Viktor Taransky je režisér, scenárista a producent, kterého v poslední době pronásleduje pořádná smůla. Jeho poslední film byl propadák, teď mu utekla hvězda jeho nového filmu, rozmazlená Nicola. Viktor rozmary herců nesnáší, proto by se bez ní klidně obešel, jenže studio se obává pomsty herečky, a tak raději zruší smlouvu jemu. Zatímco si Viktor vyklízí kancelář, nabízí mu neznámý muž možnost využít "umělé herce". Zničený režisér mu nevěnuje velkou pozornost. Po několika měsících je mu doručen od neznámého balíček s harddiskem a speciálním programem, v němž počítačem simulovaní herci vypadají jako skuteční. Viktor si vybere simulaci číslo jedna, étericky krásnou Simone, kterou obsadí do hlavní role a natočí s ní film za své peníze. A pak se stane něco nečekaného, z jeho nového snímku je obrovský divácký hit a z neznámé herečky superhvězda... (oficiální text distributora)

x_ander

Skvěle vymyšlená symbolika reálného světa, jak co se týká businessu, tak osobních vztahů. Al Pacino film táhne kupředu a představitelka titulní Simone ji dává přesně takové - napůl umělé - charisma, které je potřeba. Jen škoda, že v poslední třetině se začne tlačit na pilu až takovým způsobem, že se celá iluze "oblbnutí společnosti" rozpadá. ()

Elessar.

Ten film je v dnešnej dobe tak trefný :) podobne trochu ako Vrtěti psem. A este k tomu je to vtipné. chudak vizionarsky režisér ()

petan416

Film Simone je velice milým překvapením. Vytvořit virtuální herečku, zinscenovat její pohřeb, problémy v rodině a opětovné zrození herečky, to je úžasné! Příjemně též překvapila svým hereckým výkonem rachel roberts. 100% ()

damdamh

Škoda toho, že se na tomhle filmu ještě víc nezapracovalo, protože ten potenciál tady je. Kam až se může dostat celý filmový průmysl a může takhle fungovat???? Obávám se, že vlna animáků, které se sice zatím drží dětského publika, nám dává za pravdu, že tohle jednou možná přijde..... ()

Gor'seye

Tento film by som ohodnotil asi takto: smiech cez slzy. Slzy ľútosti nad Al Pacinom, že som ho prvýkrát videl v úbohom filme s minimálnou myšlienkou a smiech nad úžasnou predstavou moderných ľudí, ako funguje počítač a technika. Myslel som, že už dávno pominuli časy filmov, kde stačilo len vybrať zavírenú disketu z mechaniky a systém sa sám opravil. Nehovoriac o tom, že program sa obnovil aj napriek tomu, že disk (na ktorom bol uložený) nebol pripojený k počítaču.... Možno sa na to pozerám až príliš technicky, ale z technického hľadiska je to film spred 10 rokov. ()

veverysiak

Poučný kúsok využívajúci virtuálnu realitu na odzrkadlenie viacerých horších stránok ľudstva, pokľudné tempo a takmer neviditeľný humor filmu skôr ubližujú, na takú priehršť alegórií by to chcelo viac šťavy, takže 60%. ()

jopal

Sc-fi komedia, tak naco za tym hladat viacej. Vyborny Pacino a nebyt tych par nezmyslov, bolo by hodnotenie vyssie. ()

Alfonso198

Nemám rád role, ne - nesnáším role, kde se herec vyjadřuje jako debil, z čehož vznikají situace naprostého nepochopení a z těch těží příběh až do samotného konce. Tady mi to role Viktora Taranskyho splnila dokonale. A zbytek filmu je, přinejmenším po technické stránce, taky slušně děravej. A nějaká alegorie mi to nijak nezpestří. Jako sci-fi nefunguje, jako fantasy nefunguje, jako drama taktéž ne a jako komedie už vůbec. Vlastně netuším, proč jsem dal 3 hvězdy... ()

v.indruchova

Tím stylem jak je to natočené mám pocit, že se vracíme do let před rokem 2000. Něco mi tam chybí. Je to pěkný fejk a krásně se to daří. Dobrá nedělní oddychovka. Najde se zde dost logických nesrovnalostí, ale dobře se na to dívá :) ()

moriero

Je to úžasná hollywoodská satyra s realistickou pachutí blízké budoucnosti. Nějak od poloviny filmu jsem začínal tušit, kterým směrem se bude ubírat, přesto mě konec totálně převezl a nadchl. Geniálnímu Alovi musel tuhle roli někdo ušít na míru. ()

jjjerry

Pro mě velké zklamání. Nuda, nereálnost a přehánění. Možná to chtělo více komediální složky a mohl to být dobrý film. ()

kolly13

Vidět mafiána Pacina v pseudokybernetickém snímku, je přinejmenším zajímavé. A ano, je to přitažené za vlasy, ale koncepčně to není úplně špatně a napovídá to zapojení technologie do mediálního prostoru. Zbožštění Roberts je zajímavý počin a přestože se ji člověk překouká, prvotní vjem je opravdu opojný :). ()

zager

Eh, tohle mi prislo tak nesmirne pritazene za vlasy a derave, ze jsem v polovine film opustil. Myslenka zajimava, ale dobra forma zdaleka neznamena dobry film. ()