Po dosiahnutí veku trinásť rokov nastáva pre deti zásadný zlom, pretože sa začína bezstarostný život tínedžerov, ktorý mnohí ľudia nazývajú najkrajším obdobím života. Pre Maddie však znamenal vek 13 rokov úplne niečo iné. Prestala rozprávať a ohluchla. V dospelosti je pre takýchto ľudí veľmi ťažké nájsť zamestnanie, takže sa Maddie uchýlila na samotu a stala sa spisovateľkou. V blízkosti žijú jej priatelia John a Sarah, ktorí sa s ňou občas stretávajú. Po jednom obyčajnom stretnutí so Sarah sa však pred jej dverami objaví neočakávaný hosť. Neznámy muž s maskou na tvári a kušou v ruke sa snaží dostať do jej domu, pričom je jasné, že sa nejedná o žiadnu priateľskú návštevu. (Marceloo)

Yoshitsune

To že mám Flanagana rád, je všeobecně známo a nelze divit, co film to jiný styl a točit umí. Takže tenhle film sem nemohl vynechat, je tedy fakt že mohlo to mít lepší nasvícení, jelikož v některých scénách je hůře vidět, co zrovna postava dělá. Ale to je asi tak vše, co lze vyčíst, atmosféra byla parádní, ke konci to už byli fakt velký nervy. Násilí je tu sice méně, ale rozhodně je parádní, v jedné scéně krev stříkala jako fontána. Všechny postavy mi byli sympatické a tentokrát se to týká i zbabělého psychopata, když si sundaval masku, tak trochu mrazilo, kdo se vlastně pod maskou skrývá. A byť má vrah všechny body k dobru, hlavní hrdinka, mu během filmu dává slušně zabrat, ale on ji taky nešetří. Co se týče prostředí, tak jeden dům a čtyři stromy a to funguje, v jednoduchosti je prostě krása. A byť měla hrdinka asi tak tři šance, ho zabít, nejvíc na té střeše, tak sem neměl důvod ji něco vyčítat. Ono se to řekne zabij většího, silnějšího chlapa, když máš jenom jeden pokus. Takže bych chtěl vidět, jak se zachoval neohrožený antický hrdina, kterému nestačilo krásná fauna a flora, jak by se zachoval. Nicméně za mně plný počet a velká spokojenost. ()

bourec

Flanagan točí divně,tady má parádně krátkou stopáž,ale nuda je to dost velká,prostě to v tomhle vokoralym subžánru to chce buď nějakou inovaci,nebo neskutečnej zvrat.Nic takovýho tady neni,a tak to jako všechny podobný filmy plyne podle šablony,prostě průměr nad průměry.A ani to závěrečný vypořádání nemá ale vůbec koule.Zatim se ti to pořádně nedaří,Mikeu.50%. ()

silentname

Musím priznať, že po tomto filme som asi ešte viac natešený dnes na večer, kedy konečne uvidím dlho očakávané Before I Wake. Hoci súhlasím s ricci.s, že ide viac o thriller, než o horor, Flanagan tu opätovne dokazuje podľa mňa svoj talent. Najmä vo formovaní postáv a nápaditej atmosféry. Plus je tu pár skutočne skvelých scénok, ktoré ma skutočne dostali na hranu. Najmä, keď sa Maddie len veľmi tesne stihne vyhnúť vystrelenému šípu z kuše. A plus je podľa mňa naša hrdinka veľmi sympatická a súčasne veľmi inteligentná a vie sa brániť a bojovať a snažiť sa vyťažiť zo situácie, ktorú sa snaží mať pod kontrolou. John Gallagher Jr. mi tu príde ako chlapík, ktorý moc často pozeral The Purge, až mu z toho preplo a rozhodol sa pozabíjať pár ľudí sám. Nemá dokopy žiadnu motiváciu ani nič, proste len rád zabíja a hotovo. Takže jeho postava podľa mňa až tak zaujímavou nie je, no boj medzi ním a Maddie podľa mňa je. Okrem toho som si počas sledovania uvedomil, že práve Flanagan je ohlásený, že bude režírovať filmovú verziu Kingovho príbehu Gerald's Game a myslím si, že je to absolútne skvelá voľba, nakoľko veľmi dobre vie aj ukázať myseľ hlavnej hrdinky a akým spôsobom k nej jej vlastné ja prehovára. A pre tých čo čítali knihu vedia, že to sa v tom príbehu odohráva neustále. Takže v tomto smere môžem povedať, že to podľa mňa zvládne dobre. Výbornou scénkou je aj podľa mňa záverečný odkaz, čo Maddie napíše na počítači, lebo to hovorí absolútne všetko. A dievča bojuje do posledného dychu. Film je miestami veľmi prekvapivý a má dobré momenty, ktoré podľa mňa stojí za to vidieť. Jeden z najlepších home invasion filmov, čo som videl za posledné roky. A jednoznačne stokrát lepšie ako bolo "The Purge." Za mňa dávam tomuto filmu jednoznačné áno. Ak máte radi home invasion, doporučujem si "Hush" pozrieť.Hodnotenie: A- ()

Gilmour93

Děvka jedna, já hned od začátku věděl, že to přežije.. Neschopný kocour hrající si na Viléma Tella vs. hluchoněmá myš. Home invasion, při kterém se do domu moc nejde, řemeslně sebevědomé, šablonu bez nějakých přetahů nerušeně obkreslující. Ozvláštnění zvukem ticha (jako když se člověk potopí do napuštěné vany) či variace možných konců v hlavě hrdinky se míjí účinkem a navíc překáží logické nesrovnalosti, jako třeba že vrah někoho patnáctkrát bodne do břicha a oblečení má čisté jak na konci reklamy na prací prášek. Princ hrůzy Flanagan by měl zvážit, jestli si pořád nechávat posílat scénáře od agenta jménem Mirror.. ()

Dexter1

Tak dlho som odkladal tvorbu Mike Flanagana, až som sa dopustil chyby pri výbere prvého filmu, ktorý si od neho pustím. Hush nebolo to pravé orechové - hororové. Hra na mačku a myš bez akýchkoľvek vysvetlovačiek nemá našťastie prestrelenú stopáž a pomerne rýchlo to ubehne. Ale ak je jedinou kvalitou filmu jeho krátkosť, tak je niečo zle. Hush ma nechytil a verím, že to bol len môj prvotný zlý výber, lebo Flanaganovu tvorbu chcem zrejme sledovať ďalej (režijne to bolo zvládnuté dobre). Ešte chcem poznamenať, že Kate Siegel je zaujímavý zjav. ()

• V scéne, keď Maddie pripája svoj notebook na nabíjačku, si môžeme všimnúť knihu „Mr. Mercedes“, od jedného z najvýznamnejších hororových spisovateľov, Stephena Kinga. (Marceloo)
  • Film obsahuje méně než 15 minut dialogu. To znamená, že přes 70 minut nepadne ve filmu ani slovo. (MeanWhile)
  • Režísér filmu Mike Flanagan a herečka Kate Siegel jsou ve skutečnosti pár. Nápad na tento film dostali během rande v roce 2014. O dva roky později se vzali. (MeanWhile)