Viktor Taransky je režisér, scenárista a producent, kterého v poslední době pronásleduje pořádná smůla. Jeho poslední film byl propadák, teď mu utekla hvězda jeho nového filmu, rozmazlená Nicola. Viktor rozmary herců nesnáší, proto by se bez ní klidně obešel, jenže studio se obává pomsty herečky, a tak raději zruší smlouvu jemu. Zatímco si Viktor vyklízí kancelář, nabízí mu neznámý muž možnost využít "umělé herce". Zničený režisér mu nevěnuje velkou pozornost. Po několika měsících je mu doručen od neznámého balíček s harddiskem a speciálním programem, v němž počítačem simulovaní herci vypadají jako skuteční. Viktor si vybere simulaci číslo jedna, étericky krásnou Simone, kterou obsadí do hlavní role a natočí s ní film za své peníze. A pak se stane něco nečekaného, z jeho nového snímku je obrovský divácký hit a z neznámé herečky superhvězda... (oficiální text distributora)

siloalampa

Námet dobrý, avšak to isté sa nedá povedať o scenári. Prvých 20 minút by mohlo lepšie spracovaným scenárom nahradiť celý film a výsledný dojem by bol určite inakší, pretože jedna celá hviezda je odomňa darovaná len Pačínovi. ()

shereen

Nekoukatelný nesmysl. Bylo mi uplně trapně za Al Pacina. Příběh vůbec nedával smysl. Divím se že tak dobří herci kývli na projekt totálního amatéra, kterému bych nesvěřila ani televizní inscenaci. ()

vla_kor

Milá komedie při níž se může ale nemusí přemýšlet. Nápad obsadit do role režiséra nenávidícího obtížné herce Pacina, který má (spíš neprávem) pověst obtížného herce, byl zajímavý. Škoda, že se nevěnovala větší pozornost scénáři. Není to na Oscara, není to crazy komedie, ale určitě si to pořídím do domácí videotéky. ()

E lan

Námětem možná zajímavé, ale katastrofální zpracování ničí nadějné představení. Všechno je zaobalené v americkém popcornu a s notnou dávkou nesmyslnosti na konci příběhu. Škoda... ()

Slavomír

Krásny film o počítačovej kráske takej neskutočnej, že ľudia si nepripustia že neexistuje:-) Al Pacinova "onemanshow" 100% ()

BDMarty007

Na komedii je to málo vtipné a na intelektuální alegorii příliš povrchní a plytké. Jak kdyby se režisér nemohl rozhodnout, co tedy bude točit a tak je to takové velké nic, které střídá intelektuální úvahy s klišovitými scénami jak z béčkové komedie. Celkový dojem takový studený, ke konci už mi to přišlo jako vyložené trápení (úmrtí a zase oživení Simone...). Tohle se tedy po mém soudu fakt moc nepovedlo. ()

josieaddms

Dneska už se nedá ničemu věřit. Svět - a zvláště svět filmu a médií - je postavený na tom, že buď jim to sežereme, nebo ne. Taransky stvořil dokonalou bytost, která byla idolem celého světa, přesto, že lidi ani netušili jestli skutečně existuje, nebo ne. V dnešní době je možné zalíbit se lidem jakkoli. A Viktor Taransky chtěl jen jedno: Zpopularizovat se. Když ho to pak ale začalo štvát, a jeho vymyšlená kráska ho začala nevědomky ovládat, svět nechtěl uvěřit že Simone neexistuje. Lidi jakmile si něco oblíbí, tak si nesmíte dovolit jim to vzít. Simone byla jejich hrdinka, jejich ukázka dokonalosti, jejich "to co jsme vždycky chtěli být, ale nikdy nebudeme". Lidi jsou kvůli sobě schopni uvěřit čemukoli. Niccol natočil komické sci-fi drama, které si dělá legraci z filmových štábů, a celkově z Hollywoodu. Obsadil senzačního Ala Pacina, a spoustu dalších kvalitních herců a hereček. A vznikl fajn film, na který se dá dívat víckrát než jednou. ()

Melvej

Přemýšlím, jestli byl tenhle film spíš absurdní nebo geniální. Při představě, že by něco takového doopravdy šlo udělat (v dnešní době zcela nepochybně) a dotáhnout do takových mezí, zcela určitě by se zrodil takový fenomén jako ve filmu. Nicméně dnes už by se na to přišlo mnohem dřív, že jde o podvrh. Poselství filmu však vidím v něčem jiném, konec konců to v něm i zaznělo - hloupé požadavky herců, kdy zrak se upírá jenom na ně, protože jsou vidět, a režiséři si už takové pozlátko nevyslouží. Inu tak to holt na světě chodí. Jediné, co se mi nelíbilo, byl konec. Měl se dotáhnout až do toho elektrického křesla a nemít obvyklý americký happyend. Za to dávám hvězdu dolů. Jinak minimálně zajímavá podívaná. ()

Magnolia666

Film zachycuje skvělou myšlenku na téma, co dělá filmové umění uměním, do jaké míry je úspěch díla určen hvězdným obsazením, jak je svět přemedializovaný a zblbý a jak moc jsou hollywoodké hvězdy ikonické. Bohužel je to celé trochu rozvleklé a předvídatelné...a to nemluvím o konci, který je tak sladký, až se mi z toho udělalo trochu nevolno. (Ne, že by happy endy byly špatná věc, ale zrovna v tomhle druhu filmu mohl být poněkud údernější nebo alespoň překvapivější.) ()

aik

Film s výborně napsaným příběhem a super hrajícím Al Pacinem, navíc vážně dobře natočený a s dobrou pointou. Ovšem i ten výborně napsaný scénář má některé až dost blbé chyby(ale jen v maličkostech). A taky si myslím, že ten konec nemusel být až tak pozitivní. Ale to jsou jen drobnosti, které člověk rychle překousne. ()

kebo

Originalny napad o tom ako si ludia dokazu lahko zamilovat niekoho, kto ani nemusi existovat. Tento pribeh ukazuje pracu rezisera, ktory prostrednictvom filmu divakom predklada svoj pohlad na svet, ktory je casto na hony vzdialeny od reality, a ako ludia s obrovskou lahkostou reziserovi uveria vsetko, co im cez film vyrozprava. Myslim, ze sa Andrewovi Niccolovi podarila tato mystifikacia na jednotku. Svoju pracu odviedol rovnako dobre ako v jeho predchadzajucich dielach. Nie je co dodat, snad len tolko, ze Al Pacino je stale v dobrej forme. ()

-tHESWINe-

Al Pacino a Winona Ryder v jednom filmu? Ovšem, někomu se to může zdát hloupé, triviální ... na druhou stranu v tomhle filmu bylo všechno, co jsem chtěl - tedy až na plnou frontální nahotu, drogy a black-jack ... zkrátka splněný sen. ()

Bounded

S1M0NE působí dobře jako komediální satira, ale já ji mám prostě problém akceptovat jako zároveň působivý film. Co je to do prdele za scénáristickou botu, že - SPOLIER - v závěru navrátí Simone k životu vytažení diskety z počítače. Dokážu přehlédnout jednoduchou manipulaci s počítačem, nevysvětlování veškerých papírování a rodného listu filmového idolu (protože to pro film není podstatné a všechno by to nějak šlo), ale co byl ten závěr, to jsem opravdu nepochopil. To už bych radši viděl závěr, kde Pacina skutečně popraví. Tam by se poselství drželo ještě více. Existují satiry, které mají výborný scénář. Ale tento film na mě působil, že si Niccol vzal myšlenku a nadchnul se pro ni tak rychle, že dotočil dřív, než si po sobě přečetl scénář. Po propracované Gattace je to moc škoda. Přes to přese všechno jsem se nahlas několikrát zasmál, jak se po filmovém placu prohání reportéři jako tučňáci za rybou, a konečného hodnocení je mi docela líto. Kdyby film udržel tempo a grácii první půlky, mohlo to být o příčku výše. ()

PaRi

Bylo tady toho již napsáno spoustu, takže bych se jen opakoval. Prostě u mne za 50%. U filmu potřebuji, jako člověk, který se touto profesí sám živí, aby mne vtáhl do děje. Je něco špatně pokud mne vykolejují nelogičnosti a chyby v technice, zvláště pokud ta tu hraje hlavní roli. Asi by bylo hloupé, a považováno za nevzdělanost tvůrců, pokud by se ve filmu z gotiky objevily kostýmy z renezance či z baroka a nevyznívalo z díla, proč je tomu tak. Vůbec jsem nepochopil, do jaké doby je film zařazen. Reportéři měli fotografickou techniku ze šedesátých let minulého století. Režisér měl ve studiu plazmové či LCD obrazovky a do počítače cpe disketu, která se přestala používat někdy v roce 1990! Přitom počítač musí mít výkon nejméně dvoujádrového procesoru s dokonalou grafickou kartou, aby s ním mohl pracovat, jak bylo předvedeno. Není v silách jednoho člověka, který navíc na začátku filmu deklaruje, jak počítačům nerozumí, aby zvládl animaci postavy, která má vypadat jako živá. Tvůrce Avatara by o tom mohl zasvěceně pohovořit. TV relace je uváděna znělkou s plejádou politiků končící někde u Gorbačova a to nejsem z výčtem absurdit u konce. Pokud byl záměr tvůrců docílit určitou nadčasovost, pak jednoznačně nefungoval a filmu nesmírně ublížil. Též se přikláním k hlasům, kterým Al Pacino v této roli vadil. ()