Cesta do fantazie

• Japonsko Sen to Čihiro no kamikakuši (více)

Lady Marcy

Krásně propracované, co mi to trošku kazilo je morbidní animace a děj občas trošku blázinec, ale jinak je to pohádka pro všechny, bez rozdílu věku:) ale myslím že lidem se víc i líbil bonus na dvd o vzniku a celém procesu výroby tohoto filmu. ()

LuciJan

Tento film jsem kdysi viděla jako malá bez toho aniž bych věděla, o jaký film se jedná nebo od koho je. V paměti se mi jen zachoval obraz Jubaby a Bezpáteřníka. Už to je známka, že tento film je opravdu silný a výjimečný. Když jsem se po letech k tomuto filmu/pohádce znovu dostala, nevycházela jsme z údivu. Nádherná animace, ale obzvlášť Mijazakiho fantazie je něco, co mě pokaždé dostává. Jeho filmy se asi nemusí líbit všem, ale přinejmenším každý musí docenit jaký svět je schopen ve filmu vytvořit. Pro mě 5/5, jeden z mých nejoblíbenějších filmů, na který se neomrzí dívat. Cesta do fantazie mě navíc přivedla i k dalším Mijazakiho filmům. ()

Mates Hradecky

V závitech mé šedé kůry mozkové je uchováváno panoptikum filmových postav - něco ve stylu muzea voskových figurín. Jako exponáty jsou pouze takové postavy, na které nikdy nezapomenu. Spektrum je široké - od Fantomase po Řeka Zorbu. Nově jsem mezi ně vřadil bezpohlavní mumlající entitu z tohoto fantazií nabitého snímku zvanou Bezpáteřník. Japonský animovaný film tolik odlišný od americké konzumní vlny si zcela získal mé srdce.Byť od jeho natočení uplynulo 15 let, čas ho nijak nepoznamenal. Díky nadšencům z Projektu 100 tak máme možnost ochutnat tuto animovanou asijskou lahůdku v digitální projekci oblíbeného kina. ()

Cigalone

Film plný imaginácií úplne iných rozmerov, než na aké sme zvyknutí. Dielo, ktorého cieľom je nehororovými, zato však pútavými vtiahnutiami do čarovného sveta fantázie rozpútať v deťoch (i nás dospelých) tie pravé charaktery. Láska, odvaha, poslušnosť, sebadisciplína, sebazapretie sú Japoncom dobré známe vlastnosti nielen bushido. Nenásilné "dozretie" Chihiro počas krátkeho času a krásny príbeh, ktorý postupne doznieva. To je Cesta do fantázie. ()

stephenking

Tenhle film byl, když jsem byla malá pro mě a pro moje kamarády tradicí. Opravdu každý rok jsme se všichni mačkali v jedné společenské místnosti u jedné malé televize a sledovali ho a nikdo neměl mluvit:) Jinak byl z místnosti ihned vyhoštěn. Ten film jsem jako malá vůbec nechápala a připadala jsem si hrozně blbá. Nikdy tento film nepřestanu milovat a obdivovat Mijazakovu fantazii. ()

Naby

Pribeh byl pro me velmi zajimavy, i kdyz je vypraven uplne jinou mentalitou, nebo uhlem pohledu nez jsme bezne zvykli. A to je prave to, co me na filmu upoutalo nejvic, ta nekoncepcnost beznych a ohranych veci na ktere jsme zvykli. Zblastni na to bylo i to, ze jsem tomu vypraveni rozumnel. I ta japonština je zajimave zvučná. V neposledni rade, animátoři tady mají taky dik za a kvalitní praci. Ta narodnice tradice v animaci je v tom videt. Kvalita pretrvala ve filmu pres 20 let. Prve jsem videl na konci 2018 a tedka ve tretine roku 2021 mi film ucaroval jeste vic. Celkem 4,7* ()

Johanner

Konec jsem čekal trochu jinak, asi víc do dramatu, což mě trochu zamrzelo, ale i tak.. Skvost! Výtvarná stránka a různý animační vychytávky a poutavej příběh. Pan režisér znovu dokazuje, že ve svém oboru nemá konkurenci. ()

Krnac

9,7/10 Keď som počul že anime dostalo oskara za animák v tom roku keď vyšla Disneyho Cesta na planétu pokladov chcel som vedieť čo je ten film zač (Američania majú vo zvyku uprednostňovať svoje filmy) ale teraz chápem že tá cena nešla dať ničomu inému, excelentný film ktorý možno nemá komplexný príbeh ale je neuveriteľne natočený. ()

Geronimo7

Tento japonský snímek je vskutku úžasný. Pro všechny věkové generace. Má to totiž nejen krásný příběh, ovšem pokud se na to člověk podívá i z filozofického hlediska, může pochopit jisté rady do života. Viděl jsem to v anglickém znění s titulky, naprosto super. Animované filmy mají úžasné anglické dabingy, stejně jako my máme super nadabované kriminálky a seriály celkově. Kdo miluje japonskou tématiku a filozofii, přijde si na své. Myslím si, že každý v tom něco najde. Japonci jsou v animovaných seriálech, a nejen v tom, nejlepší. A jejich jazyk je též balada sama o sobě. Miluju japonštinu♥ ()

mirror79

Tohle .. tohle je prostě nejlepší anime, co jsem kdy viděl. Nic ve mě nenechalo tak dlouho ležet tolik emocí, jako tenhle kousek ... Přesně ten typ filmu, co jednou vidět nestačí. Jeden z top filmů, který člověk musí vidět, než umře. P.S. na druhém místě mám Your Name .. :-) ()

Rebel24

Cesta do fantázie je príbeh schopný pohnúť  srdcom každého divaka, ktorému ostal aspon maly pohľad dieťaťa na svet fantázie. A to nie len filmový. Pre mna je tento film vrchol animovanej tvorby, nádherne preexponovana a zaroven s obrovským kreatívnym duchom, svet príšer, čarodejníc, mágie, surovosti no i dobra a chutnej ľudskosti, to je čistá fantázia tvorcu. Soundtrack je priam dokonalý. Niet co vytknúť. 💯% ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz