Vše nechali za sebou a uprchli, aby nalezli to jediné, po čem celý život skutečně toužili. Zemi dost velkou pro jejich sny... V Irsku roku 1892 se rolník Joseph Donelly (T. Cruise) vydává zabít bohatého statkáře Christieho kvůli bídě, v níž se on i desítky dalších ocitli jeho přičiněním. Právě v Christieho sídle se setkává s jeho vzpurnou dcerou Shannon (N. Kidmanová), otrávenou svazujícími společenskými konvencemi. Tyto rozdílné povahy spojí dohromady stejný sen po nové půdě, která se má rozdávat zájemcům v americké Oklahomě. Společně prchají za oceán, ale brzy po připlutí k americkým břehům se svými plány narazí a jsou nuceni přežívat v nuzných podmínkách bostonské chudinské čtvrti. Odkázáni jeden na druhého překonávají spoustu zkoušek, ale svého snu se nevzdávají… (Česká televize)

ghatos

Na mě nejvíce zapůsobila závěrečná scéna, kde se lidí rvou o kus půdy. V tom je vskutku něco působivého. Americký sen, který se nemá za co stydět. 67%. ()

Autogram

Historická limonáda, kde som sa nesmel zamýšľať nad nelogickosťami a dejovými skratkami pri hľadaní zasľúbenej pôdy. No a keď som sa nezamýšľal nad tým zmýšľaním mladej slečinky, boxom a tiež boxom s koňom, tak sa to vďaka obľúbeným hercom celkom dalo vydržať. No druhýkrát si to určite nikdy nepustím. –––– Všechna půda na světě pro mě nic neznamená bez tebe. ()

Arius

Velmi ma mrzi ze s R.Howardom som doteraz videl len jeho menej uspesne filmy ako napr. Da Vinciho Kod a Navzdy a Daleko. Ak by som si nepozrel jeho filmografiu a nezbadal tam Cistu Dusu a Tazku Vahu, dva filmy ktore by som v blizkej dobe velmi rad zhlaidol asi by som ho uplne odsudzoval.Uz spominane dva filmy su totiz dost po ciarou priemeru a Ohen,Apollo 13 a Edtv z ktorych som videl iba niekolko minut nevyzerali byt prilis odlisne. Nuz co, u mna neni Ron Howard ziadna extra trieda nazor dufam zmenia dva spominane filmy. No ale este by som rad podotkol k filmu ze Tom Crusie a Nicole Kidman dve sucasne hviezdy odviedli slaby teatralny vykon(dost trapna poznamka vzhladom na predchadzajuce vety v komentari). ()

ArdathBay

Poctivý romantický film s výbornou režií a krásnou Kidman(kou). Nádherná hudba a záverečná Enya. Kdyby více amerických romantických filmů alespoň dosáhlo po kotníky tomuhle, možná bych se na ně začal více dívat. ()

Seti

Skvělý starosvětský film a zároveň vzpomínka na doby, kdy se dobrodružné filmy skutečně natáčely venku, davové scény vyžadovaly mnohočetný komparz a herci se pro svou roli museli třeba naučit jezdit na koni. Howardova pionýrská vyprávěnka sice působí na dnešní poměry značně naivně, ovšem v kontextu hlavních hrdinů to funguje báječně a navíc to Tomovi s Nicole spolu náramně sekne. Když pak celou tuhle honbu za americkým snem doprovází úžasná hudba pana Williamse, dostavuje se u mě minimálně čtyřhvězdičková erekce. ()

iXtr3m3

Tom Cruise a Nicole Kidman vo westerne newesterne. Romantická dráma to hej, ale toho dobrodružstva tam bolo akosi málo. ()

cab

Sice je mezi herci jiskreni viditelne, ale do takto ladeneho snimku mi (Tom Cruise) nesedl a svoji roli neutahl, protoze velkolepe pojata dobrodruzna vyprava chudeho chlapce a zamozne divky z Irska za snem, ktery lezi na druhe strane oceanu a rychleho vystrizliveni je pekne natocena, ale postrada kouzlo, ktere by povysovalo snimek do kategorie nezapomenutelnych zazitku se sdelenim od srdce. Krasne obazky a "nacancani" protagoniste v nich nejsou vsim. 65% ()

wosho

Taková ta pohádka, plná patetického postávání na západním pobřeží Irska, se slzou v očích, zahleděných na Ameriku za oceánem. No, ale celkově dost nevýrazné, průměrné, s pár krásně natočenými scénami. Navždy a daleko a již nikdy více. ()

Paity

Příběh odloučení od domova, kde se nad vodou drží jen zamilovaná dvojice sama. Vytoužený cíl je chvilku blíže a chvilku zase daleko. Oni jdou ale dál a chtějí si ho splnit za každou cenu. To je možná to nejcenější z tohoto filmu. ()

Merkin

Milé starosvětské pokoukání, které mě překvapilo svým půvabem a křehkostí. Nehýří zbytečnými efekty, naopak se řadí k těm snímkům, jež ještě vyžadovaly nefalšovanou naturalistickou výpravu a ryzí, nenucené a dobré ( nikdy bych neřekla, že tohle prohlásím o Tomu Cruiseovi, ale časy se mění) herce. Opravdu poetické a příjemné :) ()

jasiska

Dnes ma už tento kus až tak neberie ako voľakedy, ale bývali časy, keď som si myslela, že toto je najlepší film na svete. Neviem, či ma to prešlo s viacerými vzhliadnutiami alebo s vývojom môjho filmového vkusu, stále mám však Far and Away veľmi rada a v živote nezabudnem, aké som mala šoky prvýkrát na konci:-) ()

mirkaaa

Romanticko dobrodružný film, který popisuje život dvou lidí z různých společenských vrstev. Hlavní hrdinové přicházejí do Ameriky s vidinou lepšího života. V Americe se jako irští přistěhovalci snaží získat kus vlastní půdy. Jejich ideály však narážejí na tvrdou realitu. Tom Cruise i Nicole Kidman podávají dobrý výkon v tomto poutavém dramatu. ()

peetriss

Navždy a daleko není špatný film, a to především po řemeslné filmařské stránce. Profesionální režie Rona Howarda je zde znát, stejně jako výborný hudební podkres Johna Williamse, ale scénárista Bob Dolman napsal bohužel pouze všední dobrodružnou romanci jako vystřiženou z červené knihovny, která nemá patřičnou šťávu. Navíc mi to celé připadá jako příliš natahovaný komerční kalkul, který těží ze jmen už tehdy hvězdného Toma Cruiseho, cílevědomě se prosazující Australanky Nicole Kidman a jejich tehdejšího soukromého vztahu. ()

lucijelucije

Příběh o irském a zároveň chudém rolníkovi, který se nedopatřením seznámí s bohatou dcerou statkáře, působí jako romantické klišé, a možná i trochu je, ale výkon T. Cruise a N. Kidman je fantastický a všechny otřepanosti, které se v tomto filmu nachází se dají předejít, dokonce se vám začnou i líbit. Far and Away se tak díky těmto rozkošným hercům stal impozantním snímkem. ()

prezdivaka

Od počátku předvídatelná love story, která využívá všechna klišé a romantické nelogičnosti, což (podle zdejšího hodnocení) zřejmě nikomu moc nevadí. Příběh je spíše pohádkou k pousmání - pokus o zabití statkáře Christieho, souboj - nesouboj, kdy se kulhající Cruise zázrakem ocitne v bryčce mířící k přístavu atd. Legrační jsou i Josephovi boxerské souboje, kdy mu stačí se občas sehnout a poráží o hlavu větší váhové kategorie. Dál příběh plyne jak z pera Dickense. Mladá dvojice si mnoho měsíců ani neřekne, že po sobě touží a předstírají, že jsou bratr se sestrou. Vážně to vyznívalo, jako pohádka pro děti. A to s mrtvým koněm a zkroceným divokým ořem, setkání po třičtvrtě roce uprostřed Ameriky a samotné finále...To už chce silné nátury nebo se musí úplně rezignovat a nějakou věrohodnost. Dobře řemeslně odvedeno včetně hudby Johna Williamse. ()

lareinna

Rozhodne patrí medzi tie lepšie dobrodružné filmy určite najmä vďaka skvelým hercom ako je Tom Cruise a Nicole Kidman, kde obaja sú maximálne osobnosti. Neťahajú jeden druhého, ale každý hrá sám za seba, o dušu, tak ako sa patrí. ()

aLPaC

Rona Howarda mám rath, ale tohle velkovýpravné epické dobrodružství mě zase tolik nevtáhlo. Největším kladem je bezesporu nádherná hudba mistra Johna Williamse (sakra ten chlap je novodobej Mozart) a sladká Nicole Kidman. Cruise mi sem tak nějak nepasoval. V jeho roli bych si dokázal představit Piťáka. ()