Viktor Taransky je režisér, scenárista a producent, kterého v poslední době pronásleduje pořádná smůla. Jeho poslední film byl propadák, teď mu utekla hvězda jeho nového filmu, rozmazlená Nicola. Viktor rozmary herců nesnáší, proto by se bez ní klidně obešel, jenže studio se obává pomsty herečky, a tak raději zruší smlouvu jemu. Zatímco si Viktor vyklízí kancelář, nabízí mu neznámý muž možnost využít "umělé herce". Zničený režisér mu nevěnuje velkou pozornost. Po několika měsících je mu doručen od neznámého balíček s harddiskem a speciálním programem, v němž počítačem simulovaní herci vypadají jako skuteční. Viktor si vybere simulaci číslo jedna, étericky krásnou Simone, kterou obsadí do hlavní role a natočí s ní film za své peníze. A pak se stane něco nečekaného, z jeho nového snímku je obrovský divácký hit a z neznámé herečky superhvězda... (oficiální text distributora)

Smileface

I Když má film svoje slabší momenty i některé logické chyby Rachel Roberts je tak úžasná že vás u obrazovky prostě připoutá. Každopádně jde o zajímavý film o manipulovatelnosti lidí a **** si určitě zaslouží. ()

slovan1

Čekal jsem více... Ono je to určitě pro mnoho filmových nadšenců veledílo, ale ja jsem od toho očekaval pořádnou jízdu. Námět mě navnadil ale bohužel nejsem spokojen. ()

LadyVader

To jsou všici ti lidi ve filmu naprostí debilové že vůbec nic nepoznali? Ptákovina.. navíc Simone žádná buhvijaká kráska není. Winona je teda stokrát hezčí. ()

BMAJTZ

Nechtěl bych žít ve světě kde z vás jeden film udělá takovou celosvětovou hvězdu přestože o vás nikdo neví vůbec nic. Zařazení do žánru sci-fi se v tomto případě taky nehodí a osobně komedie je to taky jenom tak trochu. Je to úsměvný film, ale že bych se u toho nějak extra bavil? ()

Maynard.

Tak po hooodně dlouhý době sme si doma dali nějakej ten novej film, páč je teď období MS ve fotbalu a letos mě to docela zajímá, takže rači dám přednost před fočusem než před filmem. Jo a taky je to tím, že prcek chodí chrápat celkem dlouho, takže není v našich možnostech si pustit film na jeden zátah a na víc zátahl už je to o ničem :o). No, tenhle rejža je fajn, sám si i píše scénáře, což je obdivuhodný. Ale něco mi tady chybělo. Simone dobrej nápad, ale celkově spíš taková nuda. Až teď se dozvídám jak to vlastně skončilo, páč sem u toho asi tak 2x usnul :o). Což znamená, že mě to nebavilo. Ale sem rád, že sem aspon něco viděl... ()

PALINO

Námet filmu pôsobí sviežo a zaujímavo, ale pri pozeraní som sa miestami nemohol ubrániť dojmu, že keby tu nehral Al Pacino (ktorý podáva tradične dobrý výkon), bola by SIMONE niečím, čo sa hodí skôr pre videopožičovne a nie pre kino (a napokon u nás to tak aj dopadlo). Ale to neznamená, že by SIMONE bolo nejaké nevydarené béčko. Ak už nie je vynikajúcim filmom, tak aspoň dobrým, zábavným a vtipným, ktorého pozretie nie je vôbec zlou voľbou. P.S. Ak sa vám SIMONE veľmi páčila, vydržte až do konca záverečných titulkov. ()

NICOX

Film se spoustou známým jmen, ale ty to nezachránily. Btw Al Pacino se mi do toho filmu nějak vůbec nehodil (ale tim nechci říct, že by hrál špatně). Přišlo mi to uplně nelogický, nedomyšlený.. Ale ta základní myšlenka byla docela dobrá. Rozhoduju se mezi 2 a 3*. 55 % ()

BluT

V celku příjemnej film, kterej má ale scénář, kterýmu se prostě nedá věřit. Že vytvoří slečnu na kompu a pak ji dostrká do všech filmů. No ok, je to zatim sci-fi, jinak to trvá spoustě lidí mnoho času, než něco takovýho dokážou, ale jak ji kryje před veřejnosti, hologram před 100k lidma atp. to je prostě pakárna. A takovej pocit jsem měl u tří čtvrtin filmu. A taky nevim, jak tam dostali Al Pacina. Film mi přišel takovej nemastnej, neslanej, průměrnej... ()

Herráček

Celej film je postavenej na opěvování herečky, která vlastně neumí hrát... Ale vždyť... K čemu jsou vlastně herci... Vlastní lži jednou všechny doženou... A mnohdy dokonce předeženou... Ale proč to sakra musí rozuzlit zrovna zase Deus ex machina v podobě dcery... A to šťastné zamilování na konec? To snad ani ne... ()

Han22

Simone se mi líbila - sice prvoplánově, ale trefně ukazuje tu nádhernou nesmyslnost některých celebrit, které žijí své virtuální životy hlavně díky šíleným fanouškům a vlezlým novinářům, kteří se neštítí skutečně ničeho, aby se přihřáli na slávě svojí celebrity. A hlavně - jak snadno se dá taková celbrita vytvořit a že si může skutečně dělat a říkat co chce a pořád ji lidi budou zbožňovat (skvělé scénky s prasaty a v talk show). Jinak standartně výborný Al Pacino, kterýmu bych uvěřil, i kdyby hrál 20letýho černošskýho hopera a překrásná Rachel Roberts. A taky hlavně konečně sci-fíčko, u kterýho se nemusím pomalu stydět, že se na něj koukám. BTW: Kolik takových umělých celebrit je asi u nás? :)) ()

jondoe

Jedine co ma napada povedat k tomuto filmu je ze je zvlastny. Taktiez moc nechapem Al Pacinovu ucast na tomto filme. On predca nikdy nebol a ani nikdy nebude komikom. Aj napriek tomu vsak mozem povedat, ze sa z ulohou vysporiadal celkom obstajne a vlastne iba vdaka nemu som si tento film pustil a iba koly nemu som ho aj dopozeral. Nie je to vylozene zly film, ale mne nesadol a tak povediac som ho takmer cely pretrpel z ocakvanim, ze sa mi zapaci. Ale nestalo sa. Jedna hviedza za Ala a jedna za vzdy sympaticku a v tomto filme aj skvele hrajucu Winonu Ryder. Ale inak nic moc. ()

Devadesát Dva

Nepříliš známý snímek s přesným Al Pacinem. Al hraje filmového scénáristu Viktora, ten se zrovna nachází v těžkém období kariéry - přichází o práci. Ale jako na zavolanou se objeví Hank, vědec a velký fanoušek Viktorových filmů, který Viktorovi odkáže dokonalou PC simulaci ženy - S1m0ne (Simone). Viktor se rozhodne, že (již zesnulého) Hankova výtvoru využije tak, jak Hank zamýšlel - a tak S1m0ne obsadí do svého téměř nezrealizovaného filmu. ____ Okolo dokonalé ženy a herečky se následně strhne mediální humbuk - Viktor bublinu ještě víc nafukuje tím, že S1m0ne líčí jako reálnou osobu, samotářku, co se straní publicity, poskytuje rozhovory jen online a nikdo tak neví, že jde vlastně jen o simulaci. Davy šílí. Viktorovi se neustále daří vše tutlat, ale nakonec mu jeho dílo přerostle přes hlavu. ____ Vrchol Niccolova snímku a satiry na filmový průmysl graduje až do momentu, kdy se zoufalý Victor snaží Simone, jejíž účel přeroste tam, kam nechtěl, smazat a je obviněn z její vraždy... a nikdo nechce věřit, že jde jen o jedničky a nuly. ____ Vyloženě mě bavilo sledovat takový příběh... a to je to jediné, o čem to je - bud vás námět osloví a nebo začnete, jako idiot, hledat chyby. Navíc tam i občas probleskne myšlenka z oblasti filmu, které jsem nakloněn, nebo mě zajímá. Jde tu nádherně vidět, jak se Oscary dávají ze sympatií, nikoliv za výkon. Al Pacino, jako vždy, prostě svůj. Mladičká Evan Rachel Wood v roli dcerky mě taky překvapila. A ten konec... ()

Lukoboss

Námět je dobrej, fakt dobrej, zvlášť když si uvědomím, z jakýho je to roku. Dneska se v podstatě tímhle stylem točí a nikoho to už nepřekvapí. Tzn. A. Niccol svým příběhem trochu předběhl dobu a ukázal něco, co dneska známe. Nutno říct, že kromě myšlenky je velice slušnej i výkon Al Pacina, ostatně od takových mazáků se to vlastně očekává. Pěkně tam byla ukázaná fanatičnost okolí - lidí, kteří by udělali cokoliv, jenom aby se mohli s "NÍ" setkat nebo aby byli součástí "JEJÍHO" filmu. A ani nepřemýšleli nad tím, že je to všechno vlastně celý divný. Druhá rovina ukazuje Simonina tvůrce, jak propadá tzv. Pseudologia fantastica - známej jev, kdy se opakováním lži stává realita a dotyčná osoba této fikci natolik věří, až jí propadne. Toto jsou věci, který mají sílu a dá se na nich krásně stavět. Bohužel ale A. Niccol asi moc nevěděl, jak to má celý uchopit a kombinoval drama s komedií a černým humorem a tak nějak jezdil ze strany na stranu a za celou dobu se neustálil. Jako by nevěděl, co vlastně chce natočit. A to je důvod, proč dávám nakonec průměr. P.S.: Je to trochu na principu Truman Show, ale slabší. ()

BlueZero

Tak ako nereálna bola herečka vo filmoch neúspešného režiséra, tak nereálny bol aj tento film. Nejde ani tak o vytvorenie takej postavy, ale o správanie ľudí, túžba spoznať hviezdu, ktorá sa stáva mániou. Je pravda, že ľudia majú radi nepoznané, ale správanie ľudí v tomto filme bolo prehnané. Herecky ma najviac zaujala Evan Rachel Wood, ktorá skvele stvárnila režisérovu dcéru. ()

Hopper

Zaujímavý námet, ktorý vôbec nemusí byť tak odtrhnutý od reality, ako sa zdá. Film stojí a padá na výkone Al Pacina, ktorý je štandardne dobrý, ostatní sú už len postavičky. Škoda logických dier, inak by mohlo byť hodnotenie ešte vyššie, ale práve tieto ma ubrali o ešte väčší pôžitok z filmu. A že by to naozaj bolo tak ťažké skoncovať s vlastným výtvorom ?? ()

The_Second

Všimnul jsem si toho naprostou náhodou a podle hodnocení jsem neočekával žádnej zázrak. Ale,...to je prostě pecka. 2 hodiny utekly jakoby nic, to se mi až tak často nestává. Al Pacino sice nehraje na oskara, ale to co mu jeho postava dovolí zahraje naprosto s gráciíí a ve scénách kde hraje za Simon je až neuvěřitelně vtipnej (kdo by to do něj řek). Film je naprostá oddychovka, která vás nepustí a celou dobu se budete dobře bavit. ()

Shakeus

Zajímavý nápad, ale tak do Krajních mezí. Anebo to chtělo zpracovat úplně jinak. Ne takto lacině, béčkově a nedůvěryhodné. Dvě hvězdičky jsou možná moc, ke konci jsem přemýšlel, že to vypnu. Ani velký Al to nezachránil. ()