Cesta do fantazie

• Japonsko Sen to Čihiro no kamikakuši (více)

lenoch

Tenhle film je záhadný. Proč se "Bez tváře" změní uvnitř v lázních v nestvůru? Proč vlak jezdí ve vodě? A zlá čarodějnice má dvojče? Že by nějaké hlubinné symbolistní poselství? Anebo jen hra fantazie? ()

idontknow99

Tento film som prvý krát videl v roku 2001, keď nás naňho v druhej triede zobrali vychovávateľky. Zanechal vo mne zmiešané pocity, keďže sa na ňom viacerí moji spolužiaci rozplakali :D . Keď som si ho po 12 rokoch znova pozrel, uvedomil som si, že ten film je niečím úžasný, problém bol len v tom, že vtedy som mu poriadne nechápal. V skutočnosti je Hayao Miyazaki úžasne tvorivým človekom. Pod jeho réžiou vznikol film, ktorý má naozaj pútavý dej. Anime normálne nemám rád (animované filmy japonskej produkcie), no ak máte radi fantasy, spojené s dobrodružným a napínavým príbehom, rozhodne odporúčam. ()

mary357

Nádherné animácie, premyslené detaily, krásna hudba a všetko čo k tomu patrí...nie je to však len obyčajná rozprávka pre deti, Cesta do fantázie má toľko povedať aj dospelému divákovi, že som ešte pol hodinu po skončení filmu rozmýšľala o každom jednom motíve. ()

CrazyAn

Na tenhle animák mě přivedl kamarád. Strašně moc básnil o tom jak je to úžasný... A tak jsem tedy neodolala a pustila si to. Ale napoprvé mě to vůbec nezaujalo, nejspíš to bylo tím, že jsem to prakticky nevnímala. Když jsem se na to však podívala po druhé... Zamilovala jsem se. Je to tak neuvěřitelně dokonalý! Připomíná mi to ty časy kdy jsme byli menší a byli jsme taky ve fantazii. Tohle mě tak strašně moc baví a vždycky dojme. Ta hudba, ty postavy, celá fantazie. Ale úplně nejvíc se mi líbily koleje zatopené vodou. To mě úplně položilo. Je to tak krásný. Taky se mi vždycky hrozně líbila skákající lampa! O téhle pohádce bych mohla básnit celou věčnost... Zkrátka je to fantazie... ()

GloomyYoukai

Opravdu kouzelná pohádka, při níž ty dvě hodiny utečou jak nic. Všechny postavy jsou něčím zvláštní a propracované do posledního detailu, ať už je to Yubaba, pavouk kotelník, nebo Haku. Miyazaki opět nezklamal, přála bych si mít jeho fantazii a přiznejme si, kdo by nechtěl mít doma pár skákacích hlav a sazí? ()

Sandai

Film nabitý fantazií až po střechu. Nádherná animace a fantazie v každém detailu. Úžasný a uchvacující snímek. ()

Evelyn91

Krásný animovaný japonský film o statečné dívce, která je pro záchranu svých rodičů schopna udělat cokoliv, i překonat vlastní strach.....animované postavičky v tomhle filmu mě zaujali, taktéž i příběh a úsměv na tváři, že vše dopadne dobře :-) ()

MOVIE_MAN

Vysoko jedinečná anime záležitosť , fuuuuuha. Fantázia, to slovo sa mi skloňovalo v hlave po hodine a pol stále a uvedomil som si potom ten obrovský rozmer a jedinečnosť. Vlastne sa mi splnil sen vidieť niečo čo možno v kútiku duše drieme od detstva v každom z nás. Hlboký divácky, vizuálny a umelecký zážitok ! K Japonsku ma to odteraz bude ťahať troška viac. ()

student_P321

Až jednou Hajao Mijazaki zemře (doufám, že to bude min. za 1000 let), tak svět ztratí člověka s nejnápaditější a zvlášť pro děti nejkrásnější fantazií jaká kdy spatřila světlo světa. A děkujme všem Kami božstvům že právě Hajaoa přivedli k anime a do prostředí filmu, jináč by nám tento skvost lidské fantazie zůstal navždy ukryt. ()

YDOMAK

Miyazaki je nekorunovaným kráľom animovaných príbehov z východu. Len tento príbeh tromfne polovicu Pixarovských klasík, pretože má to čo tie nie - myšlienku, obrovskú. Pohráva sa s nami a pri prvom zhliadnutí som až do úplného konca netušil, čo sa stane. Nezameniteľný štýl rozprávania, úžasná animácia a predstavivosť posúva tento príbeh k jedným z najlepších vôbec. ()

stuj

Inu prostě pohádka. Pro děti možná dobré, ale mě to nijak nezaujalo. Takže jsem ani nedokoukal a po půl hodině vypnul. Možná se to pak nějak rozjelo a já udělal chybu, ale začátek byl prostě úúúplně obyčejný. ()

migr

Jistě kvalitní dílko, ale až tak hluboké, že pro děti možná zábavné, ale pro dospěleho až moc hluboce složité s východními kulturnímy zvyklosti pro nas těžko pochopitelnými. 83% ()

zemon

Štyri hviezdičky, aj keď trošku slabšie. Animácia super a celkovo to vyzerá veľmi pekne, ale čakal som lepší príbeh. ()

SimcaJB

Je moc škoda, že těchto filmů s nádhernou mýtickou kresbou je u nás málo, a že v normální distribuci japonské animované filmy moc nejsou a že se k nám teprve dostává dílo Hayaoa Miyazakiho, který je považován za japonskou špičku. Celá recenze... ()

Sadova302b50

Pro mě na jedno zkouknutí, leč pěkné. Krásná animace, nápady, někdy i "vypůjčené" z jiných pohádek (lampa), ale hlavně důležité sdělení. Nemůžu dát méně, než čtyři hvězdy. 76% ()

vrch07256732

Ťažko sa hodnotí niečo pre našinca - podobne asi ťažko by japonci hodnotili červenú čiapočku alebo Popolušku. Film výchádza z japonských tradícií, povestí a bájok a práve preto urobil obrovský dojem - niečo také nemáme možnosť sledovať každý deň a úprimne japoncom tento fantazijný svet závidím. Jedna hviezda dole za neskutočne dlhú stopáž - čo zas pre japonského diváka môže byť naopak plusom - oni milujú dlhé príbehy. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz