Láska s výstrahou

Láska s výstrahou

Dva týždne na zaľúbenie

Komedie / Romantický

USA / Austrálie, 2002, 97 min

Nemáte rádi Sandru nebo Hugha? Tak to se rovnou obraťte zády a půjčte si něco s...třeba...s...s Nicole Kidman a Rayem Liottou! A dobře vám tak!! Já se radši podívám na velmi povedenou romantickou komedii s perfektními hereckými etudami dua Bullocková - Grant. Je těžké posoudit, kolik vtipů, vtípků a narážek bylo už ve scénáři - mám totiž takový pocit, že tihle dva k sobě skvěle sedli, a že spousta viděného je jen a jen zásluhou improvizace...A v tom případě smekám klobouk! Mimochodem, "Láska s výstrahou" je vcelku trefný distribuční název - o lásku (k protějšku, ke komedii, k roztomile zásadové a energické Sandře a k požitkářskému nadhledu Hugha Granta) jde totiž především, a co se týká té výstrahy - nemáte rádi Sandru nebo Hugha? Ale to už bych se vrátil zpátky na začátek...(11.12.2006)

• Djkoma

Oddechová nudná romantická komedie s jako vždycky příjemnou a hezkou Sandrou Bullock a mým neoblíbencem, anglickým oplzlým "hodným" chlapcem Hugh Grantem. V celém filmu stojí za zmínku jedině Sandřin rychlí jazyk a její zajímavé poznámky :-))(24.4.2005)

• sinp

Nevýrazná komedie může děkovat vyšším silám za účast mezinárodních hvězd, bez nichž by Láska s výstrahou sklouzla ještě o poznání níž. Grant opravdu nemá co hrát a tak není divu, že ho Sandra Bullocková převálcuje na celé čáře. Její výkon však kazí trapné přehrávání, jehož se dopouštějí jen řadový herci. Vtipu i romantiky je tam pramálo a samotný konec snad už ani nemůže být klišovitější.(18.7.2005)

Opravdu vtipná místa se (hlavně v dialozích) najdou, ne že ne. Celá první půlka je vlastně docela svěží, ale jak říká G. B. Shaw, i šťastná hodina má jen 60 minut. Celé to působí spíš tak, že Grant a Bullocková se coby dva matadoři žánru zdáli producentům jako dobré lákadlo a scénář se jim šil na míru tak, aby se vzájemně co nejvíc ošlehali jízlivostmi. To funguje, ale spíš jako sourozenecké pošťuchování než milostné jiskření. 60%(7.12.2006)

Příjemná romantická komedie, založená na osobnosti Bullockové a Granta.. Docela z příjemného právnicko-obchodního prostředí.. Inteligentní mladá žena to má bohužel, jak i film ukázal, s muži těžké..(7.4.2006)

• - George Wade (Hugh Grant) nosí hodinky značky Panerai Luminor. (dyfur)