Kingsglaive: Final Fantasy XV

• Japonsko Kingsglaive: Final Fantasy XV (více)
Z natáčení  - Aaron Paul, Sean Bean, Lena Headey

Kouzelné království Lucis je domovem posvátného krystalu, na který si již dlouho brousí zuby výbojné impérium Niflheim. Král Regis z Lucisu (Sean Bean) na obranu krystalu vysílá elitní jednotku vojáků Kingsglaive v čele s Nyxem (Aaron Paul). Vojenská přesila impéria je ale obrovská a král Regis je postaven před kruté ultimátum – musí oženit svého syna, prince Noctise, s princeznou Lunafreyou z Tenebrae (Lena Headey), kterou Niflheim zadržuje, a navíc se musí ve pospěch impéria vzdát svých území. Přestože se král podvolí, brzy je zřejmé, že se impérium nezastaví, dokud neuskuteční své ďábelské plány až do konce. Jen vojáci Kingsglaive můžou svět zachránit před imperiální hrůzovládou. (Bontonfilm)

UncleMorty

Tenhle film jsem tak trochu očekával od jeho prvního ohlášení a musim narovinu říct, že jsem velmi spokojen. Narozdíl od Advent Children se Square Enix poučil a příběh postavil tak, že ho pochopí i člověk, který FF universium (a hlavně nadcházející díl) vůbec nezná. Dát režii do rukou Takeshiho Nozua byl celkem jasný tah, je to člověk který u Advent Children dokázal, že byť fanouškovsé FF filmy mají tah a jsou schopny se uchytit. Příběh je ve své podstatě celkem jednoduchý a moc nehraje roli, jde spíše o prequel ke zmiňované hře FF:XV i tak jde o celkem zajímavé pojetí. Hodně lidí tu řeší CGI na jaké úrovni je a srovnává ho s letošním Warcraftem. Narovinu musím říct, že to je hloupost, Square Enix si vždycky šel svojí cestou a nikoho nepřekonává, řešil bych spíše rozdíly mezi CGI Advent Children a Kingsglaive, kdy je rozdíl opravdu šíleně moc znát. Postavy jsou celkem dobře napsané, byť Luna pokulhává. Nebojím se proto dát i přes ty malé hrubky plnou palbu a těšit se, kdy nás znovu SE překvapí dalším filmečkem. ()

AmunRa

Pokud hledáte prvotřídní 3D animaci, jste na správném místě - v některých chvílích se opravdu těžko odlišovala animace od reality. Příběh je takový japonský, tj. člověku neuvyklému stylu vyprívění bude asi připadat lehce zmatený. Běžná technická realita se míchá s magií nikoho nepřekvapuje přítomnost obří chobotnice na létající lodi. Děj má spád, postavy jsou zajímavé, animace skvělá a anglický dabing známých kvalitních herců posouvá film ještě o stupínek výše. Doporučuji. ()

RoyBatty444

Aj keď príbeh nie je nič, čo by vyčnievalo z priemeru, vie celkom vtiahnuť a navodiť atmosféru Final Fantasy série. Scény, prostredie, odevy proste všetko je vyšperkované tak ako sme na to zvyknutý. Tváre stále pôsobia dosť strnulo ako aj pohyby niektorých vedľajších postáv. Boj je občas chaotický keď sa používajú rýchle strihy, pohyb kamery a paralelné boje. Motívy postáv sú stereotypné ale dialógovo dobre zvládnuté čo nenechá skĺznuť do otrepanosti. Dobre sa na to pozerá a na postavách vám záleží. Len škoda, že to je tak useknuté. ()

zekon odpad!

Nedívatelná nudná trapná bezhlavá nesmyslná slátanina. Proč asiatům nezakáží fillmovat animáky, nechápu. ()

zbynek.poliv

Osobně na mě celé univerzum Final Fantasy působí dost kýčovitě a japonci mě uchvátili spíše v jiných filmových/herních odvětvích. Nicméně Kingsglaive: Final Fantasy XV jsem dal šanci a musím řict, že mě docela překvapilo.Příběh je sice průhledný a trochu nudný hned od začátku a jeho výprava jakbysmet, ale postavy nejsou úplně špatné. A démoni jsou cool! hlavním tahákem je animace CGI, která nabírá neuvěřitelnou podobu, až jsem v některých záběrech nevěřil, že se nejedná o hraný film. Tenhle snímek musel stát neskutečnou pálku a je to jak vidět, tak slyšet, protože i nazvučení filmu je špičkové. Na tohle bych i přes tu nic moc výpravu, šel do kina. ()

JackKadlo

Když jsem viděl tenhle film poprvé, tak jsem mu tady dal dvě hvězdičky, protože to pro mě bylo jen graficky nádherné nic. Divný příběh, divný postavy, celkově nuda. Jenže podruhé jsem měl už dohranou hru Final Fantasy XV + všechny DLC, zkouknutý doplňkový kreslený seriál, přečteno pár textů a komiksů, a najednou to krásně zapadlo a začalo to dávat smysl! Tvůrci prostě část informací dali do her, další do seriálu, zbytek do tohohle filmu. Je to divný přístup, člověk fakt musí všechno zkouknout a dohrát, aby všechno pochopil, ale celkově to stojí za to. Film bez hry 2/5, s hrou 4/5. ()

lizziee

Já prostě svět a filmy final fantasy naprosto miluju! Musím říct,že třeba Advent children se mi líbilo o něco víc, ale i Kinsglaive je za mě naprosto povedený film a ta animace je prostě awesome! Za mě 5***** ()

Final

SquerEnix si udělal dvouhodinovou reklamu na hru, kterou má v plánu vydat v listopadu. Film nemá vlastně žádný cíl, jen dát divákovi malou ukázku herní náplně a trochu seznámit diváka s nadcházejícími událostmi ve hře, kde se ujme role právě zmiňovaného Noctise. Jenže tohle není ani tak o sérii Final Fantasy, jako o samostatném filmu, na který by se měl dívat i někdo, kdo není fanouškem série. A pro takového diváka Kingsglaive nepředstavuje nic jiného, než akční podívanou ve stylu detailně propracované CGI animace. Bohužel, příběh se nese až příliš ve stylu nových dílů Final Fantasy, spousta politiky, násilná snaha o dějové zvraty a pokus vnutit filmu vše, co by fanoušci očekávali. Chybí ovšem stará dobrá vazba s postavami a příběh, který má srdce, což bylo typické pro všechny díly Final Fantasy do desátého dílu včetně Esence života. Final Fantasy VII: Advent Children byl pak jen důstojným zakončením nejpopulárnějšího dílu celé série a byl určen především hráčům. Plus ovšem patří za českou lokalizaci, která jistě trochu pomůže distribuci Final Fantasy XV v České Republice. ()

Katgatoo

Hvězdička za animaci. Nicméně člověk zodpovědný za střih se asi pořádně zhulil, něco tak nepřehledného jsem dlouho neviděla. Z očí mi málem tekla krev. Nejsem evidentně cílovka, ztratila jsem se hned v té úvodní vysvětlovací řeči a celou dobu mi nebylo jasný kdo je kdo a o co komu jde, pak už mi to začalo být jedno. Kdyby mi blesky a výbuchy čas od času nevypálily sítnici, asi bych usnula. ()

bobo7171 odpad!

uz tam chybal len robocop, rambo, ironman, hulk a arnold schwarzenegger a bolo by to dokonale.... vytvoril to vobec clovek ??? ()

viax

Parádní anime, ale to už všichni tady vědí ☺ Příběh je vykreslen dost nedokonale, příšery nejsou pořádně vidět, hudba skvělá. Sem tam hluchá pasáž — příklad — nepřítel spořádaně čeká, než se král vykecá, a teprve potom zaútočí. Vtipné, že? Nic z toho mi nebrání dát pět hvězdiček. ()

Danney

Jakožto fanoušek herní série si filmu velmi cením, protože doplňuje příběh hry. Věřím, že někomu může přijít příběh trochu jednodušší, ale pokud znáte celé univerzum, pravděpodobně tu hvězdu navíc určitě přidáte. Perfektnímu vizuálnímu zpracování není co vytknout. K tomu výborně zvolení dabéři, kteří prostě ví, jak se vžít do role. Na závěr bych dodal, že za mě se jedná o jednu z nejlepších herních adaptací za poslední dobu a z tohoto důvodu volím 5 hvězd. ()

sml41

dobry pribeh ale jedine co mi vadilo je po graf.stranke vyobrazenie charakterov postav, vsetci pôsobia mrtvo, bez ziveho pohľadu..ako zombici ()

Vampiroza

Naprosto skvělý. Jelikož to předchází hernímu příběhu tak kdo nehraje nebo nehrál tak ho to rozhodně bavit nebude asi. Je to opravdu spíš pro fanoušky hry které to doplní příběh ()