Vše nechali za sebou a uprchli, aby nalezli to jediné, po čem celý život skutečně toužili. Zemi dost velkou pro jejich sny... V Irsku roku 1892 se rolník Joseph Donelly (T. Cruise) vydává zabít bohatého statkáře Christieho kvůli bídě, v níž se on i desítky dalších ocitli jeho přičiněním. Právě v Christieho sídle se setkává s jeho vzpurnou dcerou Shannon (N. Kidmanová), otrávenou svazujícími společenskými konvencemi. Tyto rozdílné povahy spojí dohromady stejný sen po nové půdě, která se má rozdávat zájemcům v americké Oklahomě. Společně prchají za oceán, ale brzy po připlutí k americkým břehům se svými plány narazí a jsou nuceni přežívat v nuzných podmínkách bostonské chudinské čtvrti. Odkázáni jeden na druhého překonávají spoustu zkoušek, ale svého snu se nevzdávají… (Česká televize)

aLPaC

Rona Howarda mám rath, ale tohle velkovýpravné epické dobrodružství mě zase tolik nevtáhlo. Největším kladem je bezesporu nádherná hudba mistra Johna Williamse (sakra ten chlap je novodobej Mozart) a sladká Nicole Kidman. Cruise mi sem tak nějak nepasoval. V jeho roli bych si dokázal představit Piťáka. ()

matmanX

Ron Howard je prostě rutinér a snad žádný film to nedokazuje tak přesvědčivě, jako Navždy a daleko. Historický film jak podle šablony, kterému chybí jakákoliv vyprávěcí nebo stylová invence, který absolutně nemá co říct. Dva hollywoodští manekýni hrají irské přistěhovalce, kteří vypadají dokonale sexy i po týdnu na ulici. Všechny vedlejší postavy jsou ploché figurky. Příběh se snaží budovat sociální drama v Bostonu, jen aby v nejvyhrocenějším momentu přeskočil několik měsíců a hrdinové najednou měli všechno, o co neúspěšně usilovali poslední dvě filmové hodiny. Vlastně celá poslední půlhodina působí jako výmysl nějakého sjetého producenta. Scorsese by z toho dokázal udělat pecku, Scott by to minimálně hezky natočil. U Howarda jsem většinu filmu strávil v úžasu nad tím, kolik milionů za úžasnou výpravu a stovky komparzistů bylo vyhozeno na tak bezpohlavní výtvor. ()

mira007

Tom Cruise a Nicole Kidman v dobovém filmu z devatenáctého století, kdy on přijde o půdu díky jejímu otci a pak z Irska utečou do Ameriky, kde se rozdávají pozemky zadara... na mnoha místech to inteligencí připomíná hlouposti od Rosamundy Pilcher a jako romantická záležitost je to naivní daleko víc než bych u filmu s hodnocením nad sedmdesát procent  čekal. V devadesátkách asi mohlo uspět i tohle, ale jinak se tohle zapsalo do historie jako film, kde se potkaly dvě hvězdy a vytvořily jedno z top manželství v Hollywoodu. Jedna hvězda za ten dojemnej cajdák Book of Days od Enyy. ()

Grafito

Za tři s odřenýma ušima.. a to ještě spíš za Nicole.. Cruisovi bych v tomhle filmu dal pětikorunu a poslal ho na zmrzlinu.. nicméně chápu, že děvčata mezi 13-16 musí tenhle film zbožňovat.. ()

dawe787

Kterak chudý Ir doprovázel bohatou slečnu na cestě do Ameriky a prokopávali se životem. Strhující příběh, moc jsem byl nadšený. ()

Jeremiah

Je mi líto, že k tomuto filmu musím být tak krutý, ale jedná se o dílo, které jsem se bál pustit, a ukázalo se, že oprávněně. Né pro kvalitu filmu, né kvůli hereckým výkonům, ale kvůli tomu co se odehrává na filmovém plátně, protože právě chování lidí zde vykreslených mne děsí. Z důvodu tohoto mého strachu uděluji pouze dvě hvězdičky. ()

Mike.mk1

Když to viděla moje sestra, tak říkala že je to nuda. Když jsem se na to podíval já, musím říct, že je to všechno možný jenom ne nuda, i přes dlouhou stopáž jsem se solidně bavil, už tady bylo vidět že to Nicole před kamerou opravdu umí. ()

helloween93

Tom Cruise prostě nemá nudný film, dokáže udělat komerční hit ze všeho. Tenhle příběh mě zaujal natolik, že jsem celou dobu se zatajeným dechem sledoval další osudy chudého Ira. Skvělý Tom Cruise i Nicole Kidman, úžasná výprava a zajímavý děj. Za mě 4 hvězdy. ()

BOURQUE

U tohto filmu si budem pamätovať, že manželstvo T. Cruisa a N. Kidmana ešte dokonalo fungovalo. A to je vidieť aj vo filme. Klasický kostýmový príbeh pod taktovkou R. Horwarda nie je zlý, ale každopádne by mohol byť odvážnejší. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

TylerGage

krásný příběh,dobrá zápletka a jeden chudý ir a jeho bohatá družka.. Odjeli do ameriky hledat svoji vysněnou půdu. Tom Cruise a Nicole Kidman zahráli svoje role fantasticky ()

Modus

Přiznám se, že jsem velmi překvapen a ohromen, od samého začátku jsem film dost podceňoval, a čekal jsem „slaďák“ se vším všudy…Ale hned od první minuty mě mistr Howard přesvědčil o opaku…Může to všechno znít nezdravě a dost naivně ale když hraje irská hudba a do toho jsou záběry na přírodu, jsem vždy na měkko…Podobný styl natáčení a vyprávění předvedl Ang Lee ve své Zkrocené hoře…Duo Kidman – Cruise jsem viděl na stříbrném plátně poprvé, a musím z potěšením říct že jim to spolu moc slušelo a velmi to mezi nimi jiskřilo ( možná po tomhle filmu se dali dohromady, co já vím )…Cruisovy role sedla naprosto dokonale, každý dialog který vedl do toho jeho herecké nadání a máme bravurní herecký výkon…Nevím proč ale většina rolí které Kidmanová hraje mi přijdou naprosto stejné, aristokratická panička která od života dostane pěknou lekci změní svůj pohled na život a své priority…Bylo to hlavně díky ní, kvůli které jsem film dost podceňoval, její chování na veřejnosti mě dokonale vytáčí…Ale abych jí nekřivdil, její výkon mi ukázal že je kvalitní herečka s velkým jménem, můj pohled na ní ale nezměním…Režisér Howard je dost zvláštní člověk, jeho kvalita je obrovská, ale čas od času má takové výstřelky že bych ho zabil, ale co se mu povedlo byla pasáž kdy odstartoval závod o půdu na koních, to bylo opravdu velkolepé… Navždy a daleko nepatří mezi nejkvalitnější díla, ale rozhodně nepatří ani mezi nejhorší, já ho budu mít vždy zaškatulkovaný jako dobrý výpravný film s neméně dobrou hudbou ale bude zavřen v šuplíku s nápisem – průměr… ()

frbulka

Ano, jistě, je to sice slaďoučký bonbónek zabalený v lesklém obalu, ale když on se tak krásně rozpouští na jazyku, že jeho chuti nemůžu odolat. Navždy a daleko je velmi půvabné dílko o chlapci, který nakonec ke štěstí přišel a k tomu mu napomohla jedna odvážná dívka. A že to bylo trošku naivní, to už k tomu patřilo a dle mého mínění přidávalo na kouzlu. Tom Cruise a Nicole Kidman hráli výborně a jako tehdy ještě manželskému páru jim to na plátně ladilo. Okouzlilo mě prostředí Ameriky konce 19. století, působivá hudba, roztomilý humor a to nejdůležitější - příběh. Jedinou vadou na kráse byl dabing Nicole Kidman, už jsem si přece jen zvykla na jemnější variantu. A ještě jeden poznatek jsem učinila: O mužích se říká, že s věkem zrají jako víno. O ženách bohužel ne. Jestli to ale o nějaké ženě plně platí, pak je to právě Nicole Kidman. ()

cerbygerby

Sice starší ale s dobrým obsazením... Jednou jsem viděl asi půl hodky v televizi, ale pak jsem musel odejít, takže jsem pak scháněl a sehnal... a byl jsem rád že jsem to dokoukal, protože to bylo pěkné romantické drama. ()