Viktor Taransky je režisér, scenárista a producent, kterého v poslední době pronásleduje pořádná smůla. Jeho poslední film byl propadák, teď mu utekla hvězda jeho nového filmu, rozmazlená Nicola. Viktor rozmary herců nesnáší, proto by se bez ní klidně obešel, jenže studio se obává pomsty herečky, a tak raději zruší smlouvu jemu. Zatímco si Viktor vyklízí kancelář, nabízí mu neznámý muž možnost využít "umělé herce". Zničený režisér mu nevěnuje velkou pozornost. Po několika měsících je mu doručen od neznámého balíček s harddiskem a speciálním programem, v němž počítačem simulovaní herci vypadají jako skuteční. Viktor si vybere simulaci číslo jedna, étericky krásnou Simone, kterou obsadí do hlavní role a natočí s ní film za své peníze. A pak se stane něco nečekaného, z jeho nového snímku je obrovský divácký hit a z neznámé herečky superhvězda... (oficiální text distributora)

Sabrewulf

Ve filmu mě neuvěřitelně štvala ta demence a stádovitost lidí. Jasně, o to přesně šlo, o tom ten film v podstatě je, jenže kdyby v tom filmu došlo na pravdu a tupé stádo by si tak uvědomilo, že byli za blbečky, tak dám i 5 hvězd. Takhle jen čumíte na tupé stádo, které dál zůstane tupým stádem, beze smyslu, bez zadostiučinění. Na pěst. Když chci vidět lidskou demenci a tupou stádovitost, tak si zajdu do supermarketů nebo se projedu třeba v městské hromadné dopravě a nemusí mi to strkat do ksichtu ještě ve filmu. A za tu scénu k popukání, ve které se v Egyptě na pyramidách či v Turecku promítá Američanka anglicky zpívající a osazenstvo to v tisícovkách nadšeně sleduje, bych dal režisérovi/scénáristovi ránu do držky, abych ho posadil zpátky na zem, byť jde o sci-fi. ()

Magneto

Takže po prvé je tu Rachel Roberts...Maximálne dokonalá žena!!! Nie je iba dekoráciou...Je to socha,ktorej režisér vdýchol život ako Prométeus (Taransky a Niccol) Po druhé,Al Pacino...geniálny herec.Po tretie Andrew Niccol...mierne nadpriemerný režisér s pár zaujímavými projektami....A film? Hodnotenie záleží na tom,z akého pohľadu sa na snímok pozriete.Ak sa budete vŕtať v podrobnostiach a technických nemožnostiach,tak vás film znechutí---Ale ak máte radi nadsazku a paródiu,trocha futurizmu a fetišizmu ;-) tak si tento film užijete. Zaujímavé zamyslenie ponúka koncepcia manipulácie s médiami a ľudmi samotnými...Ano režisér načrtne určité témy,ktoré som ešte nikde vo filme nevidel v takejto originálnej forme.Okrem toho film obsahuje plno skrytých vtípkov na mediálne známe celebrity... ()

Savo

Když této sci-fi komedii odpustím pár "úletů" musím přiznat že jsem se opravdu výborně bavil. Ačkoliv jsem od režiséra výtečné Gattacy čekal něco trochu jiného, zklamaný v žádnem případě nejsem ba naopak. ()

Cushing

Chytré, vcelku docela šetrné nakopnutí filmového průmyslu, především hollywoodského, stejně jako mediálních tanců kolem showbyzu. Dá se to vidět znova a to není málo. ()

mickyreed

Film dobře poukazuje na to, jak snadně mohou lidé žít v iluzi. A když se jim líbí, nechtějí si přiznat, že je špatná nebo dokonce, že to v co věří není vůbec opravdové. Navrch znova excelentní Al Pacino a velmi dobrá Evan Rachel Wood v roli jeho dcery. ()

lennyd

Viktor Taransky (Al Pacino), známý hollywoodský režisér, sní o svém dokonalém filmu. Jenže hádky z investory, šéfkou studia (jeho bývalá žena), ale hlavně s rozmazlenými herci mu neustále brání svůj film dokončit. Jednoho dne jej osloví tajemný Hank Alano (Elias Koteas) s nabídkou virtuálního herce - ale Taransky jeho nabídku odmítne. Po Alanově smrti je mu doručen balíček s programem, ve kterém si sám vytvoří novou herečku - krásnou SIMulation ONE, Simone. A z dokončeného filmu je rázem hit a Simone nejžádanější herečkou... Když jsem tento film viděl poprvé, byl jsem z něj tak nadšený, že si probojoval cestu do mých Top10 (a Andrew Niccol do mých Top5 v režisérech). Po druhém shlédnutí už jsem byl o chlup střízlivější - ale to neznamená, že by se mi S1m0ne nelíbila (i jako film i jako herečka :) ). Filmu (samozřejmě) vládne výborný Al Pacino - ale zmiňovat něco o jeho hereckém výkonu by bylo jen házením hrachu na zeď a krásná (pokud máte rádi blondýnky) Rachel Roberts. Kdo by v roce 2002 řekl, že "virtuální" herci budou v roce 2010 téměř standardem... ()

Pavlínka9

Andrew Niccol je člověk se skvělými nápady :) Simone je vynikající ukázkou toho,jak svět dokáže ovládnout počítačová grafika (a to je snímek z roku 2002) a také to, jak dokáží být lidé posedlí známou osobností a jsou schopni pro ni udělat cokoliv. Se Simone se nikdy osobně nesetkali a tak nemůžou vědět jaká skutečně je, ale přesto jsou jí přímo posedlí. Dobrá byla taky snaha Viktora Simone zničit :) A ono ne :) ()

Minimie

Většinou nejsem z těch, co by jim vadil za vlasy přitažený děj. Ale aby někdo natáčel filmy bez toho, aby se jeho hlavní hvězda jedinkrát ukázala na natáčení, nebo nedejbože někde na veřejnosti? Pardon, ale to je na mě trochu moc. ()

Brain-D

Tahle alegorie hodně pobavila. Takový zvláštní film o umělé herečce, kterou stárnil Al. Z těch novějších filmů s Al Pacinem je tenhle zatraceně zdařilej. ()

JohnSmith

Celkem zajímavé, trošku praštěné a úchylné. I když nevím co bylo úchylnější, jestli chování novinářů nebo režiséra v podání Al Pacina. ()

VanTom

Hollywoodská satira postrádala ostrost, napravování (ex)manželských vztahů opravdovost, komické výstřelky vtip a sebeuvědomění drama (kdo stvořil koho?). Základní myšlenky mohly vypadat dobře v počítači, ovšem zasazení a nabobtnání konceptu do reálných kulis se jevilo tak nemožně neuvěřitelně, že ze všech nutně dělalo hlupáky. ()

cross

Dobrý nápad a zvučné obsazení ještě nemusí znamenat dobrý film. Simone se rozhodně nestane takovou hvězdou na nebi filmových objevů, jakou by si jistě přála - pročpak? Film osciluje mezi žánry a většinu své stopáže spíše nudí...Přestože se zdálo, že oslní především originálním a nápaditým scénářem, právě na těchto pozicích notně pokulhává. Zajímavá podívaná, ale se spoustou logických nesmyslů a nezvládnutým (a hodně ulítlým...) závěrem. ()

Elrond88

90%, hodnocení by mělo být dostatečně subjektivní a založené na pocitech, jaké jsem měl při sledování - a v tom případě nemůžu dát méně než *****, pokud se nad filmem víc zamyslím, nad herci, nad obsahem, nad námětem a hlavní myšlenkou, neboli "co tím chtěl autor říct", stále se mi film líbí a dávám vysoké hodnocení ()

klima777

Vtipné. Občas nelogické a takovým zvláštním způsobem aktuálně neaktuální (což je samozřejmě pouze "dojmologie"), ale dobré. Futuretro. ()

greetchen

Velmi zajímavý námět, alegorie, která nutí k zamyšlení, obzvlášť dnes. Navíc parádní výkon Al Pacina, tohle byla v podstatě jeho one-man-show. SPOILER!!! Škoda jen toho konce, spíše než téhle úsměvné tečce bych dala přednost finále, ke kterému to ještě pár minut před koncem směřovalo. ()

Ravi

Velmi působivý snímek o režisérovi a jeho imaginární herečce, která mu přerostla přes hlavu. Nebýt amerického happyendu a škrobeně strojeného,někdy dokonce až plastického, děje, byl by to takový malý objev mezi nízkorozpočťáky. Ale zase nebýt Al Pacina a dobře a dramaticky ventilované zápletky, nestál by tento snímek za zmínku. Takže bych to viděl na trochu lepší průměr, který je nutno vidět pouze tehdy, máte-li rádi Al Pacina, nebo lehké Sci-Fi. 60% = 3/5 ()