Noční můra v Elm Street 4: Vládce snu

• USA A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master (více)

Kristen, Kincaid a Joey se utkali s Freddym Kruegerem již v NOES 3. Tentokrát jsou zpět v normálním životě, ale Kristen znova začíná mít noční můry... V jedné z nich se prochází Freddyho domem, dojde až do kotelny a tam vtáhne do svého snu Kincaida i Joeyho. Po útoku psa se Kristen probouzí s ošklivou ránou na ruce... Během další noci se Freddy znovu "vrací k životu" a Kincaid a po něm i Joey se nedosní rána... To je však jen začátek a Freddy se už těší na další mladé maso, samozřejmě s Kristen v čele... V roli Kristen se představí Tuesday Knight, která také nazpívala titulku "Nightmare" (úvodní titulky). (5150)

Wormboy

Po vydarenej trojke sa vydarila aj stvorka...celkom prijemne prekvapenie, akurat zamrzelo, ze v ulohe Kristy sa opat neobjavila Patricia Arquette...Freddy na plazi v slnecnych okuliaroch bol bozsky...hahaa ()

campix

Nějak mě tahle do nekonečna natahovaná série přestává bavit. Stále více to začíná připomínat nastavovanou kaši. Třetí díl napravil reputaci po dvojce a tak bylo i na co navazovat, jenže čtvrtý díl s podtitulem Vládce snu se příliš nepovedl, sice přesahuje druhý díl, ale není to žádná sláva. Co jsem nemohl upřít žádnému dílu je triková nápaditost a zajímavé efekty i když už příběh dosti pokulhává a vaří se z vody. Koncept z třetího dílu byl zajímavý, ale tady byl totálně zabit. Už mě pomalu přestává bavit to schéma nový mlaďas a je zabit, přijde další a je zabit. Nakonec přijde dívenka a poradí si s sním a pak v dalším díle zemře. ()

WolfR

Poslední kvalitní díl série. Freddy je pořád stejný úchylný blázen a jeho mordy hlášky jsou ještě stále zajímavé úderné.Miluji ten jeho děsivý svět snů, 4 hvězdy. ()

animaxis

Už to není horor,brak ani fantasy ale akce.Ach jo.Přesto se mi tady líbili scény,jak Freddy postupně zabije všechny,kteří ho v minulém dílu zabili a příběh tu taky nebyl až tak hrozný.Dal bych tři hvězdičky,ale po prvním shlédnutí se mi to líbilo hodně,tak dávám čtyři. ()

FAITH.BABE

,,Když ulehnu ke spaní, můj vládce snů mě ochrání.'' Za mě nejlepší díl. Možná díky postavám se kterými se divák dokáže hravě sžít, možná díky bezkonkurenčnímu soundtracku, ať už úvodní song ,,Running from this Nightmare'' od zpěvačky Tuesday Knigh která ztvárnila hlavní postavu Kristen, nebo ,,Anything, Anything'' od rocerů Dramarama a další. Možná za to taky může moje oblíbená ,,duševní strava'' pizza s povykujícími hlavičkami duší, kterou si Freddy dává v tomhle díle k véče. Danny Hassel, ztvárňujicí postavu Dana Jordana díky kterýmu i čočka kamery musela zvlhnout. Pro ,,nefanoušky'' Noční můry nejatraktivnější kousek ze všech dílů. ()

dr.fish

Teď teprve bych řekl si Fredie Krueger uvědomil své možnosti a posunul to trochu víc do halucinogenů. Film dostal prostor, barvu a fantazii. Nadsázka tu nechybí, takže řekl bych velmi dobré. Bavil jsem se. 70% ()

Flyer

Vládce snu není špatným filmem, ale předchozím dílům (respektive prvnímu a třetímu) se moc rovnat nemůže. Příběh navazuje na předchozí díl dost kostrbatě a herci také nejsou nic moc. Ovšem Freddyho bizarnosti jsou stále skvělé a zmínku si také zaslouží vydařený hudební doprovod. ()

SeanLSD

I. Helgeland je brilantný scenárista, ale prvá práca je predsa len prvá a VLÁDCOVI SNOV chýba niečo, čo by ju spájalo dohromady. Je to iba sled epizód a bizarných úmrtí, ktorým chýba zjednocujúci, nosný príbeh. Všetky nápady, ktoré tu za niečo stoja, vlastne pochádzajú ešte z BOJOVNÍKOV SO SNAMI. Na jednej strane mi to príde ako mlátenie prázdnej slamy, na druhej sa zas vracia taký ten dobrý stredoškolský duch a správne rocková 80.-ková atmosféra. Strašidelné scény sú viac strašidelné, rovnako ako je to silnejšie emocionálne a zdá sa, že aj herci sú prirodzenejší – hudba viac pracuje s originálom, Harlin je obratný remeselník, je o kus lepší ako Russell, ktorý v BOJOVNÍKOCH nestihol predviesř režisérsky takmer nič, aby do krátkej stopáže stihol narvať nabitý scenár. A Freddy teda napokon predsa len zabil všetky deti z Elm Street, to je pochmúrne zistenie a depresívna skutočnosť. ()

Radiq

Freddy povyzabíjel všechny děcka z Elm Street, tak si musí najít nové oběti. Noční můra získala úplně nový rozměr a přesto se nehla ze snové dimenze. Celkem nenápadně se sny dějí i za denního snění hlavní představitelky, která natáhne do snu kohokoliv a kdykoliv (to byl skvělej nápad). Vysátí astma černošky. Pizza s masovejma ksichtíkama nebo brejličky na pláži. Proměna holky bojící se brouků na chrobáka. Skvělý nápady, který byly dost dobře udělaný a už jen i ten nápad! Náraz do neviditelnýho Freddyho autem. A i to finále s dušema deroucíma se na svět. Jednoznačně zatím nejlepší a nejpromyšlenější díl. ()

3n3my

Štvorka dosť dobrá, miestami však oproti predchádzajúcim častiam nelogická a popierajúca zákony Freddyho a spol. Čo však nemení nič na tom, že sa Freddy v tejto časti dosť vybláznil a zgustol si na obetiach :) ()

Nivenx

Renny Harlin není režisér, který by měl za sebou nějak výrazně povedené snímky, ale Dream Master tím rozhodně je. Za mě je rozhodně s prvním dílem nejpovedenější ze série. Parádní scény s Freddym, skvělá atmosféra a téměř bezchybný scénář, až na poslední 2 minuty, jak Freddy zemřel. To nebyl až moc povedený závěr, ale jinak velká spokojenost. 90% ()

Doudis19

Samo o sobě průměrné, v konfrontaci se sérií lehký nadprůměr. Freddy je sice pořád borec, takže mu to vraždění teenek i přejete, on se ale "odvděčuje" spíše nekompromisností, než všemi vysněnou vynalézavostí původního snímku. Hlášek jak šafránu a navíc přílišná délka Freeddymu body rovněž nepřinesou. ()

filmmovier

Po výborné trojce je tu opět znatelný pokles dolů, ale pořád je to ještě dobré pokoukání, vlastně to navazuje na Bojovníky ze sna. Škoda, že tu chyběla Patricia Arquette a byla nahrazena. Opakoval se tu i trik s postelí ale ta nahotinka tam byla k nakousnutí, stejně jako všechny ostatní holky, která se tu objevily. U tohodle dílu jsem se vážně nebál ani chvíli, ale bylo tam dost hnusnejch momentů třeba Freddyho smrt nebo holka měnící se na švába. Co se týče Freddyho, ten je nejlepší, ostatně jako vždy. Sice ubylo dost jeho skvělých hlášek, ale na druhou strannu furt zabíjí a zabíjí. Má tu i pár pěkných proměn ( u brejlatý sestry jsem se pobavil ), ale nejlepší okamžik přišel až v kině, kdy byla Alice vtažena do plátna. Tý hlášce s maličkou karbenátkou jsem se tlemil ještě půl hodiny... Co se týče atmosféry, vůbec není strašidelná. A režisér Harlin je vážně mistr akčních filmů, což je z tohoto dílu dost znát. Odkaz na Pátek třinácteho, ten pes se jmenuje jason... Povedené a samozřejmě navážu pětkou... ()

Honzek

Vládce snu je poslední z filmů, kde ještě trošku fungovala návaznost. Tu zde najdeme především v tom, že je nám zde poskytnuto několik přeživších ze trojky. Je nad slunce jasné, že jejich životnost nebude mít dlouhého trvání nicméně dívka se schopností vtahovat lidi do svého snu to udělá znovu a tentokrát v této říši předá těsně před smrtí svoji sílu nejlepší kamarádce. Ta se potom bude muset popasovat se samotným Freddym a jak už to tak bývá, poslat ho na pravdu boží. Kvalitní, atmosferické dílko. ()