()

horor2

Tentokrát se děj filmu z mrakodrapu přesouvá na letiště, kde John McClane čeká na svou ženu. Jenže letiště přepadnou po zuby ozbrojení teroristé a Willis musí znova excelovat jako policajt, který se s nimi rozhodne udělat krátký proces. ()

PlayEasy

Smrtonosná past pokračuje se stejným napětím, se stejnou vytrvalostí a se stejným Brucem. Perfektní Akční Thriller rozjetý ve velkém. A opravdu jedno z mála pokračování, které je možno srovnávat s předchozím dílem. ...A na závěr "Let It Snow..." - to už je prostě klasa ;-) 100% ()

johnsnow

Skvelé pokračovanie, síce to má pár múch ale rozhodne to hanbu predchodcovi nerobí a konečne aj ručná akcia stojí za to. 5* opäť zaslúžene. ()

Gamekeeper77

Dvojka se mi vždycky líbila ještě o fous víc než první díl. Bude to asi tím, že je trochu víc rozmanitá a děj se přesouvá z místa na místo. Komorní jednička se odehrává celou dobu v jednom baráku, na čemž není samozřejmě nic špatného, vždyť to je koneckonců pointa příběhu, ale tady je dění pestřejší. Letištní haly, řídící středisko, kostel, letiště a letadla včetně skvělého oživení v podobě Franca Nera. Asi na mě taky dost působí celou dobu padající sníh, vyvolávající tu správnou vánoční náladu :-). Zkrátka a dobře, opět vynikající podívaná. 92%. ()

walkingdead

Téhle sérii se musí nechat jedna věc - kromě hláškujícího hlavního hrdiny drsného jako šmirglpapír má každý díl i výborné záporáky. Gruber sice vede, ale ani jeho následovníci se nenechávají zahanbit. Tady hlavně William Sadler, ale i můj oblíbený John Amos. Šablonou příběhu je to vlastně "kopie" jedničky - teroristé mají naplánovanou jednoduchou akci, ale mají smůlu, že si zrovna vybrali den, kdy je na místě John McClane, takže nic neproběhne podle jejich plánů. I tady jsou natvrdlí policajti a Willisův černošský sidekick. Není to sice taková klasika jako jednička, ale mě baví úplně stejně. ()

Blazkowicz

Po roce těžko srovnávat s jedničkou. Řekněme, že je to stejně dobrá zábava s trochou více vánoční atmosféry díky sněhu. 4+* ()

Bilky

Suhlasim s t-o-s-i-m, že film presne splnil, čo sľuboval, ja rozhodne ftomto žánri toto radím k tomu najlepšiemu. Mnohí ubrali * len z princípu, že 2ky sú vždy len odvarom atď. PASCA je výnimka, aj keď tu najväčší záporák nedosahuje démonických kvalít RICKMANA. Ale to je stále len na pol * :) ()

Weirdman

7/10... Fasa rozprávka pre veľkých chlapcov... :) Veď komu by sa nepáčilo ako ultra drsný klaďas Bruce Willis rozkope riť ultra slizkým záporákom vo svojom vlastnom univerze, kde si fyzika aj s logikou berú cez Vianoce prázdniny? Yippy-ki-yay!!! ()

Crypt.Ange

Mozna kdybych to videl v dobe vzniku, tak jsem nadsenejsi, ale filmu podobneho razu je hodne... Bruce ovsem pridava tomuto filmu ten smrnc a skvele navazuje na jednicku... 90%... ()

m.xFuck

Podle mě, lepší než jednička a ta scéna kdy John běží tunelem pod letištěm, zastaví se a nemůže s větou "musím přestat kouřit" popadnout dech, mě dostala :) ()

hwnd

No to, že je to jen pokračování je to pořád na velice slušné úrovni, našel jsem tu dobrou akci s notnou nadsázkou i hodně humoru. ()

Goodmen

Slabší než první díl, ale pořád výborné. Opět báječně hláškující Willis v nejlepší roli svého života, spousta akce, ale už lze tady těžko hledat nějakého výrazného záporáka jelikož je jich tu až moc. Pořád je to však lepší než většina ostatních akčních filmů. ()

Daves97

Narozdíl od jedničky jsem zde Willise už občas viděl jako typického akčního hrdinu, který leží uprostřed "bitevního pole", střílejí na něj čtyři kulomety ale jediný ho netrefí. Naštěstí to nebylo až tak moc často. Jinak stálé skvělý akční film sic mu pátou hvězdičku nemůžu dát, narozdíl od jedničky... ()