Grinch

• Portugalsko Grinch (více)

Raději se mějte na pozoru! Je zelený... Je lakomý... A nenávidí Vánoce! Grinch je věčně špatně naladěný zelený chlupáč, který žije v jeskyni na vrcholu hory s výhledem na vesnici Kdovice. A zrovna v době, kdy se Kdovíci z Kdovic horečně připravují na oslavy nadcházejících svátků, Grinch přichází se závažným rozhodnutím. Skončí Vánoce jednou provždy a ukradne vesničanům všechny jejich dárky i ozdoby. Nakonec ale i on pochopí, že skutečné kouzlo Vánoc netkví v zářivé výzdobě a nových hračkách. Role Grinche se v půvabné komedii, která vznikla na motivy osobité a oblíbené knihy Theodora Seusse Geisela, ujal geniální komik Jim Carrey. (Bontonfilm)

Orion12

Dnes už nesmrtelná vánoční klasika, která má své chyby, ale díky skvělému hereckému výkonu Jima, vánoční náladě a poselství jí jde mnojé odpustit 7/10 :) ()

mia.com

Ja tenhle film naprosto miluju! Jim je v roli genialni a hlavne jeho cesky dabing je naprosta dokonalost. Takze ja jsem extremne spokojena, dekuji. ()

Tomas.Abi

Grinch je pro mě Vánoční klasikou, kterou jsem miloval jako dítě a i jako dospělého mě mnoho scén baví. Má nejoblíbenější postava je pejsek Max, alias Rudolf, alias pako s červeným nosem, který dělá z každé scény zlato. Na některé scény už nahlížím kritičtěji, protože je to až moc přehnané, ale v celkovém finále to zřejmě zapadá do konceptu filmu, který má sice nést to hlubší vánoční poselství, ale přitom se nebrat až příliš vážně. Grinch je sám osobě skvělý charakter a má pár úžasných sarkastických hlášek, například “Vy dvě jste ještě naživu ?” Jinak se Jim Carey utrhne párkrát ze řetězu a je totálně šílený. Interakce s malou Cindy také funguje a s Grinchem vytváří skvělou dvojici. S odstupem času a odkoukanými léty v období Vánoc musím říci, že už to není takové, jako když jsem byl děcko. Je to osobitý vánoční fantasy film ze sněhové vločky, který má krásnou atmosféru a na první pohled s namaskovanými herci, kteří vypadají směšně, jsou oblečení extravagantně a přesto hrají vše přesvědčivě, že to vůbec hloupě nevypadá a zapadá do tónu filmu. Určitě to není pro každého. Myslím si, že buď to budete milovat i s těmi mouchami a nebo to budete nenávidět. Ale i když to mám za svou vánoční klasiku, kterou nevynechám, reálně jde o dobře odvedený průměr. ()

KuceraJohny

Koukal jsem se jestli budu jediný kdo dal 5 hvězdiček, ale naštěstí ne takže dobrý. Grinch má pro mě mnohem hlubší význam než jen jako film. Je to pro mě znamení vánoc, takže 5 hvězdiček je hlavně za ten pocit, který to ve mě vyvolá. Každé Vánoce jako malý jsem se na to díval a teď v dospělosti je to pro mě připomínka toho jak moc jsem vždy vánoce miloval a to u mě dokáží snad jen tři filmy. Grinch je jeden z nich. Když budu hodnotit celý film, tak je samozřejmě šílený, ale nikdy mi nepřišel vyloženě špatný. Ta magořina odehrávající se na plátně je úmyslná a to je znát. Grinche mám fakt rád. ()

KattieWench

Předloha by nevydala na celovečerní film, tak si toho filmaři kupu přidali, bohužel jen a jen k horšímu. Je to divně překombinované, bizarní a ani trochu vtipné. Ta jedna hvězdička je za skvělou malou Taylor Momsen a roztomilého pejska. ()

Evosheek

Vizuálně naprosto dokonalý film. Zklamal mne jen závěr příběhu. Až do konce jsem věřil, že Grinch těm hloupým povrchním konzumním Kdovíkům důkladně nakope prdel. Bohužel!!!! ()

J.o.h.n.ny

Pro mě v době před Vánocemi milý filmeček, na který jsem se těšil jak na Ježíška:) Carrey se neschová ani pod maskou, hlavně kvůli němu ty 4* ()

Margareth

Tuta blbost je opravdu pro mě " jednou a dost" ... do konce jsem vydržela snad jen díky malému bratránkovi, který to musel za každou cenu dokoukat. I když není Jim Carrey v roli Grinche poznat, hrozně mě zklamalo, že ho dabuje Rösner a né Tůma, na kterého jsem zvyklá, to už by snad byl lepší i ten Dejdar ... Kdovíci na mě působili spíše chaoticky než vánočně naladěni. Američané si mohou svojí klasiku nechat a já na Vánoce zůstanu raději u " Tří oříšků" a " Pyšné princezny" ()

cookman

Občas se mi dělalo špatně z těch divných nosů tamnějšího obyvatelstva,ale jinak tam byl stejně nejlepší Carrey ()

qwxyz

Je to dost slabé. Dost nudné, vánoční pohádku si představuji přeci jen trochu jinak, ikdyž je pro děti. Na filmu se jen těžko hledají nějaká pozitivita. Napochvalu jsou asi jen ty tržby ze Severní Ameriky...35% ()

Neru_chan

Ví kdovíci, ví co říci....no... pravda příběh je sice jednoduššího rázu ale zárověň je tam i pointa. Není to tipická ohraná americká Vánoční se santou či rudolfem v hlavní roli právě naopak zelený muž co nemá srdce a nenávidí Vánoce kontra vesnice plná vánocomilů no není to úžasný nápad? ^^ Někomu se to může zdát, přehnané, nudné etc. ale pro mě je tahle pohádka pokaždé zpříjemněním Vánočních svátků. ()

Maric

Tak tenhle film je moje srdcová záležitost. Můžete mě přesvědčovat, jak chcete, ale pro mě je to film bez chyb. Krásná vánoční atmosféra, skvělý herecký výkon Jima Carreyho (v původním znění úplně famózní). Nedokážu si bez něj představit Vánoce. Naše rodina má tradici, že si ho vždy pár dní před Štědrým dnem pustíme. Takže nemohu jinak než 5 hvězd. ()

s.n.d

když se na to koukám ted tak se mi to jeví jako kýčovitá vánoční kravina ale když jsem byl malej tak to byl můj nejoblýbenější film ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Risk nebo zisk?

Risk nebo zisk?

09.03.2005

Když sklidí první díl úspěch a druhý jej ještě podtrhne, jeden by řekl, že by to mohlo stačit. Ovšem nutkání vyrýžovat ještě nějaký ten zlatý valounek z filmového řečiště bylo příliš silné. I pro… (více)