Mladičký a mimořádně talentovaný závodník Jimmy Bly (Kip Pardue) jen těžko odolává tlaku, který s sebou nese oslnivá kariéra nového favorita velkých cen. Majitel závodního týmu (Burt Reynolds) proto povolává zpět do kokpitu zkušeného Joea Tanta (Sylvester Stallone), který má být mladému kolegovi oporou, krýt mu na okruhu záda a dovést ho k titulu mistra světa. Jejich hlavním soupeřem je šampión Beau Brandenburg (Til Schweiger). Jimmy Bly mu nebezpečně šlape na paty a navíc začal chodit s jeho bývalou dívkou. S Tantem má Brandenburg nevyřízené účty v podobě dávné nehody. Film se natáčel osm měsíců na devíti velkých cenách v pěti zemích světa. Kromě pohnutých osudů hrdinů a dramatických situací na závodních okruzích nabízí i jedinečné záběry z pohledu pilota, řítícího se cílovou rovinkou rychlostí 380 km/h. (oficiální text distributora)

gezko

Jaaaaaaj zomrel som. Ale tak sa snažili kopírovať F1, že to až bolelo. Aj keď chvalabohu sa vďaka nepožehnaniu filmu Berniem Eclestonem jednalo len o CART, tá akože F1 bola fakt očividná. Šéf stajne na vozíčku (ala Frank Williams), šampión pretekov hraný nemeckým hercom podobajúcim sa na... (ala Schumacher), atď. A stále sa tam len kecalo a kecalo a kecalo - pri závodení, jedení, pití, v bare, na prezentácii... Ešte že tam netrkali, lebo aj tam by len kecali. A tak sa všetci zúčastnení prekecali celým filmom až na klasický americký happy end. Pýtate sa, o čom bol tento film? No predsa o kecaní. Hádam ste si nemysleli, že o závodení? ()

Zix.

Mám rád motorsport a proto jsem film "musel" vidět. Ve filmu je sice vidět snaha, ale bohužel to je bída kvůli naivnímu příběhu a občas nereálným scénám, který by se hodili spíš do akční komedie. ()

Mistr119

Místy teda dost hollywoodská srajda, místy věci proti pravidlům fyziky jako například ty otočky ve vzduchu...jakoby měli motor vpředu...jinak se jedná o jakýsi mix formulí založený spíš na sérii Indy Car než Formule 1a i tak si nejsem jistý reálností okruhů...i když některá jména tam seděla. Nicméně je to pěkný obrázek charakterů v takové společnosti, rozdílů mezi tlakem a ježdění srdcem...dokonce i vliv žen, které v tomhle prostředí jdou spíš za peněženkou než láskou...v tom je ta Brandenburgova holka teda trošku rozporuplná, mít svou čest, tak toho egoistu nechá...jenže láska je asi láska... No pěkný vrchol a pěkná ukázka, jak se dá závodit srdcem a je to mnohem víc... :) ()

Rehaki

Prumerny film, ktery nicim nevynika. Vsichni zucastneni podavaji prumerne vykony, Estella Warren neumi hrat vubec. ()

bax

Tešil som sa na nejaké brilantné spracovanie môjho obľúbeného športového odvetvia. Po zhliadnutí však nastalo sklamanie. Film vychádzal zo slabého scenára a to nezachránil ani Stallone (ten film skôr ešte viac potopil) a ani vizuálne efekty. ()

Promotor

Ale no tak lidi je to film o formulích, vyděli jste lepší? fajn, nechám se poučit a co takhle dabing,nechtěli jste náhodou hodnotit film. Dabing, to je to co jste hodnotily a dabing není zrovna nejlepší , ale film je skvělí , až na tohle, Silvestr Stallone má hlas jak starý pán , který častěji holduje nikotinu.......a mladší herci znějí mlaději, než by měli,Je to super podívaná s efekty a zákulisním dějem,lechce dějově zbareveno,no a co?Je to film,kde Silvestr Stallone na sobě nemá kulometní pásy a už je to někomu divné........? Mě ne. ()

matkoslav1

U některých filmů je děj silnější než forma prezentace, u některých je tomu naopak. Formule tento problém neřeší. Děj je totiž prachbídný, forma směšná. Chvílemi jsem si připadal jako v klenotnici klišé. Odpad to není, osobně bych dal asi půl vesmírního objektu (čti hvězdičky). ()

padlar

Taková příjemná oddychovka z, jak napovídá sám název, prostředí závodů formulí. Zaujali mne velmi efektní, byť více než nereálné bouračky. Co závod, to minimálně jedna bouračka s kompletně sešrotovanou formulí, to je trochu moc. ()

pupidup

Já nemám ráda sporty typu formule 1, ale tohle jsem celkem bez problémů vydržela, dokonce jsem se bavila...a Estella je sice hezká, ale nabyla jsem dojmu, že úplně blbá jako místy scénář....:o) tak snad to bude tím. Konečný dojem ucházející..... ()

JARDAHONDA

Formule : Sportovní drama, které se odehrává na okruzích F1. Mladý závodník Jimmy Bly bojuje o prvenství se svým sokem Beau Brandenburgem. Velký tlak, který sebou nese tento sport se promítá i v osobním životě závodníků. Musí, tak přijít někdo zkušený, který pomůže mladému závodníkovi k vrcholu. Tuto medvědí službu udělá Joe Tanta v podání Sylvestra Stalloneho....................... Ve snímku dominuje : Vozy F1, dámské osazenstvo, závodní okruhy, výborná hudba a zkušení herci. ()

ToddB

Každý kdo viděl víc než jeden skutečný závod Formule 1 nebo formule Indycart se musí při sledování tohodle paskvilu uchechtat k smrti. Každopádně bych vypíchnul dva famozní okamžiky : za prvé, když do stojící havarované formule narazí druhá, kterou to dramaticky katapultuje asi 100 metrů vysoko a kilometr daleko, přičemž ta stojící se ANI NEPOHNE !!! No a za druhe již legendarní konec, kdy Stalone se na rovince ( !!!!!! ) drží s dalšími dvěma nepoškozenými vozy několik desítek sekund ve stejné rychlosti ačkoli má uražené a naštorc zpříčené levé přední kolo :-DDD Moc věcma si nejsem jist, ale tím že tvůrci filmů propadali z fyziky, tím ANO !! :-) P.S: A abych nezapomněl .... klíčové manažerské rady Stalloneho kolegovi za volantem typu "Přidej !!!!!" .... následované záběrem, kdy ze dvou vedle sebe jedoucích formulí, ta která obdržela Stalloneho neocenitelnou radu, vyrazí na rovince kupředu a převalí se přes soupeře asi tak jako když bavorák stovkou předjíždí traktor .... ty jsou snem každého jezdce formule 1. :-) ()

Gutti

Zbieranie mincí pneumatikami, naháňačka v meste a mená Jimmy Bly a Brandenburg povedané 20x v jednej minúte. Nič viac si z toho pamätať nebudete. Najznámejší film s formulami patrí jednoznačne medzi tie najhoršie filmové kúsky so Stallone-om. ()

Tia_

Film celkově se mi líbí. Ráda si ho občas pustím. Ale ty závodní scény? Až moc přehnané (nehody). :( ()

martin46

Co víc si přát. Jeden z hlavních hrdinů, který se jmenuje skoro jako vyhořelá vzducholoď (Hindenburg), výbuchy, bouračky, vystoupení aquabely prostě vše pro amerického diváka dychtícím po akčnostech. Ještěže evropský divák je chytřejší a rázem pochopí, že se jedná pouze o slátaninu všeho možného co se kde našlo a zaplnění prázdných částí filmu něčím co nemá ani hlavu ani patu. Jedním slovem mnohokrát okoukaný scénař byl znova použit. ()