Robot-monstrum

(festivalový název)
  • Česko Robotí příšera (neoficiální název) (více)

Mimozemšťan, vyzerajúci ako gorila s potápačskou helmu na hlave, mal za úlohu zlikvidovať všetko ľudstvo na Zemi. Svoje poslanie ale nenaplnil - 6 ľudí sa zachránilo. Jeho momentálnou úlohou je preto zamerať sa na nich a doviesť svoju misiu do konca. (POMO)

xenopus

Už z úvodních titulků se dovídáme, že kromě herců, "Associate Producer", "Property Master", "Make-up", "Wardrobe" a "Script supervisor" (přičemž při následném sledování filmu pochybujete, že někdo takový na place byl) se filmu účastní také "Automatic Billion Bubble Machine... N.A. FISHER CHEMICAL PRODUCTS". Dále se dovídáme, že postavu Ro-mana hranou Georgem Barrowsem namluvil někdo jiný, konkrétně John Brown. Též nevíme, kdo hrál Ro-manova šéfa, což naznačuje Barrowsovu dvojroli. Elmer Bernstein se snaží, ale jeho hudba spojená s obrazem vyznívá jako výkřik do tmy, jež se rozprostírá nad skutečně obludnou žumpou. "Is there a choice between a painless surrender death, and the horror of resistance death?" Co na tohle odpovědět? U tohoto filmu možná zažijete hororovou smrt plnou bolesti způsobené smíchem, kterému se nebudete moci ubránit. Některé scény jsou úchvatné - třeba jak jakási lidská ruka mává v mlze modelem vesmírné stanice napíchnutým na tyčce nebo "INTERMISSION" kdesi uprostřed filmu, svatba mladíka, který si na to sundá tričko a potom si ho zas obleče, a potom to udělá ještě několikrát, bojující dinosauři na Plutu nebo krokodýl s nalepenou hřbetní ploutví - tyto záběry vidíme ve filmu dokonce dvakrát! Vše je prostřídáno záběry na chlupatou kouli s potápěčskou přilbou a anténkama škrábající se po stráni neznámo kam - nutno ale říct, že toto nedělá pořád - často taky vysílá na jakési zkrabacelé krabici. Jako komedie je to úchvatné, ostatně jako romantický film s prvky porna také... Obraz, jak Ro-man vychází z jeskyně do oblaku bublinek, mě bude pronásledovat coby noční můra opravdu dlouho - však jsem ho viděl během filmu asi dvacetkrát... :-) ()

vozralec

Sci-fi jako blázen. V hlavní roli Ro-Man alias chlupatá koule. Mezi jeho vybavení patří ultratenká televize a vysílač. V tomto snímku nic není nemožné - ještěři, svatba, občas nepochopitelné jednání atd. Konec docela překvapil. Přes skutečnost, že je to samozřejmě brak, tak mě to celkem bavilo. ()

dwbmb

Doufám, že tenhle film alespoň vyhrál nějakou cenu za kostýmy. Prakticky každé zjevení robot-monstra na plátně bylo v kině doprovázeno hlasitým řevem smíchu. O záběrech letících raket vznášejících se ne na provázku, ale rovnou v ruce, ani nemluvě. Zbytek filmu jsem byl hypnotizován Claudií Berrettovou, zcela zjevně bez podprsenky. Tenhle film má, říkejte si co chcete, hodně něco do sebe. Při posledním hodnocení jsem zaokrouhloval dolů, takže dneska nahoru na tři hvězdy. Festival otrlého diváka 2014. Vhodné pro heterosexuálního muže: ano (díky Claudii) ()

Anopheles89

Přidanou hodnotou na tomhle "béčku" (no, spíš tak "éčku") je jistý vhled do počátků žánru a vůbec historický exkurz do dřevních dob brakové sci-fi (či co to mělo být). Všudypřítomné "vědeckofantastické" bubliny, úchvatně probíjející neizolované dráty a hlavně ultrarealistické skafandry s anténkami nasazené na tlusté opici silně evokující evolučního prapředka teletubbies byly úžasnou přehlídkou ancestrálních představ tvůrců o technologiích a pokroku vzdálené budoucnosti. Nicméně "romans" používali ploché obrazovky. (!) Odpad si toto dílo nezaslouží, především při srovnání s kokotinami natáčenými ve 21. století a také z úcty k nebohému herci, který musel v tom příšerném kožichu a v helmě z (nevím, ze dřeva?) pochodovat x krát tam a zpátky v poušti, zřejmě za pořádného vedra. Pokud se tento oblek dochoval, musí smrdět dodnes. Ovšem podruhé už to vážně vidět nechci. ()

Yuri69

Huňaté plížící se monstrum s železnou helmou, zoufalá skupinka přeživších, poletující mimozemské mýdlové bubliny. To vše korunováno neuveřitelnými výkony a amatérismem můžete najít v tomto filmu, jemuž skutečně uvěříte, že byl natočen za 4 dny v kamenolomu. Přídomek 3D evokuje současnou vlnu 3D filmů jakékoli kvality. ()

nooly odpad!

Velmi zábavná záležitost, obzvlášť mě pobavila matka, která se snaží ostatní přeživší přesvědčit, aby s Ro-manem vyjednávali, ikdyž ten pár vteřin předtím prohlašuje, že jim připraví strašnou, nepředstavitelnou smrt =) Stopáž se dá tak akorát přežít bez duševní újmy a ten konec jsem prostě nepochopil, je chyba ve mně? A mimochodem, MSTK verze za zhlédnutí rozhodně stojí. ()

Bigfuckman

Tohle je fakt prvotřídní masakr. Dech beroucí efekty a děj se na vás řítí (myšleno ironicky). Scénář filmu vypadal jako by ho napsal absolvent páté třídy fofr školy. Ten opičí mundur Ro-mana s kýblem na hlavě byl protě úžasný. Smíchy jsem nevydržel, když jsem viděl zavalitého Ro-mana lézt do kopce. Další věc co mě úplně odrovnala byla vesmírná základna v podobě neustále se točícího raketoplánu Iljušin. Totálně apokalyptistický snímek kde je na zemi posledních 8 lidí, kteří maj za brankou monstrózního opičáka Romana jenž zdevastuje celý svět ultra paprsky a neporadí si s posledními lidmi jenž má od sebe co by kamenem dohodil je vskutku obdivuhodný. 5 hvězdiček bych dal za alieni kostým!! ()

Slatibarfast

Toto sci-fi je dokonalý príklad toho, ako by filmy vyzerať nemali. Votrelec z vesmíru v podobe opice s potápačskou helmou, vtieravé decko a väčšinou nezmyselné dialógy. Jednu hviezdičku dávam za bublinostroj. 1z5. ()

boombang odpad!

Poněkud zvrácená zábava, kterou je třeba vidět, než natáhnete bačkory. No jo, taky jsem to viděl... a nebavil jsem se, spíš jsem se styděl, že na to vůbec koukám. Film má nanejvýš hodnotu sběratelskou (jako kuriozita) a didaktickou (jako odstrašující příklad naprostého amatérizmu). Ale pověst samozřejmě nelhala, je to neuvěřitelné blbé... ()

anyonecek odpad!

Ultra mega krutá sračka, u které jsem měl nespočetněkrát chuť vypnout film a nebo rozmlátit rovnou celou obrazovku. Stále nové a nové hustokruté hlášky, které prostě nedávaly smysl a přisly odnikaď. Je to jako spojení několika filmů z úplně jiných žánrů. S hrdostí to můžu označit za nejvetší hovadinu co jsem kdy ve svém životě viděl. Každopádně kdyby to bylo určeno jako komedie a nebylo to myšleno vážně, tak tomu dám 5 hvězdiček bez mrknutí oka a označím to jako nejlepší komedii všech dob. Režíserovi musí v hlavě plout dvě hovna, která jak o sebe občas zavadí, tak mu dají nový nápad, který vy.... na filmové plátno. ()

makakus

Jedno ze základních děl světové kinematografie, které bývá právem označováno jako Občan Kane brakového sci-fi. Nic zde není normální, logické či předvídatelné. Jde o nechtěný surrealismus neopakovatelně zkřížený s epickým příběhem, love story zkříženou s emocionální sterilitou, debilitu zkříženou s genialitou. O jakém filmu můžeme říci, že je po šedesáti letech od svého vzniku stále slavnější, ne-li kultovní? Kde bude za 60 let takový Interstellar nebo Počátek? Propadnou se do zapomnění, narozdíl od tohoto díla, které bude udivovat stále další a další generace, pokud to vydrží. ()

pAšA

Tohle je ta nejvtipnější sračka jakou jsem kdy viděl. King Kong s lepenkovou krabicí na hlavě...to se prostě jen tak nevidí...celou dobu jsem brečel smíchy. ()

CrazmydRed odpad!

Aby sme vedeli doceniť kinematografiu, treba najskor zistiť, aká zlá môže byť. Najhoršie na tomto filme nie je ani tak scenár, réžia, kamera, herci, kostýmy, dialógy etc, ale fakt, že človek je ochotný dopozerať tento "skvost" až do konca len aby zistil, aké horšie to ešte môže byť. A len tak na okraj: archeológ vyvinie sérum proti všetkým chorobám a vyskúša to rovno na celej svojej rodine a známych?! Sadista... ()

jack_scott

Snímek píšící dějiny kinematografie, kam se vryl naprosto nesmazatelně, a i za dalších sto let bude nepřestane lidi udivovat, a nepřestane je zajímat. Budiž mu dopřána nehynoucí sláva na věky věkův. Amen. ()

Unterschleif

Niektorým veciam som celkom nerozumel, ako napríklad prehistorickým jašterom. Nebolo to až také zábavné ako som čakal, ale pár krát ma to rozosmialo. ()