Kathy Nicol (Jennifer Connelly) je mladá žena, která se zoufale pokouší nalézt nový smysl života poté, co se vymanila ze závislosti na alkoholu. Vinou úředního omylu a lhostejnosti je vystěhována z malého bungalovu v Severní Kalifornii, který pro ni představoval poslední životní jistotu - bezpečný domov. Kathy se ocitá bez střechy nad hlavou a bez pomoci: dům má být hluboko pod cenou prodán v aukci. Mladá žena hledá způsoby, jak tomu zabránit. Jejím protivníkem se stává muž, který má stejně jako ona silné důvody pro to, aby dům získal: íránský imigrant Behrani (Ben Kingsley), bývalý plukovník íránského letectva, který po útěku z vlasti marní své schopnosti ponižující prací, aby manželce Nadi (Shohreh Aghdashloo) a synkovi Esmailovi (Jonathan Ahdout) zajistil alespoň odlesk dávné prosperity. Dům je pro Behraniho zhmotněním amerického snu, o jehož naplnění nepřestával snít. Kathy se však odmítá vzdát bez boje...
Podle románového bestselleru Andre Dubuse III "House of Sand and Fog", který se dostal mezi finalisty prestižní National Book Award, natočil debutující režisér Vadim Perelman strhující psychologické drama. Jeho námětem je soupeření dvou zcela rozdílných lidí, které rozděluje rasa, pohlaví, názory i kultura, v níž byli vychováni. Kathy a Behraniho (v podání oscarových laureátů Bena Kingsleyho a Jennifer Connelly) však spojuje pocit, že jsou vyděděnci a touha svou zoufalou situaci změnit. Soupeření o dům se rychle mění v otevřenou válku plnou dramatických zvratů, ve které nikdo nemůže tak docela zvítězit. (oficiální text distributora)

nascendi

Podľa námetu som očakával, že zažijem niečo na spôsob antickej drámy s jej osudovou neodvratnosťou. Nezažil som. Z pochvalných vyjadrení na adresu Jennifer Connely som očakával herecký zážitok. Nedočkal som sa. Jennifer mi pripomínala postavu z reklamy na Visin. Do úst jej vložili výroky, ktoré urobili jej postavu (spoločne s tým čudným policajtom) nedôveryhodnou. A tak z celého vykonštruovaného filmu ma zaujal iba výborný Ben Kinsley a viacero dobre vybraných záberov kamery. ()

Slarque

Výborná výchozí situace a perfektně napsané ústřední postavy jsou hlavní devizou scénáře, který se ovšem nakonec stává i zřejmě jedinou slabinou filmu. Jennifer Connelly a Ben Kingsley totiž předvádějí bezchybné herecké výkony, režisér má cit pro atmosféru, dokonalé jsou i hudba a kamera, filmu samotnému k tomu ale pořád kousek chybí. ()

Rocky62

Film s hromadou kladů, od vynikajícího Bena Kingsleyho přes nádhernou Jennifer Connelly až po působivou hudbu Jamese Hornera. S čím jsem však byl spokojen nejvíc, tak to byl závěr, který ve mě vyvolal tolik otázek, že bych si nejraději pustil celý film znovu. Režie je sice trochu loudavá, ale myslím, že v tomto případě to je spíš k dobru. Téměř každý záběr má hloubku a cit, díky romantice, která je sice vedlejší dějovou linkou, ale určitě si na ní pochutnají i "neromantici". Jméno Vladim Perelman mi až do shlédnutí tohoto filmu nic neříkalo, ale myslím, že natočit jako prvotinu tak skvělý film nebyla náhoda. 80% ()

Happens

Snímek, který začne jako smutný obrázek jednoho vztahu, se postupně stmeluje ze dvou základních příběhů do jednoho domu, kde se rozsypává do těžkotonážní deprese, doslova utopen smutkem. Místy se divák nadechne, dostane pohled na naději a lásku. Ale to jen na chvíli. Nakonec stejně utone. Tvrdý snímek. ()

FrodoF

Skvělý psychologický film s opravdu výbornými hereckými výkony Bena Kingsleyho a Jennifer Connelly a dobrým scénářem (opravdu nedokážete předvídat jak to celé dopadne). ()

Chrustyn

Slušné a zajímavé drama, které však trpí klasickými příznaky 90% jiných dramat a to je pomalost a rozvleklost. Herci jsou ale výborní, zápletka neokoukaná a vyvrcholení překvapivé. ()

heyda

Doopravdy zajímavý snímek, ve kterém dominuje nejen kočka Conellyová, ale i Ben Kingsley. Člověk by ani nevěřil, že taková blbost jako ´´DŮM´´ se může stát hlavním námětem dramatu. Ale ono to jde a nebyl to vůbec špatný nápad. Jsem mile překvapen. ()

helianto

“Ta žena si sem přišla vzít život. Pomůžeme jí. Synu, je to ptáče. Poraněné. Tvůj děda říkával, že když ti do domu vletí pták, je to anděl. Jeho přítomnost je požehnáním. Americké drama se sugestivní hudbou, jak má být. Dokonale hrající na nejskrytější struny divákových emocí, mozkomorsky vysávající jeho city až z nejhlubších skrytů duše. Hodná, vyléčená alkoholička, která vinou úřední chyby přišla o dům, na nějž se její milovaný otec třicet let dřel. Neméně kladný bývalý iránský generál a jeho žena a syn, ctící rodinu jako hodnotu nejvyšší a stavějící se stupňovanému nátlaku rázně, ale slušně, za všech okolností. To celé vyšponované do krajnosti pohledem do hlavně revolveru pomýleného amerického policisty, dříve vzorného otce rodiny a vynikajícího školitele, jemuž díky vzdávájí jeho studenti i na ulici v situaci víc než kritické. Všechno přeexponované, všechno přehnané. Filmu se rozhodně nedá upřít, že přes počáteční rozvláčnost se ke konci začíná dramatická linka výborně stupňovat a udržuje diváka v napětí až do samého konce. Nedá se filmu upřít, že vám nakonec řekne to, co máte vědět od začátku. Ne dům, ale lidé, kteří vás mají rádi, to je jistota. Když o ně přijdete, žádný majetek vám tuhle ránu nezacelí... “Tohle není můj dům..." Filmová výzva 2015 – filmy, doporučené uživatelem kajda.l ()

Dr.film

Tak musím se přiznat, že mě toto dílko velmi mile překvapilo. Velice pěkně stavěné drama, postupujíc k dramatickému vyvrcholení v čele s charismatickým Benem Kingsley na kterého je radost pohledět v každém filmovém políčku tohoto filmu. Mohu jen doporučit milovníkům kvalitních dramatických příběhů a ani stoupenci jiných žánrů se zde nemusí obávat zdlouhavých nebo jinak nudných scén. ()

anais

Velice zajímavý snímek, který dlouho skrývá svou pravou tvář. Celý film se v podstatě nic moc neděje, a až ke konci dojde ke skutečnému zvratu. Příběh, který mu předchází, je velice originální, natočený kultivovaným způsobem. Jennifer Connelly i Ben Kingsley nejsou kladné ani záporné postavy. Jsou skuteční lidé s minulostí, kteří mají své chyby i kvality. Hlavně Ben Kingsley je v roli plukovníka perfektní. Connelly pořád jen pofňukává a posunuje děj tak nějak nepřímo. A je tu ještě její kamarád policista, který který je tak nějak mimo, ale nakonec udělá ten poslední krok ke skáze. Je těžké o tomto filmu psát. Spíš než drama připomíná často thriller, je originální, má hezké herecké výkony... vytknout mu nic nedokážu. Je to film, který v člověku zanechá nějakou stopu a už se těším, až ho uvidím znovu a budu celý pošlapaný:-) ()

Roman.Ticka

To je ten druh filmu, který vyvolává rozporuplné pocity a polemiku. Takže nebudu se vrtat v problematice imigrantů, o nichž si myslím, že by měli pískat podle písničky té dané země, kam se přiserou, ať už jsou jejich důvody k udělení azylu oprávněné či nikoliv. V tom je tedy jasno, respektive jasný můj postoj k jádru problému, proto i psychologie jde stranou. Než děj začal dramatizovat, v podstatě nešlo o nic, jen takové courání z místa na místo, z jedné sračky do druhé. Ale v momentě, kdy gradoval směrem nahoru až vygradoval, ztratil veškerý glanc i soudnost. Prostě šaškárna, pohádka o Aladinovi a slabém ptáčátku bez rozměru, rozsahu, myšlenky, natož poučení. Jediné, co mě zaujalo, bylo mistrné kouzlení s kamerou, zejména záběry na velmi krásnou a sexy Jennifer Connelly. ()

poz3n

Standardní kvalitní drama, které je po všech stránkách velice dobře zvládnuto. Jennifer Connelly a Ben Kingsley jsou herecká jistota. Dobře vybudovaný příběh, který postupem času získává na síle. Jen ten policajt mě tam neustále štval a prudil. 7/10 ()

honajz

Spíše než o akci jde o náladu. Celý snímek je takový zvláštně melancholický, pomalým tempem vyprávění ale pomáhá dostat se "dovnitř". Vše směřuje k tragickému konci, který znázorňuje onen zmar v neschopnosti lidí se domluvit. ()

Sofia

Jeden z nejsmutnějších filmů, co jsem kdy viděla. Všech hlavních hrdinů mi bylo strašně líto. A finále...fakt dokonalá depka! ()

Morholt

Příběh o jedné úřednické chybě, která způsobí drama o mnoha zvratech, v němž se střetávají dvě zcela odlišné kultury. Vzhledem k dnešní době, kdy je konfrontace nesourodých životních stylů na denním pořádku a úředníci sekají chyby jednu za druhou, je tohle téma více než aktuální a pravdivé.Film zcela ovládl Ben Kingsley, který zahrál fantasticky, nicméně Jennifer Conelly za ním zaostávala jen o malý kousek. Bylo by to téměř dokonalé, nebýt postavy policisty, která mi přišla až příliš laciná a v podání Rona Eldarda i špatně zahraná. Ale i tak je to nadprůměr. 85% ()

Handle

Tak asi začnu tím, že při pročítání komentářů jsem tedy čekal opravdu silný závěr a jakožto fanda dramat jsem od filmu čekal nějaké ty emoce, které nepřišly v podstatě vůbec, dokonce ani ten konec mě nijak nedostal. Možná to bylo tím, že na mě mnohdy film působil nereálně, možná to bylo pomalým tempem, které se mi sice líbilo, ale pořád jsem čekal, kdy se to alespoň trochu rozjede, dojme, zamrazí nebo alespoň nějakou scénu, kterou si budu pamatovat... Tak či tak, je pro mě tenhle snímek vážně pouze průměrné drama, na které za chvíli zapomenu, ačkoli herecké výkony jsou velmi nadprůměrné, natočeno je to civilně a hudba je naprosto výborná. Škoda, že mě ten příběh neoslovil tak, jak by měl. Ale co tak koukám, tak jsem jeden z mála... :) Každopádně já osobně jsem tedy čekal rozhodně víc, dávám slabé 3*. ()