Kingsglaive: Final Fantasy XV

• Japonsko Kingsglaive: Final Fantasy XV (více)
Z natáčení  - Aaron Paul, Sean Bean, Lena Headey

Kouzelné království Lucis je domovem posvátného krystalu, na který si již dlouho brousí zuby výbojné impérium Niflheim. Král Regis z Lucisu (Sean Bean) na obranu krystalu vysílá elitní jednotku vojáků Kingsglaive v čele s Nyxem (Aaron Paul). Vojenská přesila impéria je ale obrovská a král Regis je postaven před kruté ultimátum – musí oženit svého syna, prince Noctise, s princeznou Lunafreyou z Tenebrae (Lena Headey), kterou Niflheim zadržuje, a navíc se musí ve pospěch impéria vzdát svých území. Přestože se král podvolí, brzy je zřejmé, že se impérium nezastaví, dokud neuskuteční své ďábelské plány až do konce. Jen vojáci Kingsglaive můžou svět zachránit před imperiální hrůzovládou. (Bontonfilm)

Kaluž

Naprosto odzbrojující intro k patnácté instanci FF, které jen tak mimochodem strká celou videohru do kapsy. ()

C0r0ner

Na rozdíl od těch kreslených sraček se na 3D anime dá skvěle koukat a audiovizuálně je to vážně paráda. Z hlediska děje se logicky nic úžasného čekat nedá, ale nenudí to, bitevní sekvence jsou na hranici dokonalosti a celkově je to takový moc příjemný výplach, od kterého člověk dostane přesně to, co čeká - jednoduchou, skvěle vypadající zábavu. 85% ()

PavelVanekArt

,,Moc nenajdou ti, co ji hledají. Dostanou ji ti, co si ji zaslouží." Jsou dva druhy animovaných filmů. Takový ty, na který si jdete s rodinkou a smějete se s nimi dětinskému/dvojsečnému humoru. Nebo si to pouštíte o Vánocích a jste happy. Není to nic špatnýho, ale tyhle animáky nenávidím. Pak je tu Japonsko a jejich full CGI dokonalost jménem Final Fantasy. A to je PAN animák. Počítám s tím, že pravděpodobně svět Final Fantasy neznáte. Ani já ne. Je hodně filmů a seriálů na tohle téma, ale nám může být známý propadák Final Fantasy: Esence života (absolutně nic společného se světem FF, ale zase skvěle technicky udělaný) a Final Fantasy: Advent children (to už je pecka). Teď se objevil Kingsglaive a představuje něco, co svět fantasy a sci-fi ještě neviděl. Final Fantasy je úspěšná obří sága her (čítající přes dvacet titulů) a letos vyšel nový díl, Final Fantasy XV. K téhle hře náleží tento film, pro lepší pochopení herního příběhu. To nás ale nezajímá, nás zajímá film. O světech FF nemusíte vědět skoro nic. Akorát to, že je to nejtvrdší jádro Steampunk stylu (všude samý království, meče, historická róba a do toho se míchá velkou měrou moderní technologie a magie) a dohromady to skvěle funguje. O příběhu se tu rozepisovat nebudu, je to klasický cliché o záchraně světa. Co je ale totálně dechberoucí, tak vizuální stránka filmu a epické provedení jakékoliv bitvy. Je mi jasný, že Japonci jsou hodně dopředu s technologií, ale že až tak? Čelist mi upadla hned na začátku u první bitvy. Japonci jsou megalomani, nebojí se do čehokoliv narvat titánsky obrovský démony, který převáží obrovský lítající stroje. A to všechno na obrazovce vypadá mnohem líp, než hranej film. Protože je to animák. Prostě animovanej film, zdar. Barevný hovadiny z Hollywoodu se můžou jít vycpat, Japonci jsou králové animací. 5* a.k.a 100% ()

Prometheus69

Mnoho povyku pro nic... Nějak jsem nepochopil jestli tento díl má být odkazem sedmého dílu" Víz Rytíři a Emerald Weapon... A nebo to bylo jen shoda náhod? A Tohle byl prostě jen vlastní osobitý imperiální vesmír...? Prostě jako hra, nové Final Fantasy kleslo na úroveň GTA... No a Film... se přiznám že jsem nepochopil vůbec. Jak proč kdo a jak? Neuvěřitelnej CGI maglajz epické bitvy... skvělá akce, ale ten příběh? Co to sakra mělo být? FF Drama epic opera? Za mě velké zklamání, rozhodně se z toho dalo vymlátit víc... určitě aspoň z postav. Když není příběh a kvalitní postavy, není Final Fantasy... ale jen další tuctové RPG. Aneb... Z králem umírá i Magie... Ale mi ti tu magii propůjčíme i když jí nejsi hoden. Za to zaplatíš však daň nejvyšší... Jako že cože? Uronil jsem slzičku? ne, akorát mě to ještě víc dožralo.. Co vlastně sledujeme, jaké postavy jaký příběh... koho je to příběh? Krále, Oddaného Assasina, Lunafrey? Která nemá ani uzavřený konec... nebo snad záporáka který je doslova v tomto dílem bohem síly... Čerpá tuto sílu snad z krystalu? Co z tím má ten krystal vlastně společného? proč se všichni snaží navzájem zrazovat a zabít? Jen hromady otazníků a negativních vykřičníků.. Závěrečné Povolání rytířů už jsem bral jen jako opravdu dobrý vtip. O_o CGI se letos skutečně nedaří... bohužel: 52% Hvězda navíc aspoň za ty skvělé bitky... ty tři..? Co tam byli? Tu pijovinu z tím krakenem do toho nepočítám... to byla fakt chujovina: ()

Sabrewulf

Pojďme zkusit rozebrat, o co těm klukům japonským tam venku vlastně jde. Tak buď udělám herní celovečerák, který uzpůsobím i pro diváky neznalé her, nebo prostě udělám hardcore filmík pro fanoušky, který nebudu distribuovat do éteru a nechám to jen jako bonus ke stopadesátému hernímu dílu, ne? A oni takhle do kin/televize pustí něco, co na neznalého diváka úplně sere, ale to takovým způsobem, až zůstává rozum stát. Od začátku na mě chrlili jednu cosplay postavu za druhou, k tomu jejich povahy a kouzla ala "no však to přece znáte z her", pak tohle království, tamto království, támhle ty záporáky, tyhle příšery, no však to přece znáte, že jo, až jsem si připadal jako ten Pandrhola, kterého na sílu krmí mlátem, že z toho koulí očima. S každou další přeplácanou cosplay postavou typu chlap s kaubojským kloboukem neladící ani do sci-fi, ani do fantasy, jsem byl víc v háji ohledně kdo, co, proč, jak a tím pádem mi veškeré dění bylo neskutečně u řiti. Víc vytrhnout z kontextu to fakt nemohli. Krom toho mi vždycky na téhle frančíze (stejně jako u Star Wars) strašně vadil ten žánrový kočkopes, kdy se tam mezi sebou hádá sci-fi a fantasy, proto jsem hry nikdy nehrál. A v kontextu toho, jak moc je to zahlcené mírou sci-fi/ fantasy a že jde o animák, se to bere vážně a dospěle takovým tím nesympatickým způsobem. ()

Mrkvič

Jak je u Final Fantasy zvykem, opět to jsou vizuální orgie. Místy je z filmu cítit i silná zápletka a monumentální dějové zvraty. Jenže já se v tom ták ztrácel. Ta jména, rody, tituly, no a byl jsem v čudu. V samotném závěru (ale asi už i dřív) jsem to měl stejně tak při akci, kdy létají malí hopíci a megaobří hopíkové. Možná se v tom někdo vyzná, ale já teda moc netušil, která bije, komu kdo bije, komu upadla ruka atd. ()

ivan_drago

Vizuálně strhující a vše kromě lidských figur vypadá excelentně, nicméně pohyby lidí jsou stále divné a nepřirozené... Je zajímavé, že ve hře to nevadí, nicména na plátně je to do očí bijící a divné... Příběh neurazí, ničím nepřekvapí a je naprosto neoriginální... ()

Ryuuhei

V první řadě, tento film nepojednává o Noctisovi a jeho cestě. A v druhé, člověk si jej paradoxně užije víc, když na něj koukne až po dohrání regulérního FFXV. To jsou slova na úvod, která bych chtěl říct. Ze čtení zdejších komentářů jsem se mohl dozvědět, že jde o zbytečný film. Není tomu tak! Film je natočen, aby doplnil dějství hry. Proto jsem taky řekl, že zkouknout jej až po hraní hry od začátku do konce je tím nejlepším řešením, jak si jej nejvíc užít (vše se chápe o mnoho lépe). Je tu víc Insomnie, víc Luny a hlavně víc konfliktu, který vedl ke všemu, k čemu vedl (tedy, k totálnímu obsazení světa Niflheimem). Další věcí, co jsem si zde přečetl, že to prý není dobrý film. Nevím, co oněm jedincům v ději chybělo. Má to tempo, má to zatraceně dobrou akci a hlavně napětí a (očekávané, ale dobré) zvraty. Postavy jsou o trochu horší. Mohlo toho být víc ohledně hlavního hrdiny Nixe, aby si jej člověk víc oblíbil (třeba nějaké ohledy do jeho minulosti, když už se zmiňoval o sestře, kterou nedokázal ochránit). Není to tedy vůbec špatný film, stejně jako není dokonalý, ale fanouškovi FFXV dá vše - od samotného kořenového tématu, po věci známé ze hry, tak samozřejmě úžasný soundtrack a nádherné počítačové zpracování. Jedinou větší výtku mám k českému dabingu, kdy výhradně sleduju filmy s ním a zde to bylo na takové hranici snesitelnosti. Luna třeba zněla strašně staře, ačkoliv sama jako postava rozhodně tak stará není (i když tak může díky zpracování filmu vypadat). Ale jinak? Jakožto člověk, který dohrál hru a chtěl si doplnit info o chybějící střípky jejího příběhu, jsem příjemně překvapen (hlavně poté, co jsem dostával spíše negativní ohlasy). Svého vůbec prvního v životě zakoupeného filmu na Blu-Ray nelituju ani v nejmenším. 90% ()

ywo666

Neviem hodnotiť. Zaujímavý príbeh. Otrasné dialógy elitnej skupiny. Zároveň zaujímavé slovné hračky dvoch politických lídrov. Super animácia, ale čudná akcia. Akčný začiatok a mega akčný koniec. Ale pomalý a domotaný stred. Postavy sa vydarili graficky ale extra sympatické nie sú. Film točili Američania s Japoncami ale ani jedna kultúra do toho nedala to najlepšie zo seba. Každopádne keď sa za pár rokov natočí ďalší Final Fantasy verím, že okrem animácie sa zlepšia aj iné filmárske aspekty. niečo na hranici 3 a 4*. Dám nižšie lebo dnes sa veziem na trojkovej vlne. ()

VanTom

Neotřele vystavěný svět na pomezí fantasy / sci-fi (takový ten "kočkopsí" mix, co zvládají vymyslet a ukočírovat snad jen východoasijští autoři) se sice potýká s představováním komplikované geopolitické situace, nicméně vyprávěný příběh sám o sobě složitý není. Staví samozřejmě na velkolepé, doslova opulentní akci (trošku víc nepřehledné z důvodu efektní bojové teleportace), ale postavy i emoce také dostatečně propracovává. Musíme ovšem překousnout, že přes všechnu technickou a animační brilanci jde především o PROLOG k nové Final Fantasy XV videohře - na kterou tedy v mém případě láká velice úspěšně. ()

KASUGI odpad!

Boha jeho to zas byla slátanina. Neznám žádnou herní předělávku, která by tak hrozně z vysoka srala na diváka neznalého předlohy, tak jako to dělá tohle hovno. Děj to žádný nemá, prostě jedno království napadne druhé a film končí. Mě je úplně u prdele, jestli je to nějaké dlouhé intro/prequel k  chystanému stopadesátému dílu pošahané série Final Fantasy. Klidně si u toho fanboyové a japončíci třeba  hoňte svoje mikro šulínky, ale v tom případě to neserte do běžné distribuce do kin a tv. Na běžného diváka se chrlí jeden nesmysl za druhým, všechno to nacpat rachle za sebou, ať divák nechápe vocogo, netřeba vysvětlovat, pouze pohoníme. Když se při jednom souboji probrali nějaké sochy, jákesi alter ega bojovníků a začali do sebe rubat taky, přemýšlel jsem, jestli se náhodou nejedná o nějaký sociální experiment, jak diváka pořádně nasrat. Ta herní série mě odjakživa vytáčela už od dob PS1 svou přeplácaností a zhuleností. Máme tu princeznu a krále, sedícího na trůnu, boreček shoří, když si nasadí prsten, páč není vyvolený bohy, ale jezdí se auty a v pajzlu videoherní automaty.  Na obloze obrovská steampunk plavidla s kanóny a hromada jiných, fyziku popírajích čupr technologií, ale zprávy se vysílají v klasické tv a čte je moderátor u pultu. Bojuje se meči, sesílají se kouzla a obranná silová pole, ale vojáci pokládají časované plastické trhaviny. Co hulí proboha?  Fanboyové budou držkovat, že přeci Star Wars také kombinují sci-fi a fantasy, ale kurva podívejte se na ságu Hvězdných válek. Veškerá architektura, ošacení ať už chudých či bohatých - všechno perfektně sladěné. Tady ta sračka stála od počátku na infantilitě, všecko na sebe bezmyšlenkovitě naplácat, abychom stvořili originální universum. A korunuje to nějaká kovbojská BUZNA v klobouku, které z držky padají samá filozofická hovna. Dramatizace směšná, všichni se tam zrazují, aby byl aspoň jakýsi takýsi zvrat. Nejsměšnější je zrada toho generála. "Proč jsi nás zradil (tj. spolčil se s čísařem)?" "Protože jsem kvůli králi přišel o domov.(tj. král sepsal s císařem mírovou smlouvu, která podmiňuje, že musí věnovat část území)". Stejně dementní logika jako: "Hej, proč jste spolu s Jardou bouchli Frantu do podbřišku, když se Franta nechtěl rvát?" "No protože před tím Jarda bouchnul Frantu do podbřišku (který se nechtěl rvát). " Akční část úplně na přesdržku. Kurva do piče, může mi nějaký kokot, co to natáčel vysvětlit, proč nažene lidi s mo-cap oblečkem do haly na žiněnky, kde přes senzory natočí animaci, se kterou si ve výsledku může vymazleně dělat co chce (Tintin, nebo Beowulf), aby pak akci roztříhal na tísíce střihů a roztřepaných kamer?!!! Za tohle bych všechny režiséry zavíral do vězení a třikrát denně, tedy k snídani, obědu a večeři bych přidal desert v podobě rozběhu a kopačky do ksichtu. Proč to vzniklo? K čemu je nedokončený děj? Kde na to sebrali dabing jako Sean Bean a spol? Jak dlouho ješě budeme čekat na videoherní předělávky hlasitě křičící "Jsme tu a máme potenciál, tak točte!" typu Devil May Cry, nebo Castlevania? Ne, raději natočme takový výkřik do tmy, který je ve své velkohubosti a prázdnotě celý osraný hovnami. () (méně) (více)

kenkaku

U mě jasný důkaz toho, že omračující vizuál nestačí. Protože fantazie a zručnost autorům rozhodně nechyběla. Co chybělo je soudnost. Když už něco plácám celé v počítači, nemá snad žádný význam zběsilý střih a roztřesená kamera. Můžu si vybrat jak dlouho záběr potrvá, jaký bude úhel kamery, atd. ne prostě jen stříhat klepat kamerou abych zvýšil napětí (nebo proč?). Díky tomu většinu času kdy se "něco děje" vlastně ani moc netušíte co, protože se skáče, kouzlí (do toho stříhá, klepe kamerou a volí se nejroztodivnější úhly kamery), a jeden prostě než se zorientuje na co se vůbec dívá máme tu další střih... No a teď děj. ano originální... blbé jen je, že nemá tak nějak ani začátek ani konec. Je to spíš takové nastoupení a vystoupení do rozjetého vlaku. A na něco takového mě opravdu nebaví dívat... ()

Soweek

Musím uznat, že Sony a Square Enix mají velkou odvahu představit tento nový obchodní model. Pokud si chcete zahrát nové FF XV, musíte si prakticky napřed pustit tento celovečerní film, nic jiného Vás totiž do děje hned z úvodu nezasvětí. Sázku na filmový prequel k samotné hře ale určitě nepodcenili ( také ji určitě kvuli hvězdnému obsazení dobře zaplatili ) a divákovi tak servírují plnohodnotný filmový zážitek. Tak a vzhůru do nového magického světa, můj PS už čeká. ()

Maynard.

Jako perfektně vytvořenej Svět, z toho sem fakt nadšenej. Ze začátku i perfektní akce, která se pak krapet zpomalila, ale ke konci se to zase slušně rozjelo. Intrikový souboj dvou postarších králů byl taky hodně promyšlenej. Co mi trošku vadilo, tak takový věci, který přímo byly do vočí, že jsou čórky. Tak třeba s prstenem, kterej z něj udělal neviditelnýho a další věcičky. Co bylo naopak hodně origoš, tak ty jejich házecí přemisťováky, takový kapesný teleporty. Na tědlech filmech, který jsou celý udělaný počítačem se mi asi nejvíc líbí ta kreativita. To mi hodně sedí a sem rád, že ačkoli je to japonský, tak hlavní hrdinové nemaj šikmý voči :o) ()

Fordzy

Full CGI orgie s omračující vizuální stránkou , nádhernou stylizací kombinující high fantasy styl (styl architektury v Gotickém slohu) s naší realitou (plus nejlepší reklama na nejhezčí Audinu) a revoluční mimikou postav podpořenou kvalitními výkony hvězd: Aaron "Yo Bitch" Paul, Lena "Cersei" Headey a Sean "umřu v každém filmu" Bean. První Japonský film, který má kvalitnější anglický dabing než-li ten japonský. Film je prologem ke hře Final Fantasy XV a neobstojí jako samostatné dílo. Konec příběhu už je díky informacím o hře dopředu vyzrazený a tudíž se ani nemůže snažit předvést nějaké velké zvraty a je spíše vystavěný, tak že doplňuje hlavní příběh hry a na většinu vysvětlujících detailů přijde čas až ve hře a pro nezasvěceného diváka může plejáda latinských jmen působiti kapku chaoticky. Po filmařské stránce je kamera v akčních scénách občas trochu chaotická, ale vyvažují to skvělé prostřihy mezi scénami a přenádherné záběry na majestátní kulisy, plus skvělá práce s hrou světla a stínů. Krásný Soundtrack převážně složený skladatelem Johnem R. Grahamem je střižený spíše v moderním "bum bum" stylu a skvěle se doplňuje s orchestrálním stylem skladatelky Yoko Shimomurou, která skládá soundtrack i ke hře. Fanoušek série Final Fantasy bude jistě spokojený, pro ostatní ruce pryč. P.S. Nezapomeňte na potitulkovou scénu. 72% ()

iXtr3m3

Po technickej stránke super, ale pravdupovediac, mne sa najviac páčila práve najviac zatracovaná Esencia života. Ale kľudne sem s ďalšími snímkami. :) ()

Seti

Pro mě jako neznalce Final Fantasy univerza a doufám, že prozatímního nehráče nejnovějšího herního přírůstku série trochu nepřehledné, avšak audiovizuál je náramný a v rámci dnešních technologií už by rozhodně stálo za to uvažovat o obdobně zpracovaném AAA filmu. Stačí si vzít dnešní CGI filmečky od Bioware nebo Blizzardu a o konkurenceschopnosti jakémukoliv současnému kino blockbusteru nemůže být pochyb. ()