Stepfordské paničky

Stepford Wives, The

Stepfordské paničky

Komedie / Sci-Fi / Thriller

USA, 2004, 90 min

Kombinace vtipných dialogů, černého humoru, ale i stupidity, pointu odhadnete už po dvaceti minutách. To je film o dokonalých ženách ve Stepfordu, bohužel jen na dálkové ovládání. Do lehkého nadprůměru jej vytáhne divoká a krásná Nicole Kidman. Trailer: http://www.csfd.cz/film/43350-stepfordske-panicky/videa/(31.8.2010)

• Djkoma

Kdyby nebylo nudy na začátku a uprostřed filmu, tak bych dokonce prohlásil, že jsem se slušně bavil. Některé okamžiky, některé hlášky a scény bych nazval podařenými, bohužel jich nebylo tolik kolik by si každý divák pravděpodobně přál. Ani někdy oslavovaný perfekcionista Frank Oz nijak nepřekvapil, spíše dokonce zklamal, když je jeho režie naprosto obyčejná. Nicole Kidman je příjemná a chvílemi jí to i sluší, ale její "hvězdnost" působí občas rušivě. Ani Matthew Broderik nepůsobí nijak sebejistě a asi už si zvykl na své oblíbené divadlo a film nechává hodně stranou. Glenn Close a Christopher Walken jsou skvělá dvojice, která některé scény drží hodně nad vodou. Nic z toho nestačí k tomu, aby Strepfordské paničky byli kvalitní filmem, který lze doporučit. Právě naopak. Takovéhle remaky by neměli vznikat, protože pouze ničí lesk původních filmů.(11.7.2007)

• Nathalie

Jak najít dokonalou ženu? Co si člověk neudělá sám, to nemá......Ozova vykostěná adaptace trpí jednou nevyléčitelnou nemocí- amnézií. Chvilku si hraje na komedii, pak na to šťastně zapomene, chvilku si hraje na thriller...znovu na to zapomene...vyzkouší si drama....opět zafunguje porucha paměti...aby se na konci oslím obloukem vrátila ke komedii s hloupým závěrem. Thriller není dechberoucí, drama stojí na hliněných nohách a komedie není vtipná___ Mnoho psů zajícova smrt, která má podobu krátkozraké a zoufale průhledné žánrové matlanice s občasnými rádobydramatickými momenty a snaživou Nicole Kidman. Prchavé kouzlo Levinovy satiry a mrazivé napětí je v Stepfordu nedostatkové zboží. Pokud vás něco vyděsí, tak nejspíš to, že tahle komedie není černá, ale nudně šedivá. (50%)(12.5.2007)

• Jeanne

Tak jednoduchá zápletka, že by sotva vystačila na slušnou krátou povídku, je roztažena na půl druhé hodinky. Tahle idylka s "velkým" překvapením na závěr je poznamenána nanejvýš skvělými herečkami a zahušťenými atributy amerického snu. Ideální městečko, posekané trávníky, bílé domy, rodinný život s dokonalými manželkami ve světlých rozevlátých šatech jsou iluzí samou pro sebe - beze smyslu a bez rozvinutějšího poselství o kráse lidské nedokonalosti a jedinečnosti.(5.2.2005)

Vytvořit dokonalý protějšek, který by pro vás udělal všechno na co si vzpomenete by bylo suprový. Já bych si takový život nechal líbit. :D U filmu se člověk nenudí, nabízí zajimavý námět, pobaví a příjemně se na to kouká.(25.1.2015)

• Nicole Kidman