Kingsglaive: Final Fantasy XV

• Japonsko Kingsglaive: Final Fantasy XV (více)
Z natáčení  - Aaron Paul, Sean Bean, Lena Headey

Kouzelné království Lucis je domovem posvátného krystalu, na který si již dlouho brousí zuby výbojné impérium Niflheim. Král Regis z Lucisu (Sean Bean) na obranu krystalu vysílá elitní jednotku vojáků Kingsglaive v čele s Nyxem (Aaron Paul). Vojenská přesila impéria je ale obrovská a král Regis je postaven před kruté ultimátum – musí oženit svého syna, prince Noctise, s princeznou Lunafreyou z Tenebrae (Lena Headey), kterou Niflheim zadržuje, a navíc se musí ve pospěch impéria vzdát svých území. Přestože se král podvolí, brzy je zřejmé, že se impérium nezastaví, dokud neuskuteční své ďábelské plány až do konce. Jen vojáci Kingsglaive můžou svět zachránit před imperiální hrůzovládou. (Bontonfilm)

ptsd

Film jede a má spád, akční pasáže jsou dobře udělané jen místy trochu chaotické, ale celkově film chytne a nepustí. SKvělá animace místy mi ani nepřišlo že se dívám na CGI film. ()

Grimlok

Žádný Final Fantasy jsem nehrál, protože mě nebaví tahový systém soubojů. FFXV má souboje v reálnym čase a film navnadil. Takže dárek k Vánocům ode mě pro mě je asi jasnej. ()

LyBerion

Vzhledem k tomu, že jsem fanoušek Final Fantasy už dost let, nečekal jsem že mi Kingsglaive tak sedne. Na animaci si dal opět Square Enix záležet a visuálně je to pro diváka co má rád sci-fi nebo hry pastva pro oči. Příběh mne také příjemě překvapil a vtáhl celkem rychle do všeho dění. Postavy byli vesměs sympaťáci a jako předehra pro gamesu je Kingsglaive parádní a můžu ho vřele doporučit. ()

Perth

Jako standalone kousek obstojí jako průměrný akční animák se skvělým vizuálem. Pravdou ale je, že film je hlavně doplňkem hry Final Fantasy XV a bez její znalosti si film ani zdaleka tak dobře nevychutnáte. Obě dílka se navzájem dějově hodně doplňují a jenom shlédnout film nebo si jenom zahrát hru vám nabídne zážitek s několika děrami v příběhu. Kingsglaive detailně ukazuje pád královského města (a že to byl pamětihodný boj). Hra sleduje čtveřici kámošů při stopování věštkyně Luny za účelem sňatku na neutrální půdě a o osudu města se dozvídají jen ze zpráv. Celek dává dohromady úžasný příběh. ()

Tamten

Vlastně těžko říct, proč takovýhle film vychází v běžné produkci, a ne pouze přibalený ke hře. Kdo hru nezná, tak mu trvá polovinu filmu, než se v "ději" nějak zorientuje, a když se mu to povede, tak je konec, neboť pokračování je až ve hře. Samotný příběh je hrozný, neustále se objevují různé postavy pronášející jedno životní moudro za druhým a poté do sebe buší, aniž by souboje měli nějaké zřejmá "pravidla" (co kdo dokáže, kdo se dá zranit a kdo je nezničitelný boss). Svět složený z magického středověku protkán nejmodernějším hi-tech by byl zajímavý, kdyby byl kompaktní. Kdyby to byl svět, kde se tyto dva prvky prolínaj. Ale on je to svět, kde je v záběru buď jedno, nebo druhé, ale vzájemně to k sobě nepasuje. Po grafické stránce je to jistě úžasné dílo, přesto mi není jasné, proč když většina postav vypadá skvěle a realisticky, tak princezna (jako jedna z hlavních postav) má naprosto umělou a nepohyblivou pokožku, chodí jak robot a nepasuje do okolního světa. Buď to musel být záměr, nebo nějaké velké opomenutí, ale těžko si toho nevšimnout. ()

Mik_e

Japonci jsou jiní - to víme. Protože natočit tak neskutečně precizní technikou animovaný film, sehnat na dabing hollywoodské herce, a pak to hodit rovnou na Blu-ray a mít z toho takříkajíc kulový, to chce skutečný srdcaře. Nemluvě o tom, že rozhazovali kde mohli, sehnali nejlepší animátory pod sluncem (minimálně pod tím vycházejícím), ale jaksi zapomněli najmout příčetného scénáristu a režiséra. Takže ve výsledku pro****li rozpočet průměrné banánové republiky sice pompézně, ale tak nějak bez hlubšího smyslu - alespoň tak se to může jevit nám tady. Nu, jsem fanoušek, tak to máme za 3*. Na hru se těším jak malej Mitsubishi, doufám, že to letité čekání stálo za to ! Jo, a SPOILER na konci : Sean Bean je sice jenom dabér, ale to ho před jeho filmovým údělem nezachrání. :) ()

Baron Noktur

Film nemá v rámci žánru žiadnu chybu. Možno, že sú pointy a dejové zvraty nie príliš originálne, ale celkovo je film na vynikajúcej úrovni, čo sa týka technických i umeleckých bodov. Určite lepší, než už aj tak dosť skvelý Final Fantasy VII: Advent Children. 8,5/10 ()

vikino1

Vostrý, další animák co má koule i nápad. Za tohle by se nemusel stydět ani přeplacenej Warcraft. Teleport k hozené dýce - hmm a to jsem si říkal, že už jsem viděl všechno.... A to u filmů dokážu ocenit, neotřelé nápady :-) ()

DarthFailord

Ježišmarjááá ANO!! Strhující vizuální orgastická podívaná, která od začátku na nic nečeká a servíruje nám to nejlepší co může japonská kuchyně nabídnout. Animačně je to už téměř na úrovni reálných záběrů a někdy už opravdu bylo těžké rozeznat, že je to animace. Dějově předvídatelné, ale paradoxně to vůbec nebylo na škodu. Dokonale to vykreslilo události ve hře. Naprosto úchvatné hudební podloží celou dobu dokresluje vše, co se ve filmu děje. Vsme samozřejmě originální tvorba, jak je u Final Fantasy zvykem. Připočtu-li k tobu, že jedny z hlavních postav mluví Lena Headey a Sean Bean, musím prohlásit, že je to nejlepší animák, který jsem kdy viděl. (V porovnání se západní tvorbou) Byla radost na to koukat. Opravdu s přehledem film strčil do kapsy všechy Pixary, Dreamworks, Disneyho a jiné studia... 85% ()

Hashirama

Úžasná animace, která leckdy vyráží dech, byť si je divák pořád vědom, že jde "jen" o animaci. Na Advent Children jsem si ve své době totálně ujížděl a považoval jsem to za nejvíc cool věc na světě (ačkoliv jsem z příběhu nerozuměl prakticky ničemu), a přitom oproti Kingsglaive vypadá jak legoverze. Ty technologie! Další přírůstek do opusu jménem Final Fantasy kromě výše zmíněné technické a vizuální stránky máločím vybočuje z řady. Opulentní hrdinové v extravagantních hadrech s cool účesy v tradičně netradičním japonském světě silně ovlivněném evropskou kulturou v klasickém hrdinském vyprávění o záchraně království. Coby herní prequel nemůže Kingsglaive nabídnout kdovíjakou příběhovou hloubku či inovaci, ale svou úlohu plní beze zbytku, a spojení precizního vizuálu a kinetické akce bez problémů zabaví. ()

LordMysti

Má to parádní akční scény, zajímavý příběh, rozvinuté postavy a celé to funguje mnohem lépe než jsem od tohoto žánru čekal! ()

ER

Scénář je hlavním"nepřítelem" příběhu o záchraně království. Děje se tu toho hodně, ale jen část dokáže zaujmout. Prolínání epického děje s čaroději a špionážní linkou je místy až nudné, dialogy zbytečně patetické. Tvůrci si měli lépe ujasnit,co vlastně chtějí zachraňovat. ()

Maniik88

Nie som hráč ani znalec série. Upútala ma vizuálna stránka v ukážkach. Tá je ozaj dechberúca, neskutočne realistická a mimika a tváre postáv zvládnuté neskutočne. Snáď to ozaj hrali herci a zdigitalizovali ich tváre. Žiaľ tu môj výčet pozitív asi končí. Bol tam náznak zaujímavého príbehu, súbojov aj postáv. Aj nejaká pasca tam bola. No záverečná bitka bola tak brutálne neprehľadná, zle spravená, zdĺhavá a nudná, že pochovala všetky náznaky. Mám totiž pocit, že sa nič neuzavrelo, to za čo sa bojovalo mi nebolo jasné a ani sa to neukázalo. Ja neviem, možno hráči a znalci vedeli o čo gou. No my ostatní sme ostali sklamaní. ()

Vykuk

1* jen za animaci, jinak je to neskutečná kravina, fantasy mixující magii a technologii tak dementním stylem, až to pěkné není, když se tam objevilo auto s logem Audi, tak to úplně zabilo:) Celé je to nudné, bezduché, nevím kdo vymýšlí tak hnusný svět, scénář atd.. škoda tolika promrhaného materiálu a bravůrní práce grafiků.. a to podotýkám jsem fanoušek FF série. ()

DaweForeman

Další kousek dělaný počítačovou grafikou, kdy je vidět, že se zase o kousek posunula - samozřejmě to člověk musí sledovat ve vysoké kvalitě, aby si to užil. Grafika jako taková je úžasná, jenže pořád je tam pár drobností, které ještě grafici nevyřešili do dneška a to jsou oči, které působí jaksi ztuhle až nepřítomně - prostě bez velkých výrazů, které jsou samozřejmě v určitých situacích důležité. Co se týče ostatního, tak akce je zajímavá - i když mi to připomínalo tak trochu těma oblečkama Assassins Creed, ale portovací způsob boje jsem velice ocenil. Nejhorší na tomhle díle ale je příběh, kterej je hodně zmatečnej. Možná je to tím, že tohle univerzum moc neznám, ale přesto mi to připadalo takový strašně nahodilý. ()

FrediaK

První polovina filmu se mi moc líbí ... WOW. Perfektně naroubovaný knight a assassin look na high-tec reálie, svižná akce, slušný příběh. Bohužel jak film postupuje, vadí mi stále více různé drobnosti a ve výsledku sráží mé hodnocení o jednu hvězdu dolů. Vsadím se, že nebýt Audiplacementu, nebyla by v celém filmu jediná silnice, ani auta. Proč taky, když mám lepší mašinky. Nakonec to celé spíš tak vyčpí, než nějak dopadne. Aspoň, že pobořili ty nudný mrakodrapy a postaví je, doufám, v Knight deco. Tak se dobře bavte ... ()