Nečekaná smrt dcery je tragickou událostí, ze které se dlouho a bolestně vzpamatovávají rodiče i bývalý nastávající Joe. S každým koncem však přichází i nový začátek...  Mladík Joe Nast uprostřed plánů na svatbu ztrácí to nejcenější - svou snoubenku a s ní všechny své plány a sny. Po její tragické smrti se přesto rozhodne stát se skvělým zetěm jejím rodičům Benovi a JoJo Flossovým, pro které zůstal po smrti jejich dcery "tím jediným na světě". Když ale náhle vstoupí do jeho života jiná žena, musí se nějak vypořádat se svým nechtěným citem i rolí, kterou si před tím zvolil... (oficiální text distributora)

ZekiZeki

Ten film si těžko pouštíte k tělu. Za celých 112 minut filmu (v tomto ohledu je údaj na ČSFD chybný) se mi to nepovedlo. ()

de.ardoise

Nevím, i přes jistou zdlouhavost danou zřejmě nevyspělým řežisérským vedením se jedná o nadprůměrný film. Na který ovšem musíte mít náladu. Ve filmu je dost nápaditých dialogů a scén, které vás chytnou za srdce a které dobře vyjadřují určité vztahy mezi lidmi. Když se zablýskne humorem, je to radostné osvěžení. Kamera a kompozice záběrů jsou vychytané a profesionální. Výkony kvalitní, byť sem tam matné. Hudební doprovod výborně dokresluje celou myšlenkovou atmoféru filmu. Jako celek je film emocionálně vyrovnaný. A poslední záběr prostě nemá chybu. A Jake Gyllenhaala miluji, takže co dodat...Špička to není, ale je to fajn... ()

Sadova302b50

V rámci SIlberlignových filmů, s nimiž jsem už měla tu čest, je Půlnoční míle pro mě ten nejlepší snímek. Propracovaný scénář, nevšední koktejl smutku a bizarního humoru, poměrně zajímavá hudba a velmi solidní herecké výkony (Jake Gyllenhaal rozhodně nezůstával pozadu za svými zkušenějšími kolegy). Pravda, filmu trochu trvá, než se naplno rozjede, ale pak to stojí za to. Za mě 79% ()

raininface

Jeden z příkladů toho, že dobří herci a režisér automaticky neznamenají dobrý film. Tohle bylo tak rozvleklé a nezáživné, že jsem to dokoukal (a druhou * dal) asi jenom kvůli hudbě. ()