Robot-monstrum

(festivalový název)
  • Česko Robotí příšera (neoficiální název) (více)

Mimozemšťan, vyzerajúci ako gorila s potápačskou helmu na hlave, mal za úlohu zlikvidovať všetko ľudstvo na Zemi. Svoje poslanie ale nenaplnil - 6 ľudí sa zachránilo. Jeho momentálnou úlohou je preto zamerať sa na nich a doviesť svoju misiu do konca. (POMO)

honajz

Tohle jsou filmy, které objektivně hodnotit nejde. Autor byl evidentně strašný nadšenec a chtěl toho hodně sdělit (lidstvo se dostalo do bodu ničení, zapomíná na Desatero apod.), ale celé to pojal tak smrtelně vážně a amatérsky, že je mi ho jen líto, jak mu chybí nadhled nad sebou samým. Jinak kritizovat tady jde všechno - mimozemšťana, co vypadá jak medvěd brtník s přilbou, bublinky jako zlo, neustálé přecházení mimozemšťana zleva doprava, aniž by vyvinul nějakou reálnou činnost, a stejně tak reálná nečinnost lidí, kteří jsou v převaze, monstrum nějak klepnout šutrem shora. Pobaví i odmítání, zalíbení se, svatba a vdovství během jednoho dne. Deklamující otec, manželka vhodná jen k obdivnému zírání na manžela, snad jen ten kluk se aspoň trochu choval jako rozumný člověk. A nakonec autor asi poprosil Karla Zemana o pár kousků rekvizit a zahrál si bum bum apokalypsu. Zase na druhou stranu by to byl originální prvek, viděný jen v BsG, že před dinosaury zde byla vyspělá civilizace lidí podobná naší současné. ()

MM11

Přívlastek "kultovní" se získává mnohdy bez znalostí čehokoliv a jen na základě historických souvislostí. Proto známe i dnes kupříkladu právě tenhle film, ve skutečnosti nejapné plivnutí do vody, po všech stránkách věc hodna zapomenutí. V zásadě je hlavně potřeba vytvořit kult, každá dekáda a každý žánr si ho zaslouží. No a Phil Tucker měl to "štěstí", že kolem jeho blbosti prošel už v padesátých letech nějaký ten vzruch, takže všichni zde hodnotící přispíváme k obecné oblibě tohoto filmu i po letech. Víte, já upřímně nevěřím, že Robot Monster je tím nejhorším, co na kameru kdo natočil, jen záhadně ten film přežil (a kolik dlaších podobných už je navždy v prachu). Sranda to je solidní, klišé ve scénáři a nelogičnost nejde obcházet, herci šíleným způsobem neschopní a ten styl.... ten styl! Věřím, že jsou další takové filmy a chci je vidět! ()

jonyyy

Pověst nelhala, tento snímek je na tolik hloupý, že je vlastně až geniálně zábavný. Podle mě je to předchůdce parodií. Ale hodiny strávené u tohohle nelituju. Samozřejmě jsem taky nepochopil proč tam furt lítaly bubliny nebo se z ničeho nic začli mlátit dinosauři :D ()

Xeelee

[FOD 2014] Ten pocit, když filmový monstrum chodí před plátnem a diváci si hrají s bublifuky, který dostali před projekcí… Ještě že sem si dal před projekcí panáka se sérem proti účinkům kalcinátorovejch paprsků smrti, který vypadalo a nejspíš i chutnalo jako nealkoholickej Iron. Čistě logicky a bez emocí uvažující Romani nakonec nevyhubili posledních 6 přeživších Humanů ani diváky v sále. Taky vám začalo být líto toho vraždícího mimozemskýho monstra, který vypadá jako gorila s helmou z pravěkýho potápěčskýho skafandru s anténkami, když se tak nešťasně zamilovalo? BTW tak si říkám, že neutěšenejch postapo snímků s téměř vyhubeným lidstvem v 50. letech asi moc nevzniklo. Nádherně film vystihla Lindiště. ()

Mgb21

Nejlepší film s bublifukem, co jsem kdy viděl. Nádherná kravina u které se budete smát celou dobu :-) To se prostě musí vidět! ()

rawen

Ale no tak! Film je sice natočen někde v lomu, mimozemšťani jsou hrozně směšní a člověk neví, jestli jde o roboty nebo živé bytosti, film je plný bublin, šutrů, debilních hudebních znělek a je dětsky naivní a působí směšně, on se ale celý ten spektákl na konci vlastně ospravedlní (nechci spoileřit) --- a celkově tedy jde spíše o dětské scifi někam do Studia kamarád po boku Spadla z oblakov... Rozhodně to není nejhorší film, je to prostě jen naivní pitomost. 2/10 ()

PanCitron

Jaj bylo tam snad úplně všechno co do správnýho SF filmu patří i nepatří (dobře často vyhrávalo to za druhý). Emzáci, Dinosauři, Bubliny, Svatba, Děti (to hlavně do SF nepatří), "Humor" a nechtěný humor... bohužel CSFD neumí dávát hodnocení "Něco mezi Odpad! a 5*" tudíž diplomaticky zvolím za 3. Bylo to zlé, ale neskutečně zábavné zároveň ()

liquido26 odpad!

Po shlédnutí filmů Eda Wooda jsem si myslel, že už mě nic nemůže překvapit, ale to jsem se mýlil. Plan 9 From the Outer Space byl oproti tomuto unikátu oskarovým velkolepým výpravným snímkem. Sice jsem s e během celého filmu tak nějak musel usmívat nad tou naivitou, nelogičnostmi, diskontinuitou některých scén atd., ale to nic nezmění na faktu, že Robot Monster byla ta nejdelší a nejnudnější filmová hodina mého života :-) ()

corpsy odpad!

Ed Wood nebol jediným ´´talentovaným´´ režisérom tej doby, dôkazom čoho je aj tento totálny shit. Keby sa aspoň nebral tak vážne. ()

Cimr odpad!

Film dobrý takovým tím ed-woodovským způsobem, to jest dílo tak příšerné, až vlastně roztomilé. Špatně je tu úplně všechno - kdyby jen hloupé kostýmy a speciální efekty, nějak bych to zvládnul, ale když hapruje i ta nejzákladnější logika takovým způsobem, že se i žák třetí třídy musí smát, pak není něco v pořádku. Jeden příklad z mnoha - vědec klade celé své rodině na srdce, aby se nevzdalovali z opevněného domu, protože tam jedině na ně monstrum, které zničilo všechny lidi na planetě, nemůže. Ale když za ním přijde jeho dcera, že se chce vdávat, tatínek ji oddá, načež ji pošle ven. A mladá dvojice jde se smíchem pobíhat po louce... Přehlídka podobných absurdit, navíc obohacená o neuvěřitelně trapnou pointu. Jednoduše velmi, velmi, velmi špatný film. Doporučuji! ()

Z0oMb3E odpad!

V časoch mýtov a legiend, keď boli starí filmoví bohovia malicherní a krutí dal Phil Tucker nechtiac vzniknúť legende. Konečne som mal tú česť zhliadnuť prvé monster béčko v histórii kinematografie. Na moje počudovanie som sa veľmi slušne bavil, a to nemám veľké pochopenie pre tieto historické snímky. Ako priekupnícke dielo položilo základy a šablónu pre nespočetne veľa nasledovníkov. Absencia logiky, primitívne efekty, otrasné herecké výkony, opakované zábery či detinský scenár to všetko má svoje počiatky práve tu. Navyše príjemná stopáž umožní nahliadnuť do histórie aj ostýchavým nebékovejským panicom bez toho aby si nedajbože začali trýzniť od prezentovanej hrôzy vlastné telá. Ro-manko sa týmto stáva mojím obľúbenou monsterkou. Film zapnúť, hodina nekontrolovaného smiechu, polhodina doznievajúceho smiechu a okamžitý klik na Delete! ()

MikO_NR_1909 odpad!

To najhoršie možné filmové šialenstvo. Keby to pozerám s kamarátmi podgurážený alkoholom s dobrou náladou a vyslovene sa chcem baviť, smial by som sa. Ešteže som to pozeral s čistou hlavou a dáko to prežil. A to, že je to nechcene vtipné...ehm skôr IBA absurdné a divákmi brané IBA s nadhľadom. Ale vyslovene scény hrané na 2X2 metre pri zchátralej jaskyni, zimný kožuštek s plynovou maskou a tykadlami na hlave, dialógy na hrane imbecility sú tragikomickým vyústením toho skutočne najhoršieho výplodu. Najviac som sa ohľadom tohoto čuda zasmial pri čítaní vtipných komentov ... napr : Lavran a jeho poznámka o Bélovi Lugosim či Marius, alebo hláška o mikrovlnke na hlave. Čím by ma ale pracovný tím šokoval najviac, by bolo uvedenie nejakej špeciálnej edície k 60. výročiu vzniku. ()

PKD

I cannot. Yet I must! write this...Já chci sequel! Je mi fuk, zda animovaný, hraný či comicsový. A kdo neviděl tohle...neviděl NIC.;-) All hail Ro-Man! from Ro-Man empire. Chápete, ne?:))) https://www.youtube.com/watch?v=lBGoAESGPNk Odkaz pouze pro vážné zájemce. OST 90% ()

Makky odpad!

Takže, je samozrejmé, že je to najhorší film, aký som kedy videl a určite mi to potvrdí aj väčšina ostatných. Chcel by som poznamenať zopár zaujímavých bodov: Po prvé: V tomto filme prevláda taká neskutočná naivita, až to bolí. Po druhé: Herci sa naozaj snažia, ale nejako im to nevyšlo, uveril som im akurát nos medzi očami. Po tretie: Nepochopil som ten bublifuk, ktorý mal vytvárať asi "dramatickú" atmosféru, no nechápem načo tam bol, pretože tu bolo dramatické iba čakanie na koniec tejto blbosti. Po štvrté: Načo tam boli tí "dinosauri"??? To nechápem doteraz a asi to ani nikdy nepochopím. Ale aj tak by som chcel poďakovať režisérovi, že vytvoril takúto neskutočnú hovadinu, na ktorej sa dá vážne dobre zabaviť... už teraz je isté, že väčšiu filmovú katastrofu neuvidím, konečne to mám za sebou :o) ()

Quint odpad!

Jeden z nejzásadnějších neumětelských zetkových filmů se zřejmě nejsměšnějším monstrem, které jste kdy ve filmu viděli. Robo-gorila (respektive herec v gorilím kostýmu s plastovou potápěčskou helmou s anténkami) honí posledních pár lidí na Zemi a v mezičasech dostává rozkazy ze své planety skrz bublifukové rádio. Nesmyslná zápletka, potrhlé dialogy, chyby v návaznosti, recyklované záběry a směšné herecké výkony z toho dělají jeden z nejhorších filmů všech dob. Nebo to všechno byl záměrný způsob, jak vyobrazit (pozor, spoiler) infantilní dětský sen? Snad to někdy uvidím v původní 3D verzi. ()