Nečekaná smrt dcery je tragickou událostí, ze které se dlouho a bolestně vzpamatovávají rodiče i bývalý nastávající Joe. S každým koncem však přichází i nový začátek...  Mladík Joe Nast uprostřed plánů na svatbu ztrácí to nejcenější - svou snoubenku a s ní všechny své plány a sny. Po její tragické smrti se přesto rozhodne stát se skvělým zetěm jejím rodičům Benovi a JoJo Flossovým, pro které zůstal po smrti jejich dcery "tím jediným na světě". Když ale náhle vstoupí do jeho života jiná žena, musí se nějak vypořádat se svým nechtěným citem i rolí, kterou si před tím zvolil... (oficiální text distributora)

Pavlínka9

Tenhle film miluji již 13 let a uchovávala jsem si vzpomínky na něj hluboko v paměti. I po tak dlouhé době to byl pro mě opravdu silný zážitek :) Polovinu času jsem měla husinu po celém těle, nastražené uši a jelikož Gyllenhaal pro mě již tou dobou nebyl žádný nováček ( poslintala jsem se při shlédnutí Krásní a úžasní o rok dříve již v 2001 ) - hodně to pro mě držel on :) Film je neskutečně syrový a realistický projevem všech představitelů. Není zde přemíra patosu, debaty jsou na úrovni a zvláštní situace, do které se trojice dostala a po určité době zjištění, co tam ten kluk vlastně dělá - je to hodně zvláštní, jelikož nedostanete odpovědi na plno otázek....Film má také úžasnou atmosféru díky skvělé hudbě, která nahradí plno slov a to nejen, že to do sebe skvěle zapadalo, ale také, že to byly opravdu kvalitní písně. Sarandon a Hoffman mi jako manželský pár po 30ti letech skvěle seděl :) Ten film má pro mě hlavně velkou hodnotu, jelikož je tak skvěle ponurý a TOHLE je pro mě drama, které nemusí obsahovat akční scény, ale z psychologického hlediska je to hodně náročné. ()

Beatle

I když nevím ani za co...ale něco mě na tom filmu prostě dostalo. Možná ta všudypřítomná melancholie, občas prosvětlená nečím absurdním. Zvláštní, skoro bezmyšlenkovité dialogy, které kdyby byly zahrány někým jiným, skončí tenhle film v propadlišti dějin. Nevím, netuším...MOONLIGHT MILE ve mě zanechala nějakou zvláštní hořkosladkou stopu nadějné deprese o tom, že lež má krátké nohy a přece s ní daleko dojdeš (a ještě poznáš lásku svého života) :P A nejlepší scéna? Večeře na níž Joe vypráví, jestli se ho dotkla smrt jeho snoubenky :D Božsky zahrané, naprosto vypiplané k dokonalosti a navíc odříkané rychlostí blesku. Umírala jsem smíchy...i když to možná v tu chvíli nebyl autorův záměr :) ()

cross

Relativně zajímavý příběh odvyprávěný však s velkou dávkou nepozornosti.. Velmi pomalu plynoucí nuda! ()

V.Silver

Nečekal bych, že film na takovéto téma bude natočen civilně, bez patosu, s vtipem a nadhledem. Žádné vynucené emoce, nátlak na divákův soucit (jako tomu bylo naopak třeba v poslední čtvrtině "Marley a já"). K žánru "drama/romantický" bych klidně přiřadil i "komedii", byť nahořklou. Byl jsem dojat, ale po většinu času jsem se usmíval, protože sledování tohoto filmu mě opravdu těšilo. Má totiž jakousi "esenci krásy", kterou nedokážu blíže popsat - prostě to musíte vidět a hlavně procítit. Procítit spolu s bezchybně vykreslenými a zahranými postavami. Možná proto se mi nakonec příběh i všechny ty filmové obrazy zdály tak skutečné. A možná taky proto dávám plné hodnocení :) ()

Hortenzia

prvýkrát som si myslela,že som to len zapla príliš neskoro,ale keď ma to ničím nezaujalo ani na druhýkrát,kedy som to odpozerala od začiatku do konca,tak bude možno chyba niekde inde...na to,že je to dráma,je to príliš pokojné,miestami dokonca nudné a málo uveriteľné ()

sedm.1

Asi budu hodnotit tento film níže,než by si zasloužil,ale mám k tomu své důvody.Za jediný kladný a nepopiratelný fakt tohoto komorního snímku považuji perfektní herecké obsazení,ovšem s takovýmito jmény se nadalo ani snad nic jiného očekávat.Vše ostatní se ale pro mě stalo dost nevýrazným produktem.Celé toto drama na mě působilo hodně odtažitě a neemocionálně,přičemž předpokládám,že při skladbě takového příběhu to mělo být dominantním prvkem.Jediné,co na mě působilo,byl všudepřítomný chlad,a to jak u postav tak v celé zápletce.Prakticky šlo o vztahové drama,ovšem vše bylo jen načrtnuto,naznačeno a hlavně nedotaženo.Celé je to až moc vykonstruované,přespříliš poklidné a tradiční.Škoda.Buď to chtělo více přitlačit na pilu,či jinak osvěžit,ale pro mě prostě jen skvělí herci toto drama nevytáhli na něco víc. ()

MaMitti

Velmi nevyvážený film – začátek byl naprosto famozní, moc se mi líbil vstup, kdy se členové rodiny připravují na pohřeb své milované dcery a snoubenky, líbilo se mi, jak to zvládají (telefony apod.), líbila se mi cesta auty a míhání okolního světa za jejich okny, svět běží dál, jakoby se nic nestalo….Pak ale začínající film hodně klesnul, naprosto nereálné vylíčení rodičů, kteří přišli o svou jedinou dceru a to ještě tak drastickým způsobem jako je náhodný zastřelení nějakým šíleným magorem (!!!), nedovedu si představit jedinou matku s otcem, kteří by první dny po téhle tragédii reagovali způsobem, jakým bylo předvedeno ve filmu. Hlavní hrdina (Jake Gyllenhaal) hrál naopak přesvědčivě, tomu jedinému bylo tak nějak rozumět a posléze, kdy vyšla najevo další dost důležitá skutečnost, ještě víc věřit tomu, co prožívá. Zhruba od půlky filmu nabírá děj mírně dech, ale opět velmi na střídačku – střídání věrohodných scén (Joe zapomene přijít na domluvenou večeři) s velmi nevěrohodnými scénami (nedovedu si představit člověka, který by pár dní po pohřbu snoubenky, nabízel pozůstalému svou dceru tak tristním způsobem jako tomu bylo ve filmu). Závěr filmu byl vyšperkován dvěma scénami – s matkou a s otcem, kdy se s nimi Joe loučí a oni se vlastně jeho prostřednictvím loučí se svou dcerou, ty byly výborné a vlastně mi stály za to vydržet u tohohle filmu až do konce. I úplně konečná scéna s pohledy nahoru (cielo) je moc příjemná a kvalitou se vyrovnává samotnému začátku. Co ale tento film chtěl říct? Trošku tápu a jeho nevyváženost mi v tom moc nepomáhá…Zajímavé drama, které mohlo být o být o něco zajímavější… ()

cab

Komorní příběh chlapce, kterému zabili snoubenka s kterou se rozchází pár dní před osudným dnem. Stávají se sice přáteli, ale nikdo kromě nich o tomto rozhodnutí neví. A z těmito indíciemi začíná celý film. Chlapec se po zmíněné smrti usídlí u rodiny zemřelé a i když tomu nechce zamiluje se do místní rebelky. Postupně se rodina dozvídá všechny podrobnosti a pravdu, která jim zůstala utajena a chlapec nachází smysl svého života, který hledal. Vše končí šřastně. Herecké obsazení nemá chybu....Hoffman zase září.....Gylenhaal je uhrančivý a velmi perspektivní herec s velkou budoucností a Sarandon je klasicky dobrá........malý film o krizi po smrti blizkého a snahy pokračovat dále v životě. 80% ()

peetriss

Pocity po shlédnutí Půlnoční míle se jen velmi těžce popisují, tento film se musí vidět a je třeba jej vnímat. Brad Silberling zde roztáčí zvláštní depresivně i pozitivně působící koncentrát lidských emocí na pozadí lidské tragédie, občas jemně okořeněný nenápadně humornou příchutí, který ve mně zanechal opravdu zvláštní dojmy. Brad Silberling, který mou pozornost upoutal již svým předchozím Městem andělů, natočil film podle vlastního scénáře (a inspirován vlastní osobní tragédií), který sice není prostý občasných nedokonalostí, ale jako celek na duši diváka působí zcela funkčně a výborně. Vše je podpořeno brilantními hereckými výkony hlavních představitelů: Susan Sarandon a Dustin Hoffman jsou ostřílenými hereckými matadory, což zde také potvrzují, film je však asi nejvíce opřen o výborný minimalistický a uzavřený herecký projev Jakea Gyllenhalla a neopomenu ani zvláštně tajemně půvabnou Ellen Pompeo, která mu skvěle sekunduje. Výborné emocionální drama. ()

AIMÉE

Film se určitě snaží 'nalákat' na zvučná jména. I mé očekávání bylo vyšší. Svým způsobem to není špatný film, jen se mi bohužel začínal vytrácet z mysli hned se závěrečnými titulky. Herecké výkony S. Sarandon, J. Gyllenhaala i D. Hoffmana byly nadprůměrné, plus celkem dobrý scénář a slušná hudba by zpravidla udělali z filmu nezapomenutelný zážitek, avšak tady to bohužel tolik nezafungovalo. Zkrátka to nemá ten pohon, který by zamezil, aby Půlnoční míle nebyla chvílemi pěkně nudná. ()

Kroupa

Předešílám, že hodnotím jako velice dobré tři hvězdy. Co mi zabránilo dát víc je několik momentů filmu, které podle mě do opravdu dobrého filmu nepatří. Hlavně občasná teatrálnost, která útočí na divákův smysl pro realitu poněkud příliš slzychtivě. Navíc myslím, že ve skutečnosti nepřináší nic nového oproti jiným filmům, řešícím podobné problémy. Mám na mysli vynikající Obyčejní lidé od Redforda. ()

RomanHyde

Velmi solidní snímek, který mne chytl hned od začátku. Začíná se pohřbem dcery a kdo tuto informaci nepochytí hned od začátku, ani by to nepoznal. A to se mi naopak velmi líbilo. Přístup k tomuhle tématu, žádné zbytečné hraní na city a jaksi "netradiční" (ikdyž správný) přístup ke smrti člena rodiny (nač tahat duši zpět a nenechat ji putovat kam chce). Skvělé herecké výkony, místy minimalistické režisérské podání, do toho vynikající muzika a citlivá kamera.. Vychází mi z toho komorní nevšední drama se špičkovými herci.. Nezbývá než doporučit.. Ps: Susan Sarrandon zraje jako víno!!! ()

fifi.m

Není to ani týden, co jsem tento film viděla, a jen matně si vzpomínám, o čem vlastně byl (proto nemůžu hodnotit ani jako tříhvězdičkový průměr). Prostě mě to nějak nevtáhlo do děje. Jake Gyllenhaal byl sice sladký :), ale o nějakém velkém hereckém výkonu se tentokrát bohužel hovořit nedá. Ale ono ani nebylo moc co hrát. ()

Heroine odpad!

Co to má být, konverzační komedie? Nebo jen tak, aby se herci nenudili? Díky, ale na osudy hnusných a blbých lidí se dívat nemusím, radši kouknu ven z okna. ()

vlkzbeskyd

Tento snímek určitě nikoho neurazí. Na druhou stranu mě ani nějak výrazně nenadchl. Nebýt skvělého hereckého obsazení (Jake Gyllenhaal, Dustin Hoffman, Susan Sarandon), šlo by o těžkých 117 nim. :-). Z počátku se mi celý film jevil dosti zajímavý....ale přece jen tomu chyběl náboj... ()

Joeey

Tragický příběh v nepřesvědčivém filmu. Kdybych si před projekcí nepřečetl stručný obsah a komentáře, myšlenku bych nejspíš nezachytil. ()

Barak

Film začíná se smrtí Gyllenhaaliho přítelkyně a on teďka i přesto, že je mrtvá, stále bydlí u jejich rodičů, protože má v sobě tak trochu "nepořádek" (víc říkat nebudu, zbytečný spoiler). Vskutku hvězdné obsazení v čele s Dustinem Hoffmanem a Susan Sarandon - jak jinak než skvěle zahrané. Hlavní postavou je zda ale Jake Gyllenhaal, který vypadá sakra mladě, na to, že se měl ženit - příjde mi tam jako takové ďítko mezi nima, která k nim vůbec nezapadá. Z filmu mám hodně zvlástní pocity. Na jedné straně je tu velké prázdno, příliš pomalé tempo, které spíše nudí, než aby nějak zajímavě rozvíjelo psychologickou podstatu filmu, navíc se musíte koukat na Jakea, který působí jako nemehlo, je to strašně nezáživné, blbé.... Ale naopak je tu taková.. poetická atmosféra, která mi zkrátka nedovolila, abych tu televizi vypnul a odešel dělat něco užitečnějšího. Opravdu se to těžko popisuje a ani sám nevím, jak to na mě mohlo působit zrovna tímhle směrem. Každopádně to má ale naprosto úžasnou hudbu, kterou jsem si s každou další písničkou pochvaloval víc a víc. Naopak to bylo s dabingem - hrůza.... ()