V tomhle království je opravdu něco v nepořádku. Paní královnu (I. Janžurová) sužuje hypochondrie, princezna Karolínka (D. Patrasová) je rozmazlená, rádce (J. Krampol) je proradný a vypočítavý. A všichni ráčkují, protože to princezna považuje za znamení urozeného původu. A pak je tu syn chůvy (J. Bohdalová), zahradník Kryštof (J. Čenský), který princeznu tajně miluje. A tak je jen na něm, aby jí napravil hlavu… "Já nemám zámek", "Kdekdo to ví" a hlavně "Královské reggae". To jsou jen některé z nezapomenutelných písniček dnešní veselé pohádky. Pojďme se společně znovu podívat, jak to dopadne s princeznou, která si zakládala na svém „urozeném er“… (Česká televize)

pekas

Kult téhle pohádky mě nikdy nezasáhl. A nezachrání to ani slavná Krampolova postava. Slabá trojka (51%). ()

Stejšn

No, je to jedna z mnoha studiovek té doby, inscenací navzájem podobných jako vejce vejci. Stejné kostýmy, stejné dekorace, herci, kamera, osvětlení. Ovšem "hum-baba-hů" učinila Princeznu která ráčkovala nesmrtelnou. ()

habertek

Tuhle pohádku hrozně kazí nízkorozpočtovost...hrozné kulisy i kostýmy. Nebýt toho by byla pohádka na ty 4* určitě:) ()

imarvin

I když už mám dávno za sebou doby, kdy jsem žral všechno kolem Dády Patrosové, i když do mě v kině tlačí 3D, přesto si tuhle televizní pohádku pustím rád. Pořád mě pobaví hypochondrická královna, ráčkující princezna, vlezlý pan rádce. A komu se to nelíbí, tak to je mi u prrrrrdele... ()

PlayEasy

Vcelku to ujde, protože herecké výkony Krampola a Janžurky byly fakt dobré a tím pádem vytvořili příjemnou atmosféru, která toto malé dílko provází přes celý film a proto vznikla další vcelku příjemná česká pohádka. 60% ()

majky19

Tuto pohádku jsem viděl snad jen dvakrát, a musím říci, že ve srovnání zejména s dnešní produkcí nebyla vůbec špatná. Představila se v ní totiž celá řada předních, oblíbených českých herců, počínaje samozřejmě Dádou Patrasovou a Janem Čenským a Ivou Janžurovou s Jiřkou Bohdalovou konče. V paměti mi ale utkvěla zejména díky postavě proradného a ráčkujícího rádce v podání Jiřího Krampola, který se své role zhostil opravdu velmi dobře. Navíc je pohádka doprovázena řadou milých písniček, které si snad většina z nás z dětství pamatuje. ()

ostravak30

Vynikající herecké obsazení, legendární hlášky a hlavně písničky a samozřejmě vtipné dialogy, to jsou hlavní atributy nezapomenutelné pohádky, ke které se s oblibou vracím. Není mnoho kvalitních studiových pohádek, tohle je však jedna z nich. Jiří Krampol udělal ze své postavy v podstatě legendu. Důkaz, že i pohádka natočená ve studiu se dá udělat kvalitně a mohou ji s oblibou sledovat nové a nové generace diváků ()

Pitryx

Legrrrační pohádka kterrrá mne vždy pobaví a rrrozesměje, i když už pointy znám. Nemohu se zbavit pocitu, že nejprrrve našli herrrce a pak jim teprrrve psali rrrole na tělo. Zábava prrro celou rrrodinu je zarrručena. Doporrručuji. ()

subic

To je tak blbý, až je to vlastně docela dobrý. Janžurka 44 let, Dáda 29, Čenský 24, Bohdalka 54, Krampol 46 a všichni tu zpívají ty děsivé songy. Je to jedna z řady pohádek, kdy hrál Česnký buď prince nebo aspoň nápadníka nějaké princezny. Společně s Dádou mám ještě o něco radši pohádku Koloběžka první (1984). 7/10 ()

natalanka

Pohádkový muzikál s hypochondrickou královnou, nafoukanou, ale v koutku duše hodnou princeznou, zahradníkem a správcem. Královské regéééé se stalo hitem. :-)) ()

Danulinda

Pro mě klasika české pohádkové komedie, ve které zaperlil snad každý zúčastněný. Duet Honzy Čenského s Jirkou Krampolem je ten správný "rockový" nářez, Janžurka s Bohdalkou klasika jako vždy a nápad s rrráčkovacím krrrálovstvím je prrrostě superrr. ()

Víteček

Slabší trojka. Často stupidní a nelogické, ale mám rád pohádky. Největšími klady jsou Jirka Krampol, kterého jinak vážně nemám rád, a Královské reggae. Jinak dosti průměrné až podprůměrné. Opět jen pár kulis, celkem mi to jde na nervy. (Viděl jsem naposledy týden po "Princové jsou na draka", kde je to zcela to samé.) ()

Skytavka

Jak Jiří Krampol, tak se mi zde vyjímečně líbí i Jan Čenský s tou přilbou, když dělá ráčkujícího šaška. Sličné eR je vskutku působivé a originální! ()