Lovci dinosaurů

• USA A Sound of Thunder (více)

Dobrodružný film Lovci dinosaurů, který je založen na krátké povídce mistra sci-fi žánru Raye Bradburyho, nás zavádí do nepříliš vzdálené budoucnosti, v níž se stalo cestování časem nejen samozřejmostí, ale také výnosným byznysem. Na schopnostech moderních technologií profituje zejména majitel monopolní společnosti Time Safari Inc. Charles Hatton (Ben Kingsley), jehož cestovní kancelář pořádá pro bohaté klienty exkluzivní lovecké expedice do prehistorického věku. Účastníkům expedicí, vedených zkušeným Dr. Travisem Ryerem (Edward Burns), je během výletů do minulosti dovoleno lovit a zabíjet vybrané pravěké živočichy za předpokladu, že budou dodržovat přísná pravidla, která jim brání zasáhnout do běhu evoluce. Po návratu z jedné problémové expedice si však Travis všimne několika významných změn a začíná mít podezření, že některý z členů výpravy stanovená pravidla porušil a změnil tak vývoj dějin. To se potvrdí v okamžiku, kdy se napříč New Yorkem převalí "evoluční vlna". Začíná se měnit vegetace, mizí lidé i celé budovy, objevují se nebezpeční, nikdy nevidění predátoři. Travis vyhledá Soniu Rand (Catherine McCormack), která moderní cestování v čase vynalezla a požádá ji o pomoc při hledání příčiny strašlivých změn. Pokud se jim nepodaří najít chybu před příchodem poslední "evoluční vlny", lidstvo navždy zmizí z povrchu naší planety... (oficiální text distributora)

Kuba11

Povídku do RB sem nečetl,ale ta myšlenka se mi líbí.Samozřejmě že je to nesmyslny,ale proto to je Sci-Fi,že? Je to opravdu podřadně natočeno a triky..brrr.Ale dá se to lepší než akčnárny se Seagalem,nebo Van Dammem. ()

LukeSharp

Jedna hvězda za odvahu a druhá za to že jsem se na pár vteřin i neuvěřitelně pobavil.Natočit takový brak ve 21.století to je opravdu hnus ()

fordhont

Ano, vím že se někdo snažil udělat film, který má hloubku, ale udělal neskutečnej brak jedné neoriginální akční scény za druhou s nelogickým odhadem budoucnosti a cestování v čase. Je těžké odhadovat vývoj planety po 60 milionech let, ale pochybuju, že příroda (v jistém obecném smyslu) jako dokonalost sama se bude vyvíjet tím způsobem, jak se nám pokusili vylíčit tito "odborníci". Nemluvě o těch efektech. ()

Suomi

Tak vypadá film, když ho natočí 2leté dítě s mozkovou obrnou.Když vyloučím realitu a nebudu brát to, že nejde změnit minulost a budu koukat na film,který jsem si myslel že bude mít aspon nějaké pěkné efekty-jo jeden tam byl, když přišel šíleně zbarvený ještěr,zatřepal se tam a kus před ním spadlo pár stromů, opět se zatřepal a chcípl.Děj je naprostá hovadina,cestují do minulosti, kde střílí do otřesně udělanýho ještěra, pak někdo na něco šlápně a když se vrátí zpět do své doby, tak se nic nestalo-proč ne,to by bylo logický, jenže najednou přichází časové vlny a vše se pomalu mění-jak se to může pomalu měnit, vždyt i kdyby se to mohlo stát, stane se to okamžitě,scenarista je snad naprostej debil, stejně jako je debilní tento film.jednu hvězdičku dávám za to, že jsem to bral jako komedie, kde jsem se párkrát zasmál a Ben Kingsley je asi taky blázen, když leze do takové kraviny. ()

nula87 odpad!

Původně jsem chtěl napsat nějaký ukrutně vtipný komentář o tom, jak velká je tenhle film sračka. Ale už se mi s ním nechce ztrácet ani minutu. POZOR! Zadní projekce jako v 60. letech!!! ()

GordonCZ

Musím říct, že narozdíl od ostatních se mi tento snímek docela líbil. Ano, triky nejsou úplně to pravé ořechové a během scén, kdy se postavy jakože prochází po ulici mezi auty vám minimálně budou cukat koutky úst smíchem, ale koncept zobrazení příčiny a následku je prostě pro mě hlavním kritériem při hodnocení tohoto filmu. Bohužel není z hlavy filmových tvůrců, takže za 3 hvězdičky vděčí spíše Rayi Bradburymu. ()

habertek

Film se mi v celku dost líbil, ale jde vidět, že většina uživatelů ČSFD ho nepochpili...I když film nemá na 5* tak je dávám proto, abych trošičku filmu pomohl i když je to mizivá pomoc. Je škoda, že je film tak podhodnocen... ()

brzozin odpad!

Alternativní budoucnost šířená ve vlnách. Ha ha ha. Butterfly effect v podobě bezvýznamného motýla, který změnil evoluci. O zbytku se nebudu vyjadřovat. Tohle natočil imbecilní žák základní školy, který absolutně nechápe základy kauzality jevů. ()

Lenii

Film má zajímavý neotřelý námět, příběh. Ale místy je takový nucený, někdy i nudný a pro zvýšení akčnosti pak některé dialogy upadají. A trošku divné řešení na konci. Jednou se na pár vteřin objeví, řekne 4 věty a hned se říká: "Podívejte se na to. Je tam všechno: korupce, problémy, nebezpečí...." Ehm, no dobře. Ale dvě hvězdičky, dobře. Za námět, za herecké obsazení a za to, že jsem se na to podívala dvakrát a ani jednou jsem neusnula. 40% ()

helrohir

Slovenský, respektíve český názov filmu je strašne zavádzajúci, pretože človek očakáva niečo v štýle Jurského parku a miesto toho dostane takýto nechutný scenáristický výplach bez štipky súdnosti. Tomu finančnému prepadu sa ani nečudujem a som zaň dokonca rád. Jednu hviezdu dávam za Bena Kingsleyho. ()

borohub

Začátek hrůza, efekty byly vyloženě nechutné, ale prostě po chvíli se ten film rozjel a docela se do něho člověk zažere. Určitě jako nějaký relax to je dost dobrý, jako něco vážnějšího to radši ne.Občas mi to až moc připomínalo Jurský park :D ()

Brano

Zas také hrozné to nie je, ako to tu niektorí hodnotia odpadom. Ústredná myšlienka o cestovaní časom do minulosti, kedy aj tá najmenšia zmena môže zmeniť budúcnosť nebolo zlá. Síce nie originálna, ale i cez to zaujímavá. Film by som povedal, že krachol najmä na efektoch a animáciách. Tie boli dosť amatérske. Takisto chcelo to väčšiu dobrodružnú cestu a viac zmien, ktoré toto cestovanie napáchalo. Zvuková stránka bola tiež slabá. V dnešnej dobe už málo kedy nájdete sci-fi bez kvalitnej vizuálnej stránky, bohužiaľ toto bolo slabé. Našiel by som x sci-fi z 90. rokov, ktoré sú na tom lepšie. Pre mňa priemerné béčko, ktoré sa dalo dopozerať. ()

marek29

Sci-fi s rekreačním cestováním za dinosaurama v čase a lovení furt jednoho stejného T-Rexe je nesmírně prvoplánové už od prvního naklusání na scénu. Vše směřuje k jedinému cíli a to momentu "až se to posere". V minulosti přece nesmíš nic změnit jinak budoucnost z toho je solidně ve sračkách. Long story short časové vlny je nutí dát situaci do pořádku. 2 hvězdy & čau ()

horor2 odpad!

Momentálně jsem z tohoto počinu dosti zklamán, ale přiznávám, že po letech dostávám na tento film chuť, tak uvidíme co se mnou udělá projekce po 13 letech. ()

johnsnow

Efektovo síce na chuja ale príbeh dobrý a aj tie potvory naháňali strach hoc boli naprd CGI-ované. Priemer ktorý sa dá pozerať. ()

Hemlock

Sci-fi na odreagování jehož kvalita roste přímoúměrně s rychlostí a množstvím konzumovaného alkoholu či jiných opojných látek - 40%. ()

Ben „Gándhí“ Kingsley se vrací do Indie

Ben „Gándhí“ Kingsley se vrací do Indie

28.11.2009

Krišna Pandit Bhandži, známý též jako Ben Kingsley, se vrací ke kořenům – jak genetickým, tak i ke kořenům své kariéry. V roce 1983 získal Oscara za hlavní roli v Gándhím a přestože později ukořistil… (více)