V tomhle království je opravdu něco v nepořádku. Paní královnu (I. Janžurová) sužuje hypochondrie, princezna Karolínka (D. Patrasová) je rozmazlená, rádce (J. Krampol) je proradný a vypočítavý. A všichni ráčkují, protože to princezna považuje za znamení urozeného původu. A pak je tu syn chůvy (J. Bohdalová), zahradník Kryštof (J. Čenský), který princeznu tajně miluje. A tak je jen na něm, aby jí napravil hlavu… "Já nemám zámek", "Kdekdo to ví" a hlavně "Královské reggae". To jsou jen některé z nezapomenutelných písniček dnešní veselé pohádky. Pojďme se společně znovu podívat, jak to dopadne s princeznou, která si zakládala na svém „urozeném er“… (Česká televize)

Mrkvič

Díky jedné písničce a Krampoulovi jde o nezapomenutelnou písničku. Zbytek té hodiny je ale jen čekání na tyhle dvě věci. ()

Lachtaan

Dávám průměr jen za tu obrovskou nostalgii z dětství, kterou s sebou tahle kdysi až děsivá role Ivy Janžurové nese. Mám ji mnohem radši pro její působení ve Světácích nebo Čtyři vraždy stačí, drahoušku! ()

Zdeňka

Na pohádku dost zvláštní. Především se mi nelíbili kostými, Jiří Krampol a některé písničky (dodneska mám šoky z písničky paní královny o nemocích). ... když neříká krásné eR, tak ten si říká o malér ... Já to své eR stále piluji:-) ()

pytlik...

Stejně je zajímavý, že dva nejšpičkovější světoví choreografové se narodili zrovna v Československu. Jeden z nich vymyslel Krampolovu kreaci v legendární písni této pohádky, a druhý se podepsal pod tímto úžasným klipem. ()

lucascus

Některé písničky už zdomácněly, třeba "Královské regé". Nejlepší však byla Janžurová ve svém roli královny - simulantky. ()

PollyJean

Kdo ji viděl v dětství, nikdy ji nezapomene. Navíc jedna z velmi mála pohádek, kde písničky nejsou jen hluchá vata, a to je co říct. ()

manonfire

Čenský v jedné z mála sympatických rolí, Bohdalová jako obvykle fenomenální v každém detailu, Dáda moc pěkná, byť nikoliv tak erektilně podnětná jako v případě Xénie či "Čertovské" princezny sviňky Dany Bartůňkové. Králem, byť nekorunovaným, je ovšem majitel nejvděčnější role Racionálně-Retardovaného-Rétora-Rádce, jemuž kultovní status neunikl ani přes televizně maximálně nevýpravný háv. Krampolovo Humbabahuuu s jeho rozkošně "progresivním" tancem je chytlavé samo o sobě, a skvělý text to pak jen umocňuje v hit hitů. 80% ()

blackkocour

a tak to chodí den co den v našem zhuleném království, aneb nejbrakovitější a obzvlášť ta nejlepší televizní, ba až divadelní pohádka vůbec. A ráčkování mi nejde tolik jako pečení [jasně že perníku], ale jednou se to er naučím.. ()

lskala

"éérrr mě pasovalo na prrůměr, kdo nemá err nemá charrakterrr" Hodně populární pohádka, která by mohla originalitu vyučovat. 80% - 4**** ()

herr_carter

Umbaba um,umbaba umba umba,umbaba um...dříve mi to přišlo vtipné, dnes bych Krampola s Janžurovou zastřelil.............moje hodnocení = 4 z 10. ()