Vše nechali za sebou a uprchli, aby nalezli to jediné, po čem celý život skutečně toužili. Zemi dost velkou pro jejich sny... V Irsku roku 1892 se rolník Joseph Donelly (T. Cruise) vydává zabít bohatého statkáře Christieho kvůli bídě, v níž se on i desítky dalších ocitli jeho přičiněním. Právě v Christieho sídle se setkává s jeho vzpurnou dcerou Shannon (N. Kidmanová), otrávenou svazujícími společenskými konvencemi. Tyto rozdílné povahy spojí dohromady stejný sen po nové půdě, která se má rozdávat zájemcům v americké Oklahomě. Společně prchají za oceán, ale brzy po připlutí k americkým břehům se svými plány narazí a jsou nuceni přežívat v nuzných podmínkách bostonské chudinské čtvrti. Odkázáni jeden na druhého překonávají spoustu zkoušek, ale svého snu se nevzdávají… (Česká televize)

sniperjozef

Tom Cruise ode me dostava jednu hvezdu za herecky vykon, Nicole dostava take jednu hvezdu, take za herecky vykon a tim me hodnoceni konci. Zbytecne dlouha stopaz, nekdy opravdu stupidni momenty a poslednich 15min jsem se nestacil divit... ()

Gamekeeper77

U tohohle filmu se vždycky výborně bavím. Temperamentní Tom se tu se svýma prchlivýma výlevama s naivní a rozmazlenou Nicole perfektně doplňuje. Díky oběma nechybí příběhu vtip a jiskra, ale ani dobrodružná honba za splněním svých snů a na nudu tu i navzdory delší stopáži nezbejvá čas ani v nejmenším. Díky skvělý hudbě vítězně evokující naději a světlé zítřky působí film navíc příjemným a pozitivním dojmem. A konec? Přesně takovej jakej by měl bejt. Tohle je prostě romance se vším všudy. 82%. ()

ostravak30

Tom Cruise je vynikající herec a Nicole Kidman je vynikající herečka. Nicol mě navíc nikdy nepřestane bavit. Příběh začíná v Irsku, jedné z mých oblíbených zemí, takže už to pro mě byl plus. V některých momentech se divák i zasměje, ale jinak poznává film o těžké cestě, kterou k sobě někdy dva hledají a ještě těžším hledání vlastního domova. Je to rozhodně vysoce zajímavý pohled do této nesmírně zajímavé doby. Film má sice 135 minut, ale já se nenudil ani minutu. Jen s hodnocením hudby souhlasím a to mám při tom Enyu velmi rád. ()

PlayEasy

Už asi všichni z nás ví, že Ron Howard je výborný režisér a i když tohle dílko nepatří mezi jeho nejsilnější tak je to pořád dost dobrá dobrodružná romance o dobývání Ameriky o chudobě, ale konečný závod je právoplatně legendární scénou, ale konec vypadal hezky dojemně a nakonec z toho byla naivní fraška, ale co se dá dělat Američané (občasně i my:) mají rádi happy endy a peníze jsou peníze... Ale hudba a obsazení byly perfektní! A taky si ceníme, že zde nebylo použito typické americké vlastenectví, ale bylo vše na pravou míru. 70% ()

curfew77

Nevím, jak by to na mě zapůsobilo někdy v polovině devadesátek, ale osmadvacet let poté se mi FAR AND AWAY jeví jako prapodivná irská folklorní báchorka, obarvená a zahraná jako o tři dekády starší Spartakus s Kirkem Douglasem, s neskutečně přepálenou stopáží a dost ujetými pokusy o humor. Dvojitá smrt otce hned v úvodu je věru brutální WTF a dál to není o moc lepší. Tohle bohužel nezachránil ani můj oblíbený páreček Cruise/Kidman. 30 %. ()

Tominni

Solidní film Rona Howarda o osidlování východu USA, mezi Tomem Cruisem a Nicole Kidman to hezky jiskří, na druhou stranu ten závěr je už trochu moc a i délka by mohla být o něco kratší. Takže nakonec lehce nadprůměrný film, na který je fajn se podívat, ale o moc víc nenabídne. ()

hrumsrt

Režisér energických Rivalů, anebo vánoční klasiky Grinche toho už za svoji kariéru zkusil mnoho, mimo jiné právě taky tuhle romanci zosobňující americký sen.. Navždy a daleko jsou druhou spoluprací manželů Cruise a Kidman, kteří jako dvojice hereckých hvězdiček ve svojí době dominovali filmové scéně, a po Bouřlivých dnech jde o první takový snímek, kde už je celý svět vnímá jako pár, což se nakonec přenáší i do chemie mezi hlavními protagonisty Josephem a Shannon.. A jak existují filmy, kde si opravdu myslím, že Nikolka přehrála Tomíka, tak tohle je jeden z těch případů, kdy vítězí ješitnost a naopak právě Cruisův výkon dominuje.. Jedná se již o několikátý film s tématikou útěku Irů imigrantů za velkou louži s americkým snem (nejlepší asi stejně pořád i přes jisté nedostatky Scorseseho Gangy z New Yorku), jen tenhle je trošku jiný.. I přestože původní záměr byl odlišný, tak nakonec Shannon ani Joseph přichází do svobodné země tvrdě pracovat, aby si mohli zrealizovat svůj americký sen a na jihu států si koupit volnou půdu.. V chudinské čtvrti Bostonu bez špetky peněz nebo kontaktů se tak oba musí prokousat nástrahami velkoměsta.. Celá chemie mezi ústředním duem vzniká na plátně, jelikož postavy se před tím neznaly, což divákovi dává možnost vidět postupný vývoj jejich vztahu, ale z jejich strany jde o tak upřímné projevy, které asi zrcadlí z osobních životů, že to lepší být nemohlo.. Jediný problém s tím mám, a to ten, že by to mohlo být o hodinu delší, kde bychom nahlédli do toho jejich venkovského života a okusili spolu s hrdiny jejich štěstí z nového života.. Možná je škoda, že se nic nevyrovná skvostnému soundtracku, který z téhle romance dělá něco navíc.. 75% ()

Marg

Vcelku zajímavý a i napínavý romantický film. Byl jsem mile překvapen a nevidím důvod proč nedat 4 hvězdičky. ()

seba

Velmi příjemná romantika. Mladí Tomík a Nicole (chemie zdárně fungovala nejen na plátně, ale i za ním) v nejlepší LOVE formě. A kdo čekal něco jiného než happyend, je naivní. ()

DAF1

Kidman a Cruise spolu v jednom filmu, to je polovina úspěchu, bohužel o tu druhou se moc nepřičinil mdlý scénář z něhož vyčnívá jen rádoby napínavý závod na konci filmu a to je docela málo. 3 a půl * ()

matoon97

Krajšiu Kidman pohľadáte ťažko. Dokázala ma zbaliť jediným pohľadom. Ani sa Josephovi nečudujem, že ju pri prezliekaní tak oňuchával :). Pritom Joshep mi nepripadá ako boxer, ale vidíte, šlo mu to (mám rád filmy o boxe - Rocky, Wrestler, atď.) Vo filme nechýba ani romantika (keďže sa jedná o romantický film) spojená s čiastočným flirtovaním a s barovými prsatými tanečnicami, ktoré nevedia nič iné, iba krútiť zadkom. Bol to fajn zážitok s pútavým príbehom. Takže, keď pôjde tento film v telke, 12 - 15 ročný, čaká vás pekný zážitok! 75% ()

natalanka

Tak tenhle film nabitý akcí a dialogy a škádlením, láskou, zvraty osudů a samozřejmě ústřední dvojice, která je obrovským tahounem celého děje.... tohle je moje opravdu hodně srdeční záležitost. Tohle je film, který mě nikdy neomrzí. Vždy se budu těšit na drzost Shannon ve fabrice a soužití bohaté holky a chudého kluka v jedné cimře.. " namydlit a drhnout, namydlit a drhnout..." . Vřele doporučuji. :-)) ()

spotczek

Téma skvělé i forma zpracování, ale v určitých momentech moc hollywoodské (hrdina na chvíli zemře, aby se vzápětí zase probral v slzy loudícím happyendu). ()

Gortyna

Prvních půl hodiny skvělá veselohra (zamýšlená?), pak červená knihovna. Hvězda navíc za ten humor na začátku. ()

Eywa11

Videla som to už viackrát, no vždy som pri finále rovnako nervózna a držím palce Josephovi, aj keď viem ako to dopadne. Dynamika medzi Tomom a Nicole ma nesmierne baví, a aj keď je celý ten príbeh vlastne strašné klišé, je na tom celom niečo, čo ma vždy vcucne a pozerám to s úsmevom na perách🙂 ()