Šimon a Matouš jedou na Riviéru

• Španělsko Simón y Mateo (více)

Klasická komedie s hrdiny kopírujícími Terence Hilla a Buda Spencera nabízí tradiční příběh dvou neohrožených hlupáků, kteří nevědomky pašují zbraně přes hranice. Ani tentokrát nechybí velká řada nezapomenutelných scén a geniální ústřední melodie. (Levné knihy)

eFrankie

Skvělá hudba, dva hrozný lúzři a kamion plný zbraní, který musí převést z Itálie do Francie, aniž by věděli co vezou... Pro mě určitě nostalgie, jako malej kluk jsem to neskutečně žral a s dědou si to pouštěl pořád dokola... "Nacpu tě do lahve od okurek... Až po tobě, hovňousku".. nejlepší ()

LooX

Jako dítě jsem film miloval a brećel u něj smíchy.Dnes už jen pousměji,ale pořád to má něco do sebe.Tenkrát šli točit vtipné filmy i bez použití tělních tekutin. ()

DorianGreene

Pokud si tento film pustí poprvé divák starší patnácti let, bude nevěřícně kroutit hlavou nad bláznivými skeči a po půl hodině přehrávač vypne. Pokud si ale tuto ztřeštěnost zapne z nostalgie po patnácti letech, bude u obrazovky řvát smíchy, vybavovat si důvěrně známé scénky a pískat si ústřední melodii. Přesně takhle vypadalo mé opětovné setkání se Šimonem a Matoušem. Může za něj vlastně moje žena, která mi nevěřila, že jde o kopie Buda Spencera a Terence Hilla. Rozhodl jsem se ji přesvědčit projekcí této, alespoň pro mě, kultovní záležitostí. Během filmu jsem se vrátil na základní školu, kde jsme se spolužáky o přestávkách napodobovali rvačky Šimona s Matoušem, pokřikovali na sebe jejich hlášky a hádali se, zda jsou opravdoví, nebo falešní. Spolu s Maléry pana účetního to byl snad nejpřehrávanější film na domácím videu. Byť spousta „inťoušů“ tyto komedie dnes může odsoudit, pro mě zůstávají srdcovou záležitostí a řadím je mezi své nejoblíbenější filmy. „Jaká je voda? Žádná!“ ()

radarus

Pro pořádek mezi fandy této dvojice nezapomenutelných komedií: 1. díl: Šimon a Matouš jedou na riviéru (končí přesunem na trajektu do Afriky) 2. díl: Šimon a Matouš (začíná v Africe a i z originálního italského názvbu je patrné který díl je první). ()

JJaannee

Trošku slabší odvar obchodníků s diamanty,ale stejně je to super podívaná...řekla bych, že tyhle dva díly jsou mnohem lepší než filmy s Hillem a Spencerem...totální klony.. ()

Honza__St.

Komedie s Budem Spencerem a Terencem Hillem, ale bez Buda Spencera a Terence Hilla. Nemůžeme si dovolit originál, tak najdeme nějaký dvojníky a natočíme to s nima. Nejlepší způsob, jak vytvořit nechutný paskvil. Ale světe div se, ono to vyšlo. ()

motyka52

Je to zvláštní. Teď, po všech těch Raidech a Johnech Wiccích, ve kterých jsme viděli rozmanitost a dokonalou choreografii bitek, by nám měl skoro 50 let starý Šimon a Matouš připadat v lepším případě směšný, v horším přímo pitomý. A přitom to u mě tak není. Baví mě to pořád. ()

Cesty timem

Vždycky jsem si podle fota na obalu, netu apod. myslel, že to jsou Hill a Spencer. Viděl jsem to jako hodně malý kluk. Konečně jsem se na to znovu nyní podíval. No nejsou k mému překvapení. Ale je to stejně přiblblé a hlavně fackovací jako komedie s nimi. Když komedii, dám si raději něco s Pierem Richardem nebo Funesem. Tak pro jednou místy pobavilo, ale víc než na 2,5* to není. Jen díky hudbě (ikdyž tam moc motivů není) krouhlím na 3*. A vůbec nejraději bych si na tu hudbu místo koukání na film skočil rychlý foxtrot. Smím prosit? ()

gizi

Měl jsem obavy, že po letech už se nebudu tak bavit jako malý kluk. Obavy byly liché, bavil jsem se zase. Je to veselá nenáročná oddechová komedie, kde rvačky jsou skvěle ozvučeny ránami, boucháním apod. 75%. ()

Miroslav.Zac

Na oba filmy s Šimonem a Matoušem jsem se díval naposledy jako malej kluk, takže mě nedávno překvapilo zjištění, že v něm Spencer & Hill nehrají, ale místo nich zaskakují nějací dva týpci, co jsou jim docela podobní. To nic ale nemění na tom, že se jedná o kvalitní komedie, které se "spencerhillovkám" zdárně vyrovnají. ()

soukyd33

Větší blbce by jste těžko hledali. 😀 Je to tak absurdní, že je to až zábavný. Já se bavil královsky. 😀 Je to vlastně parodie na Filmy s Budem Spencerem a Terencem Hillem. Ty scény jsou hodně podobné ale je to více absurdní. Herecké výkony, no zvláštní. Herecké obsazení neznámé, ale výborné. Soundtrack zajímavý a chytlavý. Hvězdiček 4 ()

vinducha

Kdybych se měl rozhodnout , který jediný film vyhlásit za film s nejlepším saundtrekem všech dob , tak je to tahle pohlavkovaná , protože  On my way od Dreambags je prostě něco neskutečného , se divim , že tomu ještě nikdo neudělal pořádný kavr. ()

wallenrod

Tak nevím jestli byl blbší nápad zkusit parodovat Buda Spencera s Terencem Hillem, nebo tento nápad uskutečnit. Stalo se a výsledek je příšerný. Možná, že nemít to tak debilní scénář, dal bych hvězdičky dvě, protože za mých mladých let, jsem se u toho taky smál. Hold člověk ale stárne... ()

play@peace

Jeden z nezapomenutelných filmů mého dětství. Nejlepší scéna jsou dva dva tiráci a malej fiátek. Jojo, kde jsou ty časy.... :-) ()

Wlashack

"Když jsem ji tenkrát požádal o ruku, víš co mi řekla? -Ne,děkuji pěkně, chcípnout hlady dokážu i sama." A další a další. Nedá se řici, jestli je to lepší než jednička, nebo ne - každý z dílů má to co druhý ne. Ta poslední hvězda z nostalgie, ale i tak supr zábava. ()