Kingsglaive: Final Fantasy XV

• Japonsko Kingsglaive: Final Fantasy XV (více)
Z natáčení  - Aaron Paul, Sean Bean, Lena Headey

Kouzelné království Lucis je domovem posvátného krystalu, na který si již dlouho brousí zuby výbojné impérium Niflheim. Král Regis z Lucisu (Sean Bean) na obranu krystalu vysílá elitní jednotku vojáků Kingsglaive v čele s Nyxem (Aaron Paul). Vojenská přesila impéria je ale obrovská a král Regis je postaven před kruté ultimátum – musí oženit svého syna, prince Noctise, s princeznou Lunafreyou z Tenebrae (Lena Headey), kterou Niflheim zadržuje, a navíc se musí ve pospěch impéria vzdát svých území. Přestože se král podvolí, brzy je zřejmé, že se impérium nezastaví, dokud neuskuteční své ďábelské plány až do konce. Jen vojáci Kingsglaive můžou svět zachránit před imperiální hrůzovládou. (Bontonfilm)

Hatred

Jediný (ale rozhodně výrazný) klad je opravdu krásná animace, která je ale zbytečná, když člověk nemá chuť sledovat co se před ním děje. Vizuálně ohromující chaos bez zapamatovatelných momentů, po půlhodině jsem se animace nabažil a ke konci usnul. ()

pekas

Nejvíc jsem zklamaný anglickým dabingem. Advent Children je zvukově někde jinde. Ale to ostatní vcelku ujde, dopadlo to lépe, než jsem se obával. Klasické tápání na začátku, o co tu jde, v průběhu filmu jakž takž vysvětleno. Rozhodně lepší kousek, než The Spirits Within. 81% ()

regentor

Animovaný souboj dobra se zlem ve všech rozměrech.V žánru by to zase nebyl až takový problém ovšem dotáhnout (rozvinout) scénář to je však Rubikon...Stárnoucí král a tím i síla krystalu se nedokáže vypořádat sám se sebou , co pak tedy čekat od okolí...Na fantasy je to docela liché a ploché jak v ději tak v nadhledu. Tvůrci minimalizovali širší záběr snímku i poslání které by mohlo i mělo přesáhnout to, co chtěli sdělit. Triky slušné ale až samoúčelné ,animace zdařilá ovšem bez štávy . Obyčejná venkovská střílečka by mohla mít větší šarm i styl. Hlavní padouch obrněn znalostmi a v podstatě touhou po moci se ve finále jeví jako slaboch a karikatůra sebe sama.Jestli svět, ten náš nebo nějaký jiný zachrání metař, uklízečka nebo válečník není podstatné . Tvůrci si velice ulehčili práci když do animace nandali Sean Beana, Lenu Headey a další.Potenciál velmi zaostal za možnostmi , koukatelné , pro jednou zcela jistě ano ale nic víc. ()

Ocelotr

Japonci maj koule na to udělat celovečerák FULL-CGI, což autoři Warcraftu a jim podobní nikdy nedaj a budou tam radši cpát herce jejichž herecké výkony a zájem o danou látku jsou nulové. ()

JosefTomas

Nevděčná kombinace, která po zajímavém začátku, ztratí dech v 10 minutě a potom se to 40 minut vleče. Přiznávám se, že jsem to i vypnul a vrátil se k tomu později, jenže jakmile přežijte "nudný, dlouhý" úvod, čeká vás zasloužená akce, která bere dech. Bohužel to na konci chytí onu předvídatelnost a nudnost, kvůli digi bordelu. Co se ale týče grafiky, tak ta je fantastická a nejednou budete mít pocit, že sledujete reálný film a i mimika zase skočila o kus dál. Ovšem příběhově to je trochu prázdné. Nejsou zde žádné pasáže, které by vyčnívali, což mrzí hodně. Tvůrci ale zvládají akci a podstatně lépe, než vyprávění příběhu, protože jakmile dojde na akci, je to přesně to, co jsem vždycky chtěl vidět, aneb to, co funguje v trailerech na hry, přenést na plátno. Jenže něco jiného je 5-8 minutový trailer a 2 hodinový film. Příběhový vypravěči rozhodně tvůrci nejsou. Dialogy jsou obzvlášť ploché a otevřený konec je kategorie sama o sobě. A taky, hru jsem nikdy nehrál a protože tohle měl být asi 2 hodinový trailer na ní, asi mě to nepřesvědčí, abych si jí zahrál a věděl, jak to skončí. Další kámen úrazu je i délka, na anime zbytečně moc a myslím, že by film fungoval bez sebemenších problémů je v hodině a půl a možná i méně. Za mě 60%, protože nebýt toho nudného rozjezdu, slabému příběhu a malého prostoru některých postav, které měli potenciál, dal bych i víc. Pokud ale někdy bude další díl, rozhodně si ho nenechám ujít. ()

DJ Kritik

Moje prvé stretnutie s Final Fantasy. Pekne spracované scény, malo to aj akú takú myšlienku, ale nejak ma to nechytilo. ()

dudo24

Na začiatok by som len chcel podotknúť, že toto je môj prvý stret s Final Fantasy frenčajzom. Vizuálne pekné, zaujímavé spojenie fantazy a sci-fi. Celkom dobrá akcia aj keď mohli tie bitky nejako obmeňovať a viac kombinovať s mágiou lebo stále sa iba dokolečka teleportovali z miesta na miesto. Celkový príbeh a dej bol fajn. Čo som nevedel prekusnúť boli dialógy. Najviac suché, klišé hlášky ktoré sú hodné céčkových filmov. Fakt sa to nedalo počúvať. Bavil som sa ale malo to veľa zmareného potenciálu. ()

Jas3 odpad!

Co tohle bylo? Vůbec to nedávalo smysl.. Dialogy úplně mimo. Děj chaotický a nesmyslný. Bez konce. Děs. - Mé první hodnocení jako Odpad! ()

xzajox

Čo som čakal, dostal som. Úchvatná animácia a detaily postáv, mnoho krát až na nerozoznanie od živých. Nespočetné prvky fantasy a sci-fi v krásnej harmónii. Hrdinské bitky, obrovské monštrá na strane dobra aj zla... Iste, snímok má kopec nedostatkov. Ako prvý je vždy prítomný japonský chaos, na ktorý si našinci buď nevedia, alebo ani nechcú zvyknúť. Divákovi, ktorý nepozná FF a nevidí do hĺbok tohto univerza, jednoducho k tomu celému bude chýbať podstata, vyšší cieľ. Potom záleží už len na jeho trpezlivosti, koľko hviezd dá tomuto snímku dolu. Toto som cítil na začiatku a tiež vo finálnej bitke. Druhý nedostatok, ktorý mi vadil ešte viac ako prvý, bola maximálne odfláknutá mimika úst a pohyb postáv (škoda pri tej grafike a ostatnej animácii). Ústa skoro vôbec nesedeli s rečou a postavy sa pohybovali tak... umelo. Napriek tomu neľutujem. Bolo to veľmi príjemné pozeranie. 79% - 4* ()

K1NGSLAYER

Japonské a ještě k tomu animované filmy vůbec nevyhledávám. K tomuto mě přivedl kamarád a musím říct, že jsem mile překvapen. Podle úvodní scény jsem čekal, že to bude nějaká pitomost. Celá tato věc na mě působí zajímavým dojmem s ještě zajímavějším scénářem. Díky skoro nepřetržité akci jsem se vůbec nenudil, ale přesto tomu nemůžu dát 5 hvězd. Není to zrovna můj šálek čaje tyhle japonské výmysly, přesto jsem se v mém tvrzení (že to bude blbost) zmýlil a dávám tomu 4 hvězdy za opravdu povedený scénář, filmové zpracování hry (kterou jsem nehrál) a za ty efekty + ta kráska Audi R8. ()

exree

K tomuhle jsem se dostal úplně náhodou a fakt mě to chytlo. Herní Final Fantasy se mi úplně vyhnulo, takže jsem neměl tušení o čemkoliv z toho světa. Animace je tak unikátní, že to zaujme na první pohled (v mém případě to hrálo v televizi když jsem přepínal mezi reklamami a prostě mě to donutilo nepřepínat dál). Po zkouknutí jsem okamžitě začal googlit, jestli to náhodou není součástí série, jestli je pokračování atd., ale bohužel. Přál bych si, aby i další herní světy měly k dispozici takto kvalitně zpracovaný film. ()

robfi

tolik prace a pritom takova blbost .. Kdyby z postav krvacely jednicjy a nuly, bylo by to o fous presvedcivejsi. Fakt nevim, za co jsem tomu napalil tu jednu hvezdu. Asi za tu marnou namahu, kterou to muselo dat vyrobit. ()

pds

Úžasnú CGI totálne zabíja otrasný strih a nelogičnosti deja. Vôbec som sa nechytal o čo tam ide , kto čo kde s kým ... 40% ()

Tomko87

Dve znepriatelené ríše sa rozhodnú ukončiť vojnu a podpísať mier. Ale akosi sa to tam všetko dojebe. V živote som nehral žiadny diel FF. A a ani to neplánujem. Videl som starý film Esencia života. Toť vše. Asi preto ma prekvapuje ten svet FF. Na jednej strane tam žijú ako v stredovekej fantasy, kde jazdia na koňoch, majú brnenia, rúbu sa mečmi, no aj strieľajú z zbraní všetkých druhov. Ani neviem ako, a zrazu je dej v modernom veľkomeste.. Autá, mrakodrapy .....Veľké vzucholode, kúzla ...jeb,. Ako rižijedi mudia pernamentne na dačom fičať, Inak si to neviem vysvetliť. Ale za to technická stránka je nádherná. Niekedy som sa strácal v tom, čo je animácia ()

Wourly

Film asi tak za 3*, animace to tahá na 4* a já si jeho části furt pouštím, abych se podivil, jestli je to fakt animovaný nebo hraný. Taky se mi fakt líbí ten padouch, Glauca, takže tu pátou * si to nemůže než nezasloužit!... Film občas nedořešuje emoce jak hrdinů, tak diváků, to ale dokonalá animace schová! ... prostě ve skutečnosti je to jedno z nejlepších fantasy vůbec! ()

kolly13

Obrovský záběr a hodně práce pro jakoby remake něčeho, co se úplně nepovedlo. Akční scény, dramata, to vše nemá punc ryzosti a skouzává do dětinské kvality obrazu i děje. ()

Davidaxik

Jak nemám rád anime. A nesleduji je. Tak tohle sedlo.  Vizuální skvělý zážitek.  Hudba výborná.  Příběh, ušel.  Ano, sem tam je kamera hodně zmatená, že přesně nechápete co se kde děje (hlavně během soubojů) a nevíte na co se koukáte. Ale jinak to funguje fakt dobře.  Mrzí mě že v tomto stylu není natočeno více dílů. Ten svět, tak jak je vytvořen, mě teda opravdu přesvědčil. A moc se mi líbí. ()