Nečekaná smrt dcery je tragickou událostí, ze které se dlouho a bolestně vzpamatovávají rodiče i bývalý nastávající Joe. S každým koncem však přichází i nový začátek...  Mladík Joe Nast uprostřed plánů na svatbu ztrácí to nejcenější - svou snoubenku a s ní všechny své plány a sny. Po její tragické smrti se přesto rozhodne stát se skvělým zetěm jejím rodičům Benovi a JoJo Flossovým, pro které zůstal po smrti jejich dcery "tím jediným na světě". Když ale náhle vstoupí do jeho života jiná žena, musí se nějak vypořádat se svým nechtěným citem i rolí, kterou si před tím zvolil... (oficiální text distributora)

honajz

Sice solidně natočené a zahrané drama, podané však takovým nijakým způsobem, bez větších zvratů a zapamatováníhodných scén. Skutečně, po pár dnech se snímek vykouří z hlavy. ()

Caszidy

Zajímavě neotřelý příběh o velké ztrátě, snaze zaplnit ji a nové lásce, stojící na výborných výkonech Jake Gyllenhaala, Dustina Hoffmana a Susan Sarandon, stejně jako na vždy okouzlující a roztomilé Ellen Pompeo(zde navíc ve své první opravdu větší roli). Potěší i Holly Hunter ve vedlejší roli státní zástupkyně. Skvěle vykreslenou atmosféru Ameriky šedesátých let podtrhuje výborně zvolená hudba. Půlnoční míle je prostě takový malý skromný film, který Vás vtáhne a přes pomalé tempo vyprávění nepustí. ()

bouncer

Nemůžu si pomoct, ale musím tento film označit za průměrný. Příběh není vůbec špatný, herci také ne, ale ve výsledku to prostě není ono. ()

Agatha

První co mě zklamalo byl opět český dabing. Pronikavý hlas výborné herečky a moderátorky Zuzany Slavíkové mi k neméně výborné Susan Sarandon vůbec nepasoval. To už byla lepší i ta T. Medvecká. Ale jinak jsem se nestačil divit. Také se divím tomu hodnocení tady, já bych to tak o 10% pozvedl. Zajímavý a originální námět byl okořeněn pikantními výkony S.Sarandon a D.Hoffmana. J.Gyllenhaal a E.Pompeo se také snažili, ale na hvězdnou dvojici prostě nemají. Na začátku to nevypadá příliš slibně, ale postupně se to rozjíždí v nevšední podívanou. U některých scén nevíte jestli se smát nebo vzlykat. Záverečná scéna spolu s tklivou hudbou mě dostaly. Nemůžu dát menší hodnocení. Ono není někdy na škodu zavítat na druhý program České televize. Někteří by se možná divili o co přicházejí, ale věřim že srdceryvné seriálové scény si prostě nemohou nechat ujít...:-) ()

spaceboyCZ

Film, ktery neni pro kazdeho, neni pro kazdou chvili, je na nej treba mit naladu a chut, i kdyz to na prvni pohled neni znat. Vykon Jakea v roli Josepha zastinuje ostatni zucastnene, jeho uzasna mimika dokaze dokonale vystihnout situaci a to, co prave proziva ve svem nitru... ()

RAiken

Film, který je především krásný v tom, že zcela jednoduše pochopíte, co jím chtěl básník (v tomto případě režisér) říci. Příběh je velice silný, a i když plyne velice pomalu a nepotrpí si na zjevné dramatické situace, přeci jen poznáte, že veškeré drama se odehrává v samotných postavách a jejich pocitech. A je to právě kvůli hercům, kteří těmto duševním dramatům dodávají potřebnou šťávu. Nade všechny vyčnívá Jake Gyllenhaal, který skrze nevyslovené emoce a hrající oči dokáže vyslovit přesně to, co chce říct, i když vlastně mlčí - nádhera. O výběru hudby ani nemluvě... ()

Gann

Clovek to taklhle vidi v programu na 1 hodinu odpoledne a ani od toho moc neceka. O to je milejsi co se z toho po chvili tapani vyklube. Jake Gyllenhaal klasicky vyborny, krasna a sqela Susan Sarandon a Dustin Hoffman o tom clovek ani nemusi nic psat. Celkove je film mozna trosku predvidatelny, ale nevycitejte mu to a nechte strhnout tou pochmurnou a pri tom malebne krasnou atmosferou. Je to vazne moc fajn. ()

Skip

Snaha vyrovnat se se smrtí dcery a snoubenky... Jistě velmi silné téma, ale nějak jsem to těm velkým hercům (D. Hoffman, S. Sarandonová) a Jakeu Gyllenhaalovi nemohl uvěřit. Ne že by hráli špatně, to vůbec ne, ale oni jaksi neměli moc co hrát, a to je pak přes veškerou snahu poněkud problém. ()

Martin741

Aj ked je rezia na urovni, a su tu fajne herecke vykony : Gyllenhaal, Hoffman, Pompeo, Sarandon, stale mi chyba ustredna a strhujuca dejova linia. A na mna je tu prilis vela romantiky. 67 % ()

roorybacky

Pěknej film, téměř na 5*. Bezchybný herecký výkony, citlivá režie, solidní scénář s hodně silnejma momentama a skvělá hudba. Zde vyřčený výtky vůbec nechápu, ale to už tak bejvá. Prý že herci neměli co hrát? No to teda měli. ()

pakobylka

Velké drama, které se s přehledem obejde bez velkých vypjatých scén. Jaké to je, když rodiče zůstanou sami s potenciálním manželem své mrtvé dcery. A jaké to je, když všechno, co zůstalo nevyřčené, nabývá stále větších rozměrů a vyslovit pravdu je čím dál těžší. Velice silné 4* - tu pátou si zatím nechávám v záloze, protože o sobě dobře vím, že při pohledu do očí Jakea Gyllenhaala trochu ztrácím soudnost a tím pádem i smysl pro objektivitu :-) ()

Juto

Toto je veľmi dobre hraný film, ktorý sa vyrovnáva s náhlymi stratami v rodine lepšie, ako by som čakal. Film sa vyhýba obvyklým klišé a prostredníctvom niektorých veľmi silných predstavení nám ukazuje, ako by to mohlo skutočne byť. 6/10 ()

tom88

Zaujímavá dráma s jednoduchou zápletkou, dobrými hercami a skvelou hudbou. Je to pomerne jednoduché a pre mnohých aj nudné , ale mne sa to páčilo a milo ma to prekvapilo. Je to film skôr o vzťahoch a nie nejaká silná dráma. Odporúčam už len kvôli hereckému obsadeniu (Jake, Dustin, Susan, Holly). 75%. ()

czejny

Brad Silberling napodruhé. V blažené nevědomosti jsem urazil půlnoční míli, aniž bych věděl, že tuto cestu kočíroval již zmíněný. O to bylo mé překvapení milejší, když jsem byl nadmíru spokojen i s druhým shlédnutým dílem od tohoto režiséra. Snad za to může právě on, že ty dva mnou shlédnuté filmy, ač jsou smutné, teskní, neveselé, skrývají pro mne velikou dávku energie a snad i optimismu. I přestože začátek této jízdy trochu skřípal, nakonec se náš půlnoční expres s lehkostí rozjel a nechal nás kochat se prostředím temným, snad jen měsícem osvětleným. Příjemné vzezření všech zúčastněných herců bez výrazných výkonů snad jen prospělo k nerušenému snění. Proto nechte mě dále snít, mám půlnoc a okolo mne lítá pět hvězdiček. ()

lennyd

Joe (Jake Gyllenhaal) a Diana Flossová se mají brát. Bohužel jeden maniak jim to překazí a při pokusu o vraždu své manželky náhodou zabije i Dianu. Joe zůstává bydlet u Dianiných rodičů (Dustin Hoffman a Susan Sarandon), společně se snaží projít smutkem ze ztráty Diany, složitým soudním procesem ale hlavně vztahy mezi sebou... Snímku vévodí skvělé herecké výkony hlavních tří představitelů, se zbytkem už je to horší. Zhruba v polovině je naprosto jasné, jak to všechno skončí, takže už zbývá jen se kochat jak si tím ti tři projdou... ()

asirtes

Konečne som ho našiel! Toto je ten správny film, ktorý si určite pustím predtým ako si pôjdem do vane rezať žili. Pôjde mi to ako po masle! ()