Lukoboss

Volné pokračování Desperada nabité těmi největšími hvězdami se nemůže staršímu bráchovi rovnat. Oproti "jedničce" je zde mnohev více klišé a dalších (nebojím se to slovo použít) stupidit, které celý film srážejí neúprosně na kolena. Holt u většiny snímků by se další díly točit neměly! 2,5/5 ()

JanCarlos

Obrovské zklamání. Neuvěřitelně nudná zápletka srazila tomuto filmu vaz. Potenciál tam byl ale obrovský... Škoda, Roberte. ()

ranp

Tohle není špatný film, nicméně bych byl mnohem raději tenkrát na západě než tenkrát v Mexiku :-) ()

Cejny

O něco horší pokračování Desperada, u kterého jsem se ale i tak bavil. Kde se vzal tu se vzal Johnny Depp, můj oblíbenec, no a hned se na tento snímek můžu dívat víckrát. ()

slovan1

Rozhodně slabší odvar Desperáda. Salma si určitě zasloužila lepší roli než jen se tam objevovat v obrazech z minulosti... Mendes kočka, správna "zlobivá holka". Banderas je prostě klasik... Ten se oproti Desperádovi nezměnil a je pořád stejný sympaťák. Nejlepši herec ale jednoznačně Deep. Pokaždé když se objevil na scéně tak sem se bavil... ()

SG-1

"To jídlo je tak dobrý, že až to dojím, zaplatím, půjdu rovnou do kuchyně a zastřelím kuchaře. To je má práce. Udržovat rovnováhu v týhle zemi." -agent Sands- ()

OughJay

Završení trilogie zcela určitě nenaplnilo očekávání, který do něj mnoho fanoušků vkládalo. Příběh je rozehranej poměrně slušně. Víme o co jde, kdo co chce (až na Evu Mendes, jejíž postava tu podle mě postrádá veškerej smysl)... Potom ale začnou všichni nazdařbůh umírat, podvádět se, děj se komplikuje a ve finální fázi pak nenabízí žádný řádný rozuzlení. Vlastně pak člověk ani neví, co si má z filmu zapamatovat, až mu zbyde jen bezchybnej Johnny Depp. Ten tu sice nehraje hlavní roli, ale celej film si krade pro sebe a jak napsal Tom Hardy, jeho postava je jediná, která má nějakej vývoj a posun. Asi byl Rodriguez ještě na drogách po tom co dotáčel ty svoje Spy Kids, jinak si ten chaos a místy dost laciný akční scény nedokážu vysvětlit. Agent Sands: [pulls out a gun] "Have you ever seen one of these? Have you ever used one? Don't ever because, they're very very bad. But right now I need you to aim it at the bad guy who's following us, and shoot him in the head." Chicle Boy: "Matalo?" Agent Sands: "Oh yeah. Very matalo." ()

Kanibal

To že je Once Upon a Time In Mexico jiné než Desperado není vůbec na škodu, spíše jsem opravdu doufal k posunu směrem k většímu napětí a bohatosti příběhu. Opravdu mě nadchly zvláštní postavičky agenta Sandse (výtečný Johnny Depp) nebo bývalého agenta FBI v podání velice dobrého Rubéna Bladese. Když připočtu šarm Salmy Hayek a (i přes podivnou postavu) velice milou Evu Mendes, musím mít jen a jen radost z hereckého obsazení. Film se v polovině opravdu hodně zauzlí ale s blížícím se koncem dostává příběh vyjasněnější podobu. Film je vtipný, akční scény jsou působivé, herecké výkony vynikající, kamera neurážející... Dávám slabší 4 hvězdy. ()

pearl_jam

dost velký zklamání, po lehkosti Desperada ani stopy.... dějově překombinovaný, jenom občas rodriguez nedává zapomenout, že má akční scény v malíku (útěk v řetězech) ()

Red Meat

Opakovaný vtip přestává být vtipem a tady to platí dvojnásob, protože Rodriguez se s Mariachim opakuje už potřetí, tentokrát navíc hrubě nepovedeně. Originalita tématu vyprchala, Hayeková se okoukala (o Banderasovi nemluvě), takže po první třetině jsem to vypnul, jinak bych se zřejmě ukousal nudou, resp. usnul. Hodnotit se neodvažuji, ale pokud jsou i zbylé dvě třetiny podobné, přes jednu hvězdičku by se nevyšplhalo... ()

misstake

Rychle a zběsile v Mexiku by byl příhodnější název. Poprvé člověk odchází z kina zklamaný, na podruhé už přeplácaný guláš chutná trochu lépe, kdyby ale Rodriguez vypustil pár tajných agentů a z pozadí vytáhl Mariachiho, na kterého jakoby místy zapomínal, filmu by to jen prospělo. ()

PALINO

Ani predchodca Rodriguezovho VTEDY V MEXIKU ma filmovo nedostal a to čo sa nepodarilo Desperadu, sa nepodarilo ani tomuto filmu. Rodriguez je možno po formálnej stránke znamenitým režisérom schopným robiť si veľa vecí sám, ale ako rozprávač má značné rezervy. Hlavný problém jeho filmu sa podľa mňa rozvetvuje na dva korene. Jedným z nich je i napriek El Mariachimu a skvelému hereckému obsadeniu neprítomnosť postavy, s ktorou by sme sa mohli stotožniť a sympatizovať a tým druhým je, že sa Rodriguezovi nedarí vtiahnuť diváka do deja a aj preto je jeho výtvor jedným z tých filmov, ktorý zaujme pri niekoľkých momentoch, ale ako celok zanecháva skôr rozpačitý dojem. ()

Bobek15

Ďaleko slabšie ako Desperado, menej "coolové", menej tých typických vtipných situačných scénok (napr. modliaca sa babka v kostole je len jednou z mála), horšie zvládnuté prestrelky (a bolo ich aj menej) a oproti Desperadovi málo Salmy Hayek (aj keď na druhej strane, zachránila to Eva Mendes). Celé to bolo zbytočne komplikované a radšej sa mohol Robert venovať len ústrednej zápletke deja a vylepšiť presrelky a Once upon the time in Mexico by sa stal dôstojným pokračovaním úspešnej kultovky! ()

MARTIN*I

Celkem solidní nářez... SIce už nic moc originálního, ale stejně řež :-)) Ještě mi tam trochu schází Árný... :-)))))) ()

borec999

2 krát toľko hereckých hviezd ako v Desperadovi, 3-násobne vyšší rozpočet a aj tak je to v mojich očiach o dosť slabší film ako jednotka. Dej je na Rodrigueza zbytočne prekombinovaný a aj dosť zmätočný. U hercov zamrzí, že Banderas je dosť v úzadí (nehovoriac o Salme Hayek ktorá tu má tak 2-3 scénky) a väčšinu priestoru dostáva Johnny Depp a Wilem Dafoe. Na druhej strane ma potešil aspoň Trejo, ktorý sa vrátil v inej postave ako v origináli či Eva Mendes, ktorá krásou v tomto filme schová do vačku aj samotnú Salmu Hayek. Film zachraňuje akcia, ktorá je klasicky štýlová, krvavá a nápaditá ako býva u Rodrigueza zvykom. No aj v tomto ohľade si myslím, že nereálnosť akcie (aj na pomery toho že sa nachádzame v uletenom filme Roberta Rodrigueza) niekedy bije do očí a je to až príliš. V snahe byť čo najviac cool, Robert tentokrát bohužiaľ netrafil ten optimálny pomer medzi štýlovosťou a aspoň štipkou vážnosti ako v Machete alebo v Desperadovi. Nakoniec teda len priemer a potvrdenie starého známeho faktu u Rodrigueza- jemu proste filmy s vysokými rozpočtami nejdú. PS: scénky so slepým Deppom ako jediné zostanú v pamäti. 55% ()

cold

Dve hvězdičky za dvě dobré scény. 1. Depp "Ten steak je tak dobrej, že až ho dojím půjdu do kuchyně a zabiju kuchaře, aby byla zachována rovnováha". 2. Depp při a po upravě očí. Na Rodrigueze moc málo. Desperádo měl humor, příběh a sličnou Salmu z toho nezůstalo nic a tak si více nezaslouží. Kdyby zde nebyl Depp, tak je to brak. Banderas coby El Mariachi je jaksi mimo. Velké zklamání začátkem roku ()

BlueZero

Dalo sa čakať, že toto poračovanie neprekoná svojho predchodcu, čo tu najviac chýbalo bola skvelá hudba a toho humoru mohlo byť tiež viac. Inak je to Rodrigezov štandard. ()