Kingsglaive: Final Fantasy XV

• Japonsko Kingsglaive: Final Fantasy XV (více)
Z natáčení  - Aaron Paul, Sean Bean, Lena Headey

Kouzelné království Lucis je domovem posvátného krystalu, na který si již dlouho brousí zuby výbojné impérium Niflheim. Král Regis z Lucisu (Sean Bean) na obranu krystalu vysílá elitní jednotku vojáků Kingsglaive v čele s Nyxem (Aaron Paul). Vojenská přesila impéria je ale obrovská a král Regis je postaven před kruté ultimátum – musí oženit svého syna, prince Noctise, s princeznou Lunafreyou z Tenebrae (Lena Headey), kterou Niflheim zadržuje, a navíc se musí ve pospěch impéria vzdát svých území. Přestože se král podvolí, brzy je zřejmé, že se impérium nezastaví, dokud neuskuteční své ďábelské plány až do konce. Jen vojáci Kingsglaive můžou svět zachránit před imperiální hrůzovládou. (Bontonfilm)

Corpsegrinder

Nejsem kdovíjakej expert na FF neboť jsem hrál jen pár dílů a prakticky nikdy do konce, mám ale slabost pro tyhle japonský CGI velkofilmy neboť v nich většinou funguje vše, a přesně to je i případ Kingsglaive. Největší plus jde samozřejmě k vizuálu neboť se na to hezky kouká a nepamatuju si líp vypadající animovanej film. Příběh je taková klasická zmutovaná pohádka ale politická rovina v první půlce filmu funguje a nenudí a spolehlivě vás napojí na akčnější druhou půlku kde se to řeže tak moc že občas ztrácíte v akci přehled, FF bylo vždycky skoro až knižně laděný takže to něčí pozornost asi neudrží ale. Akce je kapitola sama o sobě neboť šikmooký megalomani to rozjeli naplno a tak tu máme nápaditý boje s armádou a monstrama všech velikostí za pomoci teleportace která tomu trochu dodává šťávu. Emoce fungujou a o dementních postavách zde nemůže bejt řeč neboť každej tady má svoje místo. Nemám problém dát 5 hvězd. P.S. když čtu jaký filmy to tady lidem připomíná tak jdu skoro smíchy na prdel :)) Mně to připomínalo Smrtonosnou past a Gumídky. ()

HArna

Square-Enix si před vydáním Final Fantasy XV stihl natočit prequel k této hře. S hrami od Squaresoft později Square-Enix mám bohatou zkušenost a hodnocení tohoto filmečku vlastně reflektuje mé hodnocení posledních let co se týče her. Je to nablýzkané, krásné. Je vidět rodíl velký mezi předchozími filmy final fantasy a Kingsglaive. Autoři se snáží hrát na slzu diváka a tak nějak všechny postavy ve filmu mám v prdeli. Poslední tak nějak dobrá velká Final Fantasy byla X a XV vypadá jako spíš průser než vrácení na pomyslný RPG trůn. Podle mě si měl Square odpustit tuhle blbost (která je krásná) a měl ladit bojový systém do XV. 50% ()

Greenpeacak

Bolo to... divné. Frajeri v lesknúcej sa zbroji zdvíhajú telefónne mobily, vo svete mágie a chodiacich démonov používajú lamborghini, bilboardy, číňanky a chodia na turecký kebab či šašlik. Silne urbanizované mesto je vlastne stále ľudoprázdne, scény sú divne zostrihané a super premakaná animácia sa tu premrhala na 1,5 hodiny statických dialógoch. Dačo tam nepasovalo. ()

SpaceOdyseus

Kdyby mi bylo trinact, tak bych se z tohoto filmu asi pocural radosti. Ma to vse, co klukovska duse potrebuje: kouzla, vojaci v platovem brneny s utocnymi puskami, demoni, roboti, auta, intriky rozmachle akcni sceny a vse v mnozstvi vetsim nez malem. Libilo se mi to i ted, ale prece jen jsem byl behem (opravdu epickeho) finale ze vsech tech vjemu celkem otupely. ()

XdanteX

Hack&Slash pornotrailer a úvodní epizoda do hry FinalFantasyXV. Herní marketing nejvyšší třídy. Žádné zdržování.. všechno má spád a parádně vykresluje jak se věci mají v nejnovějším vesmíru herní legendy. To co vám zkouší jiné hry často krypticky a nepřehledně vysvětlit v max pětiminutovém úvodu hry.. Tady dostanem na CGI podnosu v necelých dvou hodinách plných zajímavých postav a akce. ()

G_I_S_M_O

Absolutně špičková CGI animace s výborným soundtrackem, epickými bitvami, hromadou kouzel a i když možná mnohkdy předvídatelnými zvraty, tak příběhem, který vás více než navnadí na, doufám, nejlepší Final Fantasy všech dob s číslem XV. Pro mě naprosto skvělá podívaná. ()

perna182

Cutscéna, akce, cutscéna, akce, akce, akce, cutscéna, vlastně film. Film slouží jako prequel ke hře, ale působí jako hratelná cutscéna. Příběh nás uvede do děje hry, takže chápu, že nehráčům nemá co nabídnout neboť nemají šanci pochopit o co hlavním postavám jde a jakou hru to tady vlastně rozehráli. Tím spíš, pokud nemají k Final Fantasy jako značce žádný vztah a nehráli ani žádnou hru. Potom nechápu jejich potřebu tento film vidět a následně hodnotit. Já fanoušek jsem, hru jsem hrál a film jsem si užil nejen po audiovizuální stránce, ale i úplné prokreslení příběhu, zvlášť pokud kromě hry víte i všechny ostatní souvislosti, pokud jste viděli Ardynův prolog nebo Brotherhood seriál. ()

Magika82

Výborně zpracováno. Dějová linie držela plynulost. Nad "příšerkami" zamhouřím obě oči. Celkově velmi dobrá spokojenost. Začínám věřit tomu, že do padesáti let mohou reálné herce vystřídat herci virtuální-animačními programy stvoření.... Sečteno a podtrženo: Známka lepší Velmi dobrá, což znamená 85%, a tedy 4 hvězdy plus. ()

Zombi

Animace pěkná, bitky většinou slušné, ale ten příběh mě nedostal, hrdinové mě také nenadchli, závěrčná bitva, ač je dlouhá, tak je dost jednotvárná, s jedním nepřítelem a ve stejných kulisách. Za mě průměr. ()

Eterninox

Animace silně promakaná a efektní, ale příběh, dialogy, a především jména jako by vymýšlel dvanáctiletý klučina který rychle potřeboval napsat výpravnou slohovku. V anglickém znění je navíc hodně poznat rozdíl mezi ostřílenými herci v hlavních rolích a těmi ostatními, a rozklížený lip-sync také ničemu nepomáhá. 45% ()

Matli

Krásná animace, ale s tím se počítá, jinak dlouhé klábosení o něčem čemu nerozumím, prostě svět FF, který neznám s akčníma scénama a efektama, které jsou místy tak chaotické, že jsem zavíral oči a domýšlel co se na obrazovce děje (v uvozovkách). Na druhou stranu se mi líbila ta podobnost obličejů se skutečnýma hercema, těžko říct, jestli je to můj pocit nebo skutečnost. 58% ()

fablefavorit

"That's a hand!". Kingsglaive je audiovizuální majstrštyk, bohužel trpí na plytký scénář, dvourozměrné postavy a otřesný voice-acting (Vyjma Seana Beana a občas Paula), tudíž na vše ostatní. Japonci se snažili skloubit čím dál tím znatelnější západní prvky se svojí typickou uhozeností a dramatizací všeho, co se hýbe.. a ve výsledku z toho mají guláš. Za toho kovboje s ptačím křídlem místo pracky a megafalešným přízvukem jsem byl v pokušení dát odpad. Prostě se to tam nehodí. Buď jedno, nebo druhý, hoši! ()

loki5

Vizuálně zajímavé. Ale bohužel to je vše. Ve zbytku se jen těžko člověk vyzná. Navíc mě trochu štvali i některé nedotažené detaily kde auta zůstávají bez škrábance i po dlouhých skocích a broušení svodidel (vím je to blbej detail ale prostě to vypadá divně). Na druhou stranu musím ale říct, že jsem nenudil tolik jako u jiných akčních filmů poslední doby. Teleportační kukri jsou fajn nápad. A kdyby mi bylo 12 budu asi nadšen. Má to vše: obří roboty obří monstra, magii, teleportaci, honičky a přestřelky v autech, rytíře, princeznu, štíty, mobily, létající lodě, a v podstatě i vše ostatní :-D 60% P.S. Sean Bean to zase nedá :-D. ()

Hapretor

Místy jsem tomu vůbec nerozuměl. O co tam vlastně šlo? Přišlo mi, že děj začíná uprostřed, pokračuje začátkem a končí tím, co bude až v příštím filmu jako pokračování. Animace ale super. (Pixar by asi záviděl). ()

kobliha

Všetky tieto FF movies mi prídu skôr ako Tech demá, kde príbeh a nejaký zmysluplný dej sú až na tretej koľaji. Asi som sa fest nudil. ()