Robot-monstrum

(festivalový název)
  • Česko Robotí příšera (neoficiální název) (více)

Mimozemšťan, vyzerajúci ako gorila s potápačskou helmu na hlave, mal za úlohu zlikvidovať všetko ľudstvo na Zemi. Svoje poslanie ale nenaplnil - 6 ľudí sa zachránilo. Jeho momentálnou úlohou je preto zamerať sa na nich a doviesť svoju misiu do konca. (POMO)

ZkuKol odpad!

Hrůza! Respektuju rok výroby, ale lokace, kostými, dialogy, děj, kamera atd. jsou špatné tak neuvěřitelným způsobem, že to ani není vtipné... jestli má tento film nějaký přínos, pak je to to, že ústřední dvojce milenců při natáčení natočila i laciné porno ()

Danoboss

Ja si nie som istý, či som nemal zlú verziu, veď tie veci na seba nenadväzovali ani kompozične ani príbehovo... keďže titulky sedeli, tak to bol asi autorský zámer. Na filme oceňujem koniec, pretože po hodine pozerania na gorilu s prilbou kozmonauta skutočne treba efekt a tie najlepšie efekty sú plastové, trhane sa pohybujúce dinosaury. Na filme ma ale prekvapili na tú dobu nezvyklé erotické scény. Asi to raz niekomu pustím, ak ma nasere. ()

vitekpe

Bozi jednoducha hodinovka s Ro-manem, mimozemstanem v helme a chlupatem prevleku. :) Vubec bych nerekl, ze tohle je nejhorsi film vsech dob. Je to proste poloamaterske, ale roztomile a strucne. ()

Callas odpad!

Hodnocení filmu jako seriózního Sci-fi - odpad! Hodnocení jako komedie - ***** Tohle fakt musíte vidět, nejdřív jsem nechtěl věřit, že si ze mě někdo nedělá srandu, pak už jsem se jen smál. Doporučuji každému fanouškovi Eda Wooda ;) ()

Milan25 odpad!

S klidným svědomím můžu prohlásit, že Robot Monster je nejhorší film, který jsem kdy viděl. Tam je špatné uplně všecho - mizerný scénář, tupé herecké výkony, kamera, výprava.... a hudba Elmera Bernsteina je místy tak groteskní, že čekáte kdy na plac vtrhne Charlie Chaplin. Obdivuju odvahu tvůrců, že měli sílu na to, aby to vydali do světa. Opravdu nevšední filmový zážitek, ale to prostě musíte vidět! ()

showxman

No tak to je něco! Konečně jsem po letech sebral odvahu si tento bez nadsázky bezprecedentní superskvost pustit a pochopil jsem zdejší hodnocení divoce oscilující mezi odpadem a pěti hvězdami. Není se co divit, že se režisér pokusil po tomto "velkolepém" snímku odstřelit. Evidentně mu ale páchání sebevraždy šlo stejně jako točení filmů. Musím nechat bez hodnocení, protože tohle je opravdu "náser" jak se patří, na nějž sem civěl s otevřenou pusou asi tak jako na přehlídku Victoria's secret fashion show. PS: Mým tajným snem je vidět tento unikát ve 3D. Kdyby někdo věděl o nějaké možnosti, ať se neprodleně ozve! ()

DocBrown

Pořád jsem si říkal, co je to za blbost, monstrum s kožichem se svou hrůzou blíží i leošovi marešovi. Jenže závěrečná pointa je zcela geniální, vše je najednou vysvětlené a dává smysl. ()

kwoky odpad!

Vtipne to neni a jinak je to naprosto otresne a priserne a neskutecne debilni scenar to vsechno jenom doplnuje. Premyslim, co na tom filmu bylo dobre...hm....mam to na jazyku....NIC! Ruce pryc! ()

TERRORDROME

Za najhorší film v histórii je všeobecne považovaný Woodov Plán 9, ale každý kto videl toto musí nevyhnutne konštatovať že neprávom. Robot Monster neni len taká obyčajná sračka, je niečo viac, je to NADSRAČKA, supersračka galaktických rozmerov, medziplanetárna hypersračka za hranicami tohto a iných svetov. Príbeh o emzákovi v gorilom kožuchu a akváriom s anténkami na hlave, čo chodí dnu a von z jaskyne, pred ktorou má stolček a na ňom tranzistor z ktorého vychádzajú bublinky. Zničí celé ľudstvo okrem pár kreténov, čo sa ukrývajú v zrúcanine s troma stenami a bez strechy kde ich mimozemšťania neôžu nájsť lebo tam majú natiahnutý akýsi drôt. Otecko pre nich vymyslel zázračný všeliek, ktorý okrem chorôb chráni aj pred smrtiacimi lúčmi C. Ro-man ako sa emzák volá sa zamiluje do krásky, v dôsledku čoho vedie sám so sebou filozofickú debatu na tému - musím čo nemôžem. Ona na neho ale kašle a vezme si chlapíka s odhalenou chlpatou hruďou ( Ro-man je síce zarastený viac, ale akurát hruď má holú, takže pre ženy tým pádom nie je atraktívny ). Taktiež sa RO-man potáca v tom kožuchu po lúkach pretože je z vyspelej civilizácie ktorá vie že pohyb je zdravý. K tomu si ešte pripočítajte pár haluzí o dinosauroch. Čo z toho vyplýva? Že mimozemšťania sú pakovia? Že ľudia sú pakovia? Každopádne to, že tento film treba vidieť, lebo kto nevidel neuverí. ()

Paldiny

Sračka je to riadna, s Woodovkami porovnateľná, ale nemôžem inak. Zvlášť pre príbehy, aké sprevádzali proces výroby. Chlapík prechádza konkurzom, len preto že vlastní kostým gorily, režisér po zhodení kritikou vyhrožuje so zbraňou na sluchách. Skrátka neblahá povesť, čo núti film neprehliadnuť a s úžasom tú hoďku čistého času obetovať. A oplatí sa. Nepotrvá ani 6 minút a už si to na plátne rozdávajú praveké jaštery, nepotrvá 10 minút a na scénu za doprovodu bublín a syntetizátora vkráča veľký opičiak s mikrovlnkou na hlave. A misia je jasná, emzáci vyhubili dve miliardy populácie a chlpáč sa má postarať o zvyšných osem preživších, ktorí sú odolní voči paprskom. Ako to dokázali? Jeden Medicine Man totiž vynaliezol všeholiek a z dlhej chvíle a v pravý čas ho odskúšal na sebe a vlastných deťoch. Vážne! A to je len špička ľadovca, vybrúsené dialógy, anti-vodíkové posolstvo, medové týždne a ľútosť opičiaka. Záverečný twist tomu nasadí už iba korunku. Zážitok, aký sa oplatí vidieť, v 50tych rokoch dokonca v 3D!! Odporúča 8 z 10 gurmánov so špatným vkusom. ()

4everMan

Zvrácené, směšné, dětinské, efektoidní, debilní, infantilní, obludné, tragické, tristní, šílené. Jen jednou za život. ()

Spacecore

Viděl jsem Plan 9, The Room, turecké Star Wars, něco z telenovel a teď už i Robot Monstera! Tento film se řadí do kategorie "nejhorší filmy všech dob", ale první místo mu nepatří. Také není tolik zábavný, jako např. Plan 9. Já se teda spíš více nudil, někdy žasnul nad bizarností, ale vyloženě smíchy sem se netrhal. Jdu tedy vyplodit jakési racionální hodnocení: Herecké obsazení: Mimo scén s Ro-Manem jde vlastně o jakési komorní drama posledních 6ti přeživších lidí na planetě. Herci jsou sympatičtí, nejvíce mě bavil pan táta - hlava rodiny, ale na jejich hereckých výkonech jaksi nevidím tu tíživou apokalyptickou situaci. 1*.. Scénář: Tak děj je tutově vykraden ze starých béčkových pulp komiksů 40. a 50. let, což se mi na jednu stranu líbí, ale i ty komiksy, ač byly naivní, měly svojí logiku a konstrukci. Robot Monster jí nemá. Děj je chaotický, zmatený a velmi minimalistický. Ale za pointu, která tomu dává jiskru toho, čemu my pozemšťané říkáme naděje, dávám 1* .. Režie: Pan režisér pracoval s minimálními náklady, nedostatkem času a je to znát. Ale jakési nápady tam jsou, např. nalepit do toho zběry dinosaurů, proč ne.. Ale celkově je film režírován velmi špatně. Některé záběry byly sice použity pěkně a je vidět, že se spoustu tvůrců od roku 1953 nechalo tímto sci-fi inspirovat, ale režie je zlá i na tu dobu. 0* .. Výprava: Na to, že se jedná o Céčkové sci-fi má docela dost hezkých nápadů. Ro-Man se mi líbil, byl takový roztomilý a jeho hlava dodávala punc horroru. Sice by mě nikdy nenapadlo, že je to robot, nebo mimozemšťan, ale i tak to šlo. Jako sedmi-letý bych se bál. Ro-Man dále disponoval celou škálou techniky - atomové bomby, smrtící paprsek, scanner živých lidí, komunikační portál s bublifukem, vesmírný koráb a zvláštní kosmická skříňka. Což jsou dobrá udělátka. 1* Hudba: Nádhera. Tuhle stránku musím ocenit. Pěkné hudební motivy, které by se hodily do jakéhokoli epického, dobrého filmu té doby. Takový ty orchestrální horrorové melodie ze starých filmů, je to přesně ono. 4* Suma sumárům 1,5* což zaoukrouhlím na 2* za to, že je to pionýr mezi céčkovými sci-fi, kterých se za posledních 60 let natočilo kvanta a v některých případech se úroveň zas o tolik nezvýšila. 3D! ()

Oliveris odpad!

Niečo také sa snáď ani nedá ohodnotiť. Je to odpad! alebo je to zasratých *****? Nakoniec dávam odpad! Hlavne kvôli scenáru ale tento film by mal vidieť každý, pretože niečo také sa vidí raz za život. ()