Stepfordské paničky

Stepford Wives, The

Stepfordské paničky

Komedie / Sci-Fi / Thriller

USA, 2004, 90 min

Nicole Kidman je dobrá herečka, ale do Stepfordských paniček se prostě nehodí. Její kreace jsou místama hodně dobré, jenže jak se blíží konec její postava je čím dál tím trapnější. A přesně tak je to s celým filmem. Už od začátku je to rozehrané fakt dobře, kýčovitý městečko je vytvořený výborně a šílená Bette Midlerová je asi jedna z mála postav, která vám přiroste k srdci. Jenže pak přijde na řadu apokalyptickej konec, kterej je vyloženě na pěst a pro mě obrovský zklamání...(13.5.2007)

Fantasy námět je bomba! :-) Herecký výkon Nicole je bez debat úúúžasný. Film mě opravdu pobavil :-)(24.8.2011)

rozpočet : $90 million tržby celosvetovo : $101,913,194(15.12.2006)

Jsem velký fanda Iry Levina, a proto se asi nedokážu povznést nad to, že film absolutně nerespektuje knižní předlohu, což naprosto dokazuje tím koncem. Slabší tři hvězdy.(18.1.2009)

Přiznám se, že původní The Stepford wives jsem neviděl a rozhodně se to chystám napravit. Protože s tímto - sice trochu feministicky laděným - zajímavým tématem si Frank Oz ne zcela poradil. Udělat komedii nebyl zrovna ideální nápad..a nezachránila to ani Nicole Kidman. "'I'm going to use a pinecone as the baby Jesus this year.' 'And I'm going to attach a pinecone to my vibrator and have a really merry Christmas!'"(21.5.2007)

• - Keď Walter (Matthew Broderick) vstúpi do laboratória, kde sa Stepfordské paničky transformujú, dostane ako člen klubu poradové číslo "1956". Rovnaké číslo vyťuká ako kód na predných dverách ich domu, aby mohla Joanna (Nicole Kidman) odísť. (misterz)

• - V roli Sarah Sanders si svůj herecký debut užila velmi slavná americká country zpěvačka Faith Hill, která nazpívala titulní píseň "There You´ll Be" k filmu Pearl Harbor (2001). (Dixieboy)

• - Walter (Matthew Broderick) ve filmu odkáže na píseň „The Wind Beneath My Wings“. Tou se proslavila Bette Midler, která taktéž účinkuje ve filmu. (imro)