Rok 1979 byl rokem, kdy se podle prastarých znamení zrodila dívka vyvolená pro Satanův návrat k moci. Dostala jméno Kristýna a doktor Abel ji hned po narození satanským rituálem zasvětil temnému pánovi. Papežovi poradci doporučí novorozeně zabít, papež však odmítne a pověří kněze Tomáše Akvinského, aby dítě našel a chránil před Satanem a jeho přisluhovači. O dvacet let později, přesně 28. prosince roku 1999, se v New Yorku po nevysvětlitelné havárii kanalizace objeví podivný neviditelný úkaz, který se vtělí do bohatého obchodníka. Je to Satan, který se musí spojit s Kristýnou a před počátkem nového roku s ní zplodit dítě, nového Antikrista. Nečekaný problém, na který přitom narazí, je bývalý policista Jericho Cane, který je se svým přítelem Bobbym součástí ochranky obchodníka, do kterého se Satan vtělil. Když se Tomáš Akvinský pokusí obchodníka zastřelit, pustí se Jericho do pátrání, aby našel vysvětlení podivných událostí, které pokus o atentát provázely. (TV Nova)

jilda

Role ďábla v kůži právníka sedla Gebrieli Byrnemu skvěle, asi jediný Arnieho film kde umře, ale jednou to přijít muselo. Mě se to líbilo na 4* ()

krusty2

Tak konecne film kde Arnieho postava ma aj aku taku charakteristicku crtu.Je to to lepsie s jeho hereckej drahy.Este 50 rokov a budes herec;-). ()

stankub

Arnii ukázal, že může hrát i v žánru, který mu je tak trochu vzdálený. Díky němu a výbornému záporňákovi G. Byrne je tenhle film na úrovni - 4* ()

Carodej_pes

Filmy se satanskou tématikou nesnáším, ale u tohohle jsem se dobře bavil. Je to sice "blbost", ale má to atmosféru, spád a hlavně Arnolda v hlavní roli. :-P ()

masiko

Scény z první poloviny jak Gabriel Byrne jen bezúčelně leze po městě jsou dost dobrý. Zbytek je průměr (1 nebo 2 Arnoldovo hlášky) a konec stojí za hovno. PS: Věřte tomu nebo ne, ale je to tak! Arnieho pořádně pocuchala stará babka!!! ()

Driscoll

65 % --- [VHS] --- Vcelku solidní atmosféře ubírá na působivosti velkou měrou zrovna Arnie v hlavní roli. Na druhou stranu, koho jiného postavit do role člověka, co si to rozdá na férovku se satanem? ()

fisus

Peter Hyams je sice král megahovadin,ale tenhle film za podívání rozhodně stojí.Alespoň já jsem těch dvou hodin rozhodně nelitoval( narozdíl od takové Náhlé smrti). ()

Bozvav

Jako horor asi nic moc, ale jako mysteriózní akční film vcelku dobré. Pár nelogických a za vlasy přitažených scén v tomto typu filmu není až tak na závadu. Vizuál byl velmi dobrý, hudba taky a Arny se vytáh. Za mne 75%. ()

JoSte

Sympaticky ponurá atmosféra, které podráží nohy rádoby hororové/mysteriózní prvky kolem křesťanského Y2K. Kdyby se film držel fyzikálních zákonů, bývalo by to mohlo dopadnout mnohem lépe. Za úvodní pasáž s vrtulníkem a pár vtipných momentů bych přidal hvězdičku, ale to by se nesmělo v soundtracku do zblbnutí opakovat agnus dei. „You take that overblown press kit they call the Bible. You look for the answer and what does it tell you? Shit happens. Please.“ ()

wakeup

No, nevidel jsem par poslednich Arnoldovych pecek (Protiuder,6.den), ale timhle snimkem me nepresvedcil, ze jeho kariera konci. Satan byl docela "hruzostrasnej" a atmosfera dost temna. Prumernej thriller. ()

sadlokan

Já si toho Satanáše fakt nějak takhle představuju,a basta.Jo a nechce už někdo natočit,jak by vypadala ta věčná temnota?Tak,že jo,byla by tma,nebylo by vidět jak chodim domů vožralej,do práce bych asi taky nemoh,v tý tmě.Samý zápory.Zas by to moh zrealizovat slepej režisér.. ()

DHDV

Hloupý film, to je pravda (oproti jiným filmům, které mají podobnou tématiku). Ale určitě je to jeden z těch filmů od Arnolda, který není úplně tuctový. Herecké obsazení filmu také neuškodilo a ani kamera, jenom režisér nevěděl/neuměl nasměrovat film správným směrem. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis