Cesta do fantazie

• Japonsko Sen to Čihiro no kamikakuši (více)

lilyflower

Ako u väčšiny výborných filmov, aj na tento som narazila úplnou náhodou. (vďaka Bohu za filmový klub na Dvojke). Tento film som mala možnosť vidieť zo slovenským dabingom aj v anglickej verzii. Krásna animácia, zaujímavá hudba, a hoci nepoznám japonskú kultúru, aj príbeh bol super. Takto jemne a citlivo natočený animák som dávno nevidela. A pritom to nie je len detská rozprávočka ale dramatický príbeh dievčatka vo svete duchov a bohov. Od začiatku do konca veľmi dobrý film. ()

NagatoPein

Cesta do fantázie je asi tým najlepším mostom medzi vrcholom japonskej anime tvorby a západným svetom. Ak chcete začat s japonskou tvorbou, toto vám poradím na začiatok. Pretože je to vrchol žánru tak nádherný a milý a zároveň tajomný a hlboký, že nezáleží či máte 10 alebo 100 rokov, či milujete hudbu či skôr vizuálny zážitok alebo máte najredšej dobrý príbeh, pretože Sen to Chihiro má všetko. animak.org ()

AlicaFox

Nic, co se kdy stalo, nezůstává zapomenuto, i když si na to nepamatujeme. Nádhera! odporúčam každému kto neznáša gýčové dysneyovky. ()

1sergej1

Cesta do fantazie- Yubaba, Chihiro, Kamazi, Bezpáteřník, prostě Cesta do Fantazie. Skvělá záležitost jak pro prcky, tak pro dospělé. Já animáky zbožnuju! A když se jedná o animák od Hajao Mijazakiho, tak ho zbožnuju o 100% víc :-) ()

Marky__

Velice magické, dojemné a milé. Dříve jsem japonské animáky moc nemusela, ale hned při prvním shlédnutí anifilmu od tohoto režiséra jsem ihned změnila názor, moc se mi to líbilo :-) ()

Opadam

Zhliadol som to deň po zhliadnutí Mononoke čiže mám asi ovplyvnený názor ale bolo to veľké crazy miš maš o slabším príbehom , kopou divných a nesympatických postáv a celkovo mi to nejak nedávalo zmysel . Troška sklamanie na to aké to ma dobré hodnotenie a recenzie ()

J.Crusader

Ač nepřesný, tak český název tohoto filmu vyjadřuje celou jeho podstatu - je to opravdu cesta do fantazie. U lidí s bujnou představivostí dokáže tento film navodit nevídanou nirvánu, kdežto u suchoprdů je tomu pochopitelně naopak. Já naštěstí patřím k prvnímu zmiňovanému druhu, takže není divu, že toto anime je na špičce v mojí top ten. Považuji toto dílo za naprostý vrchol Miyazakiho tvorby - a cením si ho (a mám ho radši) více jak jakékoliv ostatní Miyazakiho cesty do fantazie (čímž myslím všechny ostatní mistrovy filmy). ()

orelvazoun

Opravdu povedené anime ve všech možných aspektech. Myslím si že tohle je jedno z pár anime které nespadlo a také neupadne v zapomenutí ()

L.O.T.R

Nemôžem sa zbaviť pocitu tej ťažkej priemernosti z hľadiska príbehu, ktorý tak všetci adorujú. V zásade by sa tam dalo nájsť plno odkazov na staré Disneyovky, ktoré sú však o niekoľko levelov vyššie snáď po všetkých stránkach oproti Ceste do fantázie. To, že je to Japonská rozprávka preplnená rôznymi bizarnými vecami z toho ešte neurobí veľdielo.Veľké sklamanie. ()

teekanee

Hm, tak úplně nevím, co si o filmu myslet. Viděl jsem ho včera poprvé a mám úplně zamotanou hlavu. Animace je prostě nádherná, dilmy studia Ghilby podle mého názoru překonává i staré Disneyovky v tomto směru. Celý svět je nesmírně zajímavý a plný nápadů. Tradiční japonští duchové a folklor se mi opravdu líbí, jelikož je to pro mě něco neokoukaného. Postavy jsou sympatický, ale film mi přišel občas trochu táhlejší a zakončení jsem čekal trochu víc okořeněný. Všechny tyto výtky, ale mohou být vymazány při dalším shlédnutí, jelikož citím, že jsem všechno nestačil tak nějak vstřebat. Přesto musím říct, že Princeznu Mononoke jsem si užil o level víc. Zatím 84% ()

tehol

jeste nikdy mi hodnoceni tak moc neovlivnila zaverecna titulkova pisen. najednou do sebe vse nadherne zapadlo... je to jednoduse maly zazrak, jakto, ze to tak skvele funguje, kdyz ty postavy nejsou nijak vyborne vykresleny a pribeh je velmi jednoduchy? a presto, ze se tam mnoho nedeje, tak to utece jako voda... ()

DserCom

Určitá jemnost, tajemnost a dramatičnost, která po celou dobu perfektně graduje mě naprosto pohlitala. Oscar naprosto zasloužený! Režijní dvojice perfektně zafungovala a vytvořila opravdu nádherný, "pohádkový" příběh, který na mě měl velký dopad svou myšlenkou, kterou si musí najít každý sám. ()

mp5991

Jakkoliv je Cesta do fantazie zajímavá, svět promyšlený a skvěle vykreslený, i děj stojí za to a uznávám, viděl jsem to několikrát a určitě ještě uvidím... Přes to všechno se nemohu zbavit dojmu, že zejména ke konci působí poněkud utahaně a že to Miyazaki umí i lépe, jak dokázal třeba v Princezně Mononoke. Zůstanu tedy u 80%, ale rozhodně mohu doporučit ;) ()

machopoltar

ja som to pozeral ako viac ako 20 rocny,,,,sem -tam si na to spomeniem, ako silne to vo mne zarezonuje,,,,,,teraz na tom ide moja 4 rocna dcera u 3 tyzden a nedokaze sa od toho odtrhnut,,dokonca to vsade kreslí,,,,co na to viac napisat ked to berie kazdeho,,,,krasna vec ()

kopy123

FANTAZIE. NEJLEPŠÍ ANIMÁK VŠECH DOB !!! NEJVĚTŠÍ FILMOVÉ PŘEKVAPENÍ VŮBEC, KDYBY MI NĚKDO PŘEDTÍM ŘEKL, ŽE JAPONSKÝ ANIMÁK BUDE JEDEN Z NEJLEPŠÍCH FILMŮ CO JSEM KDY VIDĚL, TAK BYCH SE MU MOŽNÁ TAK VYSMÁL, ALE TOTO, TO MĚ POSADILO NA PRDEL. PRO MĚ NEJÚCHVATNĚJŠÍ PASÁŽÍ CELÉHO FILMU BYLA CESTA JEDNOKOLEJKOU ZA DVOJČETEM YUBABY, Z TÉ DEPRESIVNÍ ATMOSFÉRY MI BĚHAL VŮBEC POPRVÉ MRÁZ PO ZÁDECH... ()

Richard.Jezd

Někdy zajímavé, někdy nudné. Nakresleno nádherně, ale za mě hlavní postava byla prostě blbá. Fantasy svět byl vynikající, ale chyběl mi tam delfín skákající na pogo tyči nesoucí za sebou dvě nálože teriyaki omáčky, abych se cítil ještě více na cracku. 75% ()

Fish8888

Kadžý, kdo film neviděl, disponuje možností se na 2 hodiny s otevřenou pusou ponořit do famózně fungujícího spirituálního světa. ()

TaToten odpad!

Tento film som zhliadol v detstve a poznamenal ma na celý život. A ako som sa o tom rozprával s kamarátmi, tak niesom jediný. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz