Smrt jednoho z policistů Špalkova oddělení odstartuje otevřený konflikt mezi Filipem a Kratěnou. Je konec předstírání, je jasné, že jedinou možností, jak se zachránit, je zmizet z tohoto světa. Ví alespoň Martin Plachý, kudy vede bezpečná cesta a jak přelstít StB? (Česká televize)

DonChobotsky

Wooow... Začíná to docela vrcholit. Ze začátku to vypadalo spíš komediálně s Trojanovými hláškami, ale očividně to nebude procházka sadem. Ten výbuch byl podobně kvalitní asi jako ta nehoda v prvním díle, ale budíž. Snad vydržím do příštího týdne! ()

pučmeloun

Tak tento díl to roztočí ještě na více obrátek než dokáže ze sebe dostat Slávkův bakelitový dvoutakt. Filipovy halucinace překvapí docela dost vtipnými i strašidelnými momenty. "Nakresli mi ten internet" "Proč se SNB přejmenovalo na DNA?" Tak se pojďme těšit na další díl, teď jsme měli jen střelby, ale příště, příště to bude na živý terč. Držme si odznaky, jedeme z pořádnýho socialistickýho kopce. ()

Pimburger

Podle mě prozatím nejslabší díl série. Začátek dobrý, ale posledních dvacet minut to zabilo a já se jen nudil. Je pravda, že se v podstatě jednalo o vyústění dílu z blázince, protože teprve teď to dává trošku smysl, ale i tak mě ty rádoby hororové scény spíše uspávaly. Škoda, že s tímto dílem zřejmě definitivně skončila kriminální linka a od teď už to bude pouze čiré mysteriózno. Ale kdo ví, třeba to byla jen předehra k bombastickému zakončení, ale příliš optimistický nejsem. ()

bambiz

Seriál, který byl dil od dilu lepší a v předposledni epizodě mi nedovolil uhnout očima od obrazovky. Vyborná výprava, atmosféra osmdesátek dostatečně ošuntělá a hustá, přesná hudba, střih udávající tempo odpovídající rozvláčným soudružským debatám i na české poměry uvěřitelným akčním scénám. Konečně si někdo nezkouší hrát na americké akčňáky a ono to funguje! Trojan je prostě dokonalý, překvapil mě Budař svým slizounem, jen u Václava Neužila si nejsem jistá, jestli má tu strnulost danou scénářem z povahy komatického stavu (neznám originál), nebo se do hraní moc nepoložil. Scénář překvapuje každou chvíli, takže jako ostatní tu - prosim prosim nepokazit poslednim dilem. ()

Fatbear

Je mladej, je skladnej - skvělá hláška. Jinak se začínám trochu obávat jak bude vyřešen konec tohoto nadprůměrného seriálu. ()

izmi

A opět změna - skoro žádní soudruzi, skoro žádný Trojan, místo humoru thriller. Příběh naznačuje, že není cesty zpět. No počkáme si na závěrečný díl. Ta změna žánru skoro v každém dílu je fakt dobrý nápad. ()