Viktor Taransky je režisér, scenárista a producent, kterého v poslední době pronásleduje pořádná smůla. Jeho poslední film byl propadák, teď mu utekla hvězda jeho nového filmu, rozmazlená Nicola. Viktor rozmary herců nesnáší, proto by se bez ní klidně obešel, jenže studio se obává pomsty herečky, a tak raději zruší smlouvu jemu. Zatímco si Viktor vyklízí kancelář, nabízí mu neznámý muž možnost využít "umělé herce". Zničený režisér mu nevěnuje velkou pozornost. Po několika měsících je mu doručen od neznámého balíček s harddiskem a speciálním programem, v němž počítačem simulovaní herci vypadají jako skuteční. Viktor si vybere simulaci číslo jedna, étericky krásnou Simone, kterou obsadí do hlavní role a natočí s ní film za své peníze. A pak se stane něco nečekaného, z jeho nového snímku je obrovský divácký hit a z neznámé herečky superhvězda... (oficiální text distributora)

Radim

Pro mě průměrný až podprůměrný film, zapamatuji si jen exteriér Simone. První třetina filmu se slibně rozběhne, ale pak se točí neustále dokola. A vyvrcholení filmu mi bylo jasné už v půlce. A protože pracuji v IT, jsou pro mě naprosto neodpustitelné nesmysly při práci Al Pacina s počítačem - prostě se pro mě příběh vždycky zasekl a musel jsem se vztekat. ()

DannyBoy80

Propracovanější pokračování Vrtěti Psem. Komedie to není ani náhodou, nevím jak to tak někdo může brát. Toto je velmi solidní drama, hodně hrůzostrašné. Asi si málokdo uvědomuje, že doba kdy se toto může dít už nastala a kdo ví, třeba se tak už děje. Je moc dobře, že Al Pacino na to upozorňuje. Přetechnizovaná společnost se mílovými kroky blíží k záhubě. Abychom za chvíli nežili všichni ve virtuální realitě "Lepší než život". Skvělý film, skvělé téma. ()

The_Second

Všimnul jsem si toho naprostou náhodou a podle hodnocení jsem neočekával žádnej zázrak. Ale,...to je prostě pecka. 2 hodiny utekly jakoby nic, to se mi až tak často nestává. Al Pacino sice nehraje na oskara, ale to co mu jeho postava dovolí zahraje naprosto s gráciíí a ve scénách kde hraje za Simon je až neuvěřitelně vtipnej (kdo by to do něj řek). Film je naprostá oddychovka, která vás nepustí a celou dobu se budete dobře bavit. ()

angloumene

Problém Simone je, že neukazuje nic nového a ani šokujícího a to i přesto, že by moc chtěla. Využití hologramů a nejrůznějších programů je určitě nasnadě a to dokonce i v mnoha jiných oblastech... Nic dalšího, než ne zrovna přesvědčivé herecké výkony, film už nepřináší. ()

listr

Příjemný film s až moc pozitivním koncem. Al je opět skvělý. Taky výtvarná stránka filmu je pěkná- tedy pokud to nebylo již trochu poníčenou kazetou :) ()

willis

Virus na disketě 5 a 1/4 palce je docela legrační. Celkem příjemná satira z filmového prostředí ale občas to trochu zaskřípe a film by mohl být o něco kratší. (28.12.2005) ()

mota

Úvod je milý, ovšem po půl hodině přestává jeden nápad stačit, a přitom se nabízí spousta nevyužitých myšlenek. ()

Matros

Opravdu skvělý filmový námět je bohužel trochu zkažen (aspoň já si to myslím) posledními cca 12 minutami. Film je velice vtipný, chytrý a pravdivý. Al Pacino hraje klasicky skvěle a prakticky si ukradl celý film pro sebe. Moc se mi to líbilo. ()

Yardie

Komedií bych to nenazval tedy určitě, myslím, že jsem se nezasmál ani jednou. Nicméně, je to velice zajímavý film, resp. námět a věc, na kterou má upozorňovat. Jak jsou lidé snadno ovlivnitelní médii, jak se v podstatě "nikdo" může stát hvězdou, kterou zbožňují miliony, jak je touhu po slávě a úspěchu sebezničující a hlavně, jak je vše relativní a umělé. Nicméně, tak jako tak si myslím, že to nebylo dobře natočené. Jako komedie vůbec, ale námět má silný potenciál. A jako film k zamyšlení to bylo trošku nudné a málo to vtáhlo do děje. Pro mě docela zklamání. Ovšem výkon Al pacino výborný jako obvykle. Film slabší. Howgh! ()

sona123

Al Pacino tak, že se mi i líbil. Zajímavá myšlenka, která bohatě stačí na táhnutí celého filmu. Autoři si s tématem docela dobře pohrávají a zvratů je tu docela dost. Sci-fi to teda není, komedie taky moc ne, ale určitě velmi příjemná podívaná, která rychle uteče. ()

aLPaC

Nevím, možná jsem to nepochopil. Podstatné pro mé hodnocení je však to, že mě to až na pár chvil od začátku do konce vůbec nebavilo. ()

Mikino00

Povedená vtipná alegorie na uctívání pseudo celebrity, kterou všichni prostě chtějí vidět, je velice trefná a pro dnešní společnost naprosto výstižná. Samotná myšlenka je naprosto úžasná, příběh se sympaticky stupňuje a ač je poněkud předvídatelný, přesto potěší. Nesmí chybět ani happy end i povedená potitulková scéna. ()

Ollie235

Nesmírně zajímavý námět i myšlenka, zpracování ale pokulhává. Chybí tomu nadsázka, některé momenty působí zbytečně přehnaně, navíc to ani zdaleka nezvládá utáhnout celou dvouhodinovou stopáž. Když pak navíc přišel ten naprosto stupidní konec, jediné o čem jsem dokázal přemýšlet, je nevyužitý potenciál. Velká škoda. ()

petrskoc

Kvalitní řemeslo, ale bez jakýchkoliv emocí. Ať se ve filmu dělo cokoliv, bylo mi to tak nějak jedno a vůbec jsem s postavami nesympatizoval. Al hraje svůj standard, zbytek se ho snaží dohnat. Těch metafor a odkazů co by satira společnosti, filmového průmyslu a tvorby obecně tam bylo na celou analýzu, ale ve výsledku jsem nějaké sdělení nezpozoroval. Chladný, odosobněný snímek. ()

Kill Bill

Andrew Niccoll si vybírá a píše super věci. Tahle mystifikace světa počítačovou "hvězdou" je perfektně vymyšlená a výborně natočená. Už se těším na "Terminal" :) ()

hell_boy

Velice zajímavý snímek, jehož nejsilnějšími zbraněmi jsou výborný nápad a tradičně skvělý Al Pacino. Nebýt několika těžko uvěřitelných momentů a trochu nemastného, neslaného konce, mohlo to být i lepší, tak je to "pouze" 80%. ()

Greg25

85% Simone je pro mě v prvé řadě film, který hraje na dvě strany na jednu vás pobaví svým vřelým humorem a skvělým Al Pacinem, na straně druhé nabízí otázku, která čím dál tím víc stojí za přemýšlení - vliv médií na lidi a jejich následné chování či pocity sympatie a nesympatie na danou událost či osobu. To vše vám tento film dává přímo pod nos a přikládá k tomu ještě láhůdku pro labužníky ve formě otázky, jsem-li manipulátorem davu a tudíž lžu celému světu či jen určité skupině lidí mám s tím přestát jsem-li v tom úspěšný? To vše jsou otázky, které se nás bezprostředně týkají, ať chceme nebo ne a jsou-li takto dobře zakomponovány do světa filmu se špetkou již zmíněného humoru a oslazeny našimi myšlenkami nad tímto filmem, říkám proč sakra ne??? Dobrou chuť! ()