Stepfordské paničky

Stepfordské paničky

Komedie / Sci-Fi / Thriller

USA, 2004, 90 min

• Gilmour93

„Já nepeču, protože mám penis.“ To si musím zapamatovat a použít někdy doma v kuchyni.. Režisér ze země Oz přetransformoval satirický thriller na poťouchlou komedii, obsadil slaboučkého Brodericka, který vedle N.Kidman vypadá jako její mladší brácha a definitivně vše zazdil do věže zapomnění přídavkem imbecilního konce. Naprosto zbytečný film.. Mnozí muži by jistě ocenili mít doma na jeden den v týdnu drahou polovičku na dálkové ovládání s tlačítky jako: Uvař, Přines, Nafouknout prsa, Nadržená nálada, Orální sex, Bankomat, Tichý režim a měli by tak vše důležité snáze pod kontrolou (možná i dva dny by nebyly k zahození).. V opačném případě by ženám nejspíš stačilo na ovladači vlastního muže prosté tlačítko OFF, či v krajních případech "Zahájení odpočítávání sebedestrukce…"(31.8.2010)

• Galadriel

Všechno, co bylo na knize Iry Levina tak krásné - tajemno, alegorie, satira, dvojznačnost (v ní vlastně nevíme, jestli ty "sci-fi" náznaky jsou skutečné, nebo jestli jde jen o obraz společnosti) tady naprosto chybí. Z ironické a inteligentní knihy zbyla ne zrovna inteligentní moralitka s happy endem. Nicole Kidman se snaží, seč může, přesto mi tahle její role přišla jako jedna z nejhorších (i tak ale naprůměrná), ale není to vlastně její vina. Chyba je na straně scénáristy a režiséra, že uchopili tolik nadějnou látku z hodně špatného konce.(4.3.2007)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 5/10 Hudba 6/10 Efekty 5/10/// +zajímavý námět -zpracování ale není moc zábavné/// Měl jsem za to že to bude další romantická komedie. Knihu ani předešlí film jsem neznal. A tak jsem byl překvapen, že se vlastně jedná o sci-fi. Po téhle stránce to bylo zajímavé a fakt jsem rád, že s předešlou tvorbou nemám co dočinění, protože pak bych byl jistě zklamán, tak jako nejeden z vás. Jenže problém tohoto filmu je, že se více prosazuje jako komedie a tady pardon: zábavné to opravdu není, ničemu jsem se tady nesmál. Spíš jsem se trošku nudil. Navíc se mi nelíbil ten pestrobarevný kolorit městečka. Být tam jen týden bych se zbláznil. Takže tahlé krátká exkurze mě bohatě stačila./// Celkem 54%///(7.5.2008)

• Pilda17

Že by šlo o nějaký přehmat, který jsem dneska udělal, tak to říct nemohu. Prvotní plán byl Stepford Wives 1975 a nějakou chybou v Matrixu jsem sáhl trošku vedle. No nevadí, zhruba v polovině jsem zjistil, že vlastně koukám na něco jiného. Na druhou stranu je lepší nejdříve pustit hůř hodnocenou verzi a po sléze lépe. Musím přiznat, že nejsem tolik zklamán, jde o stravitelnou záležitost, která se jednou zvládnout dá. Nicole Kidman nevadila a do role se hodila, ale že bych jí musel v blonďaté vidět znovu, tak to ne. Doufám, že starší verze bude s lepší atmosférou a trošku hororovější, protože tohle byla spíše pohádka a vše moc barevně vykreslené na můj vkus. Takhle dokonalost v mých očích každopádně nevypadá .. 4/10 = 46%(6.8.2013)

• Djkoma

Kdyby nebylo nudy na začátku a uprostřed filmu, tak bych dokonce prohlásil, že jsem se slušně bavil. Některé okamžiky, některé hlášky a scény bych nazval podařenými, bohužel jich nebylo tolik kolik by si každý divák pravděpodobně přál. Ani někdy oslavovaný perfekcionista Frank Oz nijak nepřekvapil, spíše dokonce zklamal, když je jeho režie naprosto obyčejná. Nicole Kidman je příjemná a chvílemi jí to i sluší, ale její "hvězdnost" působí občas rušivě. Ani Matthew Broderik nepůsobí nijak sebejistě a asi už si zvykl na své oblíbené divadlo a film nechává hodně stranou. Glenn Close a Christopher Walken jsou skvělá dvojice, která některé scény drží hodně nad vodou. Nic z toho nestačí k tomu, aby Strepfordské paničky byli kvalitní filmem, který lze doporučit. Právě naopak. Takovéhle remaky by neměli vznikat, protože pouze ničí lesk původních filmů.(11.7.2007)

• Nicole Kidman