Kathy Nicol (Jennifer Connelly) je mladá žena, která se zoufale pokouší nalézt nový smysl života poté, co se vymanila ze závislosti na alkoholu. Vinou úředního omylu a lhostejnosti je vystěhována z malého bungalovu v Severní Kalifornii, který pro ni představoval poslední životní jistotu - bezpečný domov. Kathy se ocitá bez střechy nad hlavou a bez pomoci: dům má být hluboko pod cenou prodán v aukci. Mladá žena hledá způsoby, jak tomu zabránit. Jejím protivníkem se stává muž, který má stejně jako ona silné důvody pro to, aby dům získal: íránský imigrant Behrani (Ben Kingsley), bývalý plukovník íránského letectva, který po útěku z vlasti marní své schopnosti ponižující prací, aby manželce Nadi (Shohreh Aghdashloo) a synkovi Esmailovi (Jonathan Ahdout) zajistil alespoň odlesk dávné prosperity. Dům je pro Behraniho zhmotněním amerického snu, o jehož naplnění nepřestával snít. Kathy se však odmítá vzdát bez boje...
Podle románového bestselleru Andre Dubuse III "House of Sand and Fog", který se dostal mezi finalisty prestižní National Book Award, natočil debutující režisér Vadim Perelman strhující psychologické drama. Jeho námětem je soupeření dvou zcela rozdílných lidí, které rozděluje rasa, pohlaví, názory i kultura, v níž byli vychováni. Kathy a Behraniho (v podání oscarových laureátů Bena Kingsleyho a Jennifer Connelly) však spojuje pocit, že jsou vyděděnci a touha svou zoufalou situaci změnit. Soupeření o dům se rychle mění v otevřenou válku plnou dramatických zvratů, ve které nikdo nemůže tak docela zvítězit. (oficiální text distributora)

ladylucifer

Konečně zase film, na který nezapomenete hned, jak vylezete z kina. Neuvěřitelné, co všechno může způsobit jeden dům, o který má zájem více lidí. Pěkný scénář kvalitně herecky zpracován. Ale pokud jste zrovna ve stavu, kdy by vám trochu depresivní film se špatným koncem zrovna neprospěl, tak se na Dům z písku a mlhy raději nedívejte. ()

BoPo

Chyba zrejme nie je na mojom prijímači, ale vo mne. Počas celého sledovania som nezískal pocit, že by som sledoval niečo výnimočné. Ide o "dojemný" film, ktorý od začiatku smeruje ku svojmu očakávanému koncu. Len sa mu dve hodiny bráni. Stále si hľadá odbočky, len aby natiahol čas. Skrátenie minutáže by určite prospelo, takto to bolo pre mňa len čakanie. Čakanie či sa náhodou na konci neudeje niečo prekvapivé, čo by aspoň trochu vysvetlilo tých 80%. Nič však neprišlo. ()

Avalon820

Další nezbytnost, které jsem se neskutečně dlouho (a nesmyslně) vyhýbal mám za sebou a musím uznat, že je to fakt pecka. Zpočátku jsem měl sice trochu dojem, že z toho vyleze něco umělého, strojeného, co se bude pouze tvářit vznosně, ale ve skutečnosti to bude jen načančaná bublina. K mému štěstí se tak samozřejmě nestalo a já se díval na ve všech směrech kvalitní dramatický kousek, ze kterého běhá mráz po zádech a to zejména proto, jak krutě a neúprosně reálným vlastně je. ()

Litsarch

Nádherný snímek. Díky tomuto snímku se Ben Kingsley stal mým velmi oblíbeném hercem. To, jak zahrál otce a manžela, který chce jen to nejlepší pro svou rodinu a proto má i více prací, bylo nádherné. Jennifer Connelly neméně dobrá a realitivně na malém prostranství se odehrává krásný snímek o mladé ženě, která se snaží dát si život dopořádku a o íránském imigrantovi Behranim, který bere i pro něj podřadné práce, aby manželce Nadi a synkovi Esmailovi zajistil alespoň odlesk dávné prosperity. Moc krásně emotivně zahrané, moc hezky zrežírované, s krásnou hudbou. ()

Pink.Panther

Spor mezi mladou ženou a rodinou íránských imigrantů o vlastnictví domu v severní Kalifornii se vyvinulo v psychologické drama antických rozměrů včetně deus ex machina – místo tohoto zakončení bych uvítal v závěru více invence a méně pompéznosti, ale to by to nesmělo produkovat Spielbergovo hlwd. studio. I tak slušnej level a doporučení všem milovníkům dramat. 70% Produkce: DreamWorks SKG ve spojení s Cobalt Media Group ()

Chermy

Dům z písku a mlhy nabízí mnohé. Střetnutí dvou kultur, dvou snů....a jednoho právního systému s jasnými pravidly a žádným prostorem pro lidskost. Jedna chyba spouští druhou a každý to vlastně myslel dobře..........a čí je pak vina? Jennifer Connelly a Ben Kingsley se svých nesnadných rolí ujali famózně, ale o tom snad ani nikdo nepochyboval! ()

Lyli

Tak nenápadné, a přitom neskutečně silné. Fatální důsledky jedné chyby....ale tak to přece bývá, ne? Pro mě se rozhodně nejmrazivější scénou stala Behraniho modlitba v nemocnici. Srdceryvné, upřímné, ale asi mi stačilo jen jedno setkání, protože i tak mi to v hlavě zůstane. ()

Blofeld

Nejsilnější filmový konec poslední doby. Tak špatně jsme se po skoení filmu cítil naposledy na konci Vertiga. ()

svik

Hodnotím 1b.... Nečekaně vystupňovaná otmosféra s překvapivými a přesto vhodnýmy tématy. Byla zde obsažena láska x nevěra , nenávist x pomsta , štěstí x strach,pláč ...a diskriminace. Toto vše vsazeno do vcelku jednoduchého a nenákladného příběhu jedné zoufalé ženy určitě stojí za skouknutí.. ()

Skrk

Rádoby depresivní nuda, s ošklivě nepříjemnými herci (Eldard krajuje!) u které jsem se úplném konci neubránil silnému smíchu, protože něco tak debilního a tak silně hrajícího na city jsem už dlouho neviděl. 30% ()

Marek1991

V tomto prípade absolútne nezdieľam názor väčšiny. Tento film nie je psychologická dráma, je to pseudohlboký film. Je plný klišé nezmyslov ako ten o zaseknutí zbrani, ale na druhú stranu vo filme dôjde k zbytočným úmrtiam, najmä náhodnému úmrtiu syna iránskych imigrantov. Do toho všetkého patetický mŕtvy vták na hladine v čase úmrtia ľudí a mnoho iných patetických obrazov úplne o ničom. Tento film sa len tvári zaujímavo, mám pocit, že v ňom hrajú samé šialené postavy, až to vyzerá smiešne, nielen neskutočne, je plný absurdít a vyvrcholenie má totálnym nezmyslom. Druhá strana sú skvelé herecké výkony a podmanivosť tohto filmu, ktorý dotvára skvelá hudba. Lenže dejový nezmysel prehnaný do krajnosti kvôli zbytočnostiam ma nepríjemne šokoval. Zbytočne depresívny film o ničom. Sex, spoločná samovražda, plač na pláži a pomotanosť vzťahov možno pre niektorých vyrobili tú atmosféru, že sú z toho šťastím mimo, no ma to ešte viac zarazilo. Pre mňa silno nepríjemný film. ()

Tryskomyš

Kvůli jedné hloupé chybě vznikne boj o dům. Zároveň tu jde, ale to až v závěru filmu o boj o život. Film ukazuje pomíjivost bohatství a hlavně, jak pomíjivý je lidský život. ()

Krt.Ek

Komorní dramata. To je žánr, který mám nejradši. A tady se to potvrdilo. Ihned totiž tenhle film musím zařadit k tomu nejlepšímu, co jsem za celý život viděl. Hlavní devízou je docela snadno uvěřitelný příběh, který je naprosto perfektní. Navíc je podpořen pěknou hudbou a skvělými hereckými výkony. Líbil se mi především Ben Kingsley. A ten závěr? Pro někoho možná těžce uvěřitelný nebo nepromyšlený, ale pro mě opravdu velmi silný. 95% ()

Krissty

Tak nějak nevím, čím začít.. Snad tou úžasnou Jennifer Connelly, která mě naprosto uchvátila. Byla fantastická, přesvědčivá.. Byla "na dně" a přesto nádherná!! Skvělým "partnerem" jí byl Ben Kingsley. Tato jeho role je pro mě asi ta nejlepší, co jsem z jeho filmografie zatím viděla.... Jindy chválím i kameru, hudbu a ostatní, ale tentokrát jsem byla tak unešena dějem a hereckými výkony, že jsem nebyla schopná nic jiného vnímat. Ani jsem nečekala něco tak perfektního!!! ()

Turiec

Dobrý film postavený na dobrom scenári a výborných hereckých výkonoch. Hoci sú hlavní predstavitelia navonok príliš odlišní rasovo i kultúrne, sú si veľmi podobní a sú určitým spôsobom spolu spätí. Obaja sa v živote ocitajú bez domova, ona - upratovačka, on - cestár, ak sa zobudí jeden, zobudí sa aj druhý. Žijú podobné životy, napriek tomu, že o sebe nevedia. (Behrani na vyhliadkovej plošine "svojho" domu a Kathy na móle.) Navonok sú voči sebe nepriateľský, ale v hĺbke duše cítia jeden s druhým a keď ide do tuhého, ukážu akí naozaj sú. Okrem zobrazeného boja o svoje miesto vo svete, film veľa naznačuje aj pomocou symbolov, či už mŕtveho vtáka, alebo stolíka - symbolu domova. ()

katasta

Řekla bych, že většina filmu je víceméně dobrá, nebo alespoň nenudí...ale to jen proto, že člověk pořád čeká, co přijde zajímavého...nebo spíše očekává, kdy už přijde ta chvilka, která z hodně podprůměrného filmu udělá nadprůměrný. S politováním ale musím říci, že ta chvilka se nekonala a z tohohle dílka se vyklubala akorát slátanina postavená na extrémně vyšinutých lidech, kteří se nějakou náhodou sešli dohromady. A ten "Shakespearovský" konec mě vážně neuchvátil, spíše naopak, ačkoli oceňuji alespoň tu pramalou střízlivost, která se tam objevuje. ()