Joanna Eberhartová (Nicole Kidmanová) je úspěšná televizní producentka, která však kvůli násilnému incidentu, vyvolanému jejím kontroverzním pořadem, dostane v prestižní televizní společnosti výpověď. Když se následkem toho zhroutí, přestěhuje se s manželem Walterem (Matthew Broderick) a dvěma dětmi z Manhattanu do dokonalého moderního městečka Stepfordu. Všechno zde se zdá tak perfektní, že to je až neuvěřitelné. Zdejší ženy se skvěle starají o své protějšky, o domácnost, a dokonale plní své manželské povinnosti. Joanna si společně se svými přáteli - spisovatelkou a vyléčenou alkoholičkou Bobbie (Bette Midlerová) a extravagantním homosexuálem Rogerem (Roger Bart) – záhy uvědomí, že zde něco není v pořádku. A že nic není takové, jak se na první pohled zdá… (HBO Europe)

swamp

Přiznám se, že původní The Stepford wives jsem neviděl a rozhodně se to chystám napravit. Protože s tímto - sice trochu feministicky laděným - zajímavým tématem si Frank Oz ne zcela poradil. Udělat komedii nebyl zrovna ideální nápad..a nezachránila to ani Nicole Kidman. "'I'm going to use a pinecone as the baby Jesus this year.' 'And I'm going to attach a pinecone to my vibrator and have a really merry Christmas!'" ()

tron

„Obdivujem vašu knihu o vašej mame. Ako sa len volala... ?“ – „´Milujem ťa, ale zdochni´.“ Komentár obsahuje drobné spoilery (ale ak ste videli trailer, je to fuk). Ten príbeh (jedna knižka a dva filmy) je zákerný. Je tam horor, sci-fi, triler, čierna komédia, romantika, situačná komika, psychotriler, satira, paródia, fantasy, tragikomédia, dráma. Je v tom sexizmus, šovinizmus, feminizmus. Jje to o tom, že muži sú nad ženami a ženy nad mužmi. Levinovu knižku som nečítal, takže neviem, ako je to (ne)vyriešené v nej). Už prvý film (zo 70. rokov 20. storočia) sa mi neveľmi páčil (60%). Nová verzia svojrázneho muppeťáka Franka Oza ešte menej. Ak sa naladíte na správnu vlnovú dĺžku, oceníte zopár vtipov (neuveriteľne pokojne prijatá výpoveď z pracovného pomeru), niektorých hercov (odfajčievajúca Bette Midlerová) a štylizovanú výpravu, zaseknutú v 50. rokoch (účesy, kostýmy, správanie postáv). Postupne som sa ale prejedol opulentnej vizuálnej stránky a niektoré triky ma až zaskočili (zrejme schválnou, ale aj tak) primitívnosťou ( „pes“). Plus ma štval nesympatický Broderick a ku koncu to stratilo už aj posledné zvyšky logiky (podzemie nie je chránené ani len blbým visacím zámkom). Nevraviac o tom, že som pri najlepšej vôli nepochopil, či sú ženy stroje alebo len „čipmi v mozgu vylepšené pôvodné kusy“ (v „reklamnom videu“ sa hovorí, že je to žena, len s implantátmi v mozgu, ale Walken je stopercentný robot... tak ako? ... a čo sa robí s „originálnymi kusmi“?... nie, vôbec som to nepochopil). DODATOK 26. 2. 2010: Knihu som konečne dočítal a hoci výrazne stojí na šokujúcom závere, ktorý som ja poznal, tak napriek tomu ma veľmi bavila, je skvele napísané, vtipne a pritom napínavo, miestami až strašidelne. Ozov film sa jej relatívne úzko drží (ale naozaj by ma zaujímalo, čo robia s telami), napriek tomu to (tak akosi celkovo) poňal úplne zle a Levinovi nesiaha ani po sukňu. ()

Djkoma

Kdyby nebylo nudy na začátku a uprostřed filmu, tak bych dokonce prohlásil, že jsem se slušně bavil. Některé okamžiky, některé hlášky a scény bych nazval podařenými, bohužel jich nebylo tolik kolik by si každý divák pravděpodobně přál. Ani někdy oslavovaný perfekcionista Frank Oz nijak nepřekvapil, spíše dokonce zklamal, když je jeho režie naprosto obyčejná. Nicole Kidman je příjemná a chvílemi jí to i sluší, ale její "hvězdnost" působí občas rušivě. Ani Matthew Broderik nepůsobí nijak sebejistě a asi už si zvykl na své oblíbené divadlo a film nechává hodně stranou. Glenn Close a Christopher Walken jsou skvělá dvojice, která některé scény drží hodně nad vodou. Nic z toho nestačí k tomu, aby Strepfordské paničky byli kvalitní filmem, který lze doporučit. Právě naopak. Takovéhle remaky by neměli vznikat, protože pouze ničí lesk původních filmů. ()

LaciLC

Od Franka Oza sa mi páčila napr. komédia Trhák pána Bowfingera, Stepfordské paničky však jeho kvalitu nedosahujú, dokonca si nie som istý či sa vôbec jednalo o komédiu. Malo to pekné obsadenie, peknú vizuálnu stránku, proste to bolo na pohľad veľmi pekné. Inak je však film nudný, s tým kombinovaním žánrov to režisérovi moc nevyšlo a film je veľmi roztrieštený. Absurdné žánrové spojenia jednoducho nie sú mojou šálkou kávy. ()

• Trailer k snímku získal ocenění Trailer roku na Golden Trailer Awards. (imro)
  • Keď Walter (Matthew Broderick) vstúpi do laboratória, kde sa Stepfordské paničky transformujú, dostane ako člen klubu poradové číslo "1956". Rovnaké číslo vyťuká ako kód na predných dverách ich domu, aby mohla Joanna (Nicole Kidman) odísť. (misterz)